Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Aralık '09

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
443
 

Hey sen, çık saklandığın yerden

Hey sen, çık saklandığın yerden
 

Sen, canıma kasteden, hayatı bana zehir etmek için uğraşan. Sinsi sinsi dolaplar çeviren, her adımıma tuzaklar kuran. DÜŞMAN.

Bunca zaman yanlış yerde aramış durmuşum seni. Dışarıda, dışımda zannetmişim. Oysa tam yanı başımda, varlığımın tam ortasında tam da ben deymişsin SEN! Bendeki benin bana yaptığını kimse yapmıyormuş meğerse. Ama hilelerin var, illüzyonların var senin. Bunca zaman kandırdın beni ha… Hep dışarıda arattın kendini, dışarıda ki insanlarda gösterdin yüzünü. Hiç hissettirmedin ince ayar ayak oyunlarınla, aslında onlardan görünenin de kendin olduğunu. Aynalar içinde kendi gözlerine kendinin baktığını. Stratejist tekniklerle aratmadın, aramam gereken yerde kendini. Öğrendim ki Aslında düşman bakılacak en son yerde saklanır. Tanıdım seni. Buldum adını. Anladım ki benden banaymış saldırı. Özgüven hilelerin, ben senim sözlerin, sınırlarını korumak adına yapabileceklerin. Sana mahkûm olmuşken, değilmişim gibi hissettirmeni, kendi duygu ve düşüncelerini benim gibi göstermeni, görünmeyen iplerle yürüttün gölge oyunun. Eğer sen ben olsaydın üzüntü duyar mıydım yaşadıklarımdan? Vicdanım sızlar mıydı yanlışlarımda? Bilir miydim derinimde olduğumu sandığımdan daha iyi bir şey olduğumu? Değerler uğruna yaşamaya Çabalar mıydım? Hayır, sen ben değilsin. Evet, bendesin Ama BEN Değilsin. Tanıdım artık seni, biliyorum saklandığın yeri, öğrendim tüm hilelerini Gördüm, zayıfların zayıflıklarını saklamaya çalıştıkları küstahlıkları ile yürüttüğün saldırılarını. Tanıdım artık seni… Biliyor musun ? Fark ettiğin yerde başlar zaman.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

iflah olamaz,deşifre oldu,işi kötü,sizi kandıramayacak,hiç bir şey eskisi gibi olamayacak.Yüreğinize sevgiyle...

Şerife Mutlu 
 24.12.2009 19:12
Cevap :
Sizin de... sevgilerimle:))  25.12.2009 9:48
 

fark ettiğin yerde başlar, İYİLEŞME. Di mi? :) Kaleme sağlık.

Emine Supçin 
 16.12.2009 10:08
Cevap :
sevgilerimle.))  18.12.2009 9:52
 

İçyıkım yaratan bir içdüşman... Bu kadar mı özgün anlatılır!!! Tebrikle, teşekkürle, sevgiyle... MS

Mehmet Sağlam 
 11.12.2009 22:05
Cevap :
Çok teşekkür ederim.:) sizin de çok güzel özetlediğiniz gibi içyıkım yaratan içdüşman.Düşmanı tanımak, nerede saklandığını,stratejilerini bilmek bu savaşta başarılı olabilmenin tek yolu.Zira kendileri çok zeki, en az bizim kadar :)) sevgi ve saygılarımla  14.12.2009 9:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 32
Toplam yorum
: 67
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 1658
Kayıt tarihi
: 16.09.08
 
 

1970 yılında istanbul'da doğdum. Marmara üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık bölümü mezunuyum. Psik..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster