Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Şubat '08

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
1174
 

Heyecanı kaybetmek

Merhaba,

Sevgili arkadaşlar uzun süredir yazamadım.Yurt dışından kardeşimin gelmesiyle sevinip uğurlamanın hüznünü yaşadım.Size yazdığım yazı gene otobüste geçen bir olay sende otobüs takıntısımı var demeyin ama ben seyehat etmesini seven biriyim genelde otobüsü tercih ediyorum bundan dolayı da çok insan tanıyorum vede inceleyebiliyorum.

Ben insanları gözlemlemeyi ve rahatsız etmeden izlemeyi severim.çünkü herkesin ayrı bir hikayesi vardır.Parktaki büyük annenin torununu sallarken ne düşündüğünü yolda yürüyen dalgın adamın ne hissettiği benim kafamı meşgul eder. Aslında belki herkes ayni şeyden muzdarip iletişimsizlik, sevgisizlik ve biten giden şeyleri hala elimizde tutmak için uğraşmak.

Geçenlerde otobüste gidiyordum ön koltukta oturan bir çift gördüm.birbirlerine heyecanla bir şeyler anlatıyorlardı arasıra sarılıp erkek kızı öpüyordu ve bu insanları rahatsız edecek bir durum değildi hatta ne güzel diye düşündüm sevgi güzel şeydi, sonra yan tarafta oturan bir çift daha dikkatimi çekti ama onlar sadece dışarıya bakıyorlardı.belki boş ama birbirlerini asla görmüyorlardı.ellerine baktım sol ellerin de yüzük vardı evliydiler;Düşündüm bir an diger çiftle bunların arasında ne fark vardı ki o heyecan ölmüştü.

Tam da gündemde aldatmak ile ilgili konu varken ve bütün medya bundan bahsederken böyle bir konuyla giriş yapmam belki yanlış ama galiba zamanla insanda o ilk heyecan kalmıyor.ama alışkanlık ve saygı devam ettiği müddetçe ilişkiler yürüyor zannediliyor.oysa eşler hiç yalnız kalmıyorlar çocuklarla ilgili meselelerle uğraşırken birbirlerine bakmıyorlar bile artık tüm hayatları çalışmak, para kazanmak ve çocuklara iyi gelecek sağlamak.ama seneler sonra yalnız kaldıklarında birbirlerini hiç sevmediklerini fark ediyorlar ama artık geri dönmek için çok geç.

Bu yüzyılda hala konuşamıyorsak birbirimizi anlıyamıyorsak iletişimin çok az olduğunun kanıtı değilmidir.eger eşler aldatmayı düşünecek kadar çaresizse bu acaba kimin suçudur ayni evde yaşayıp yabancı olmaktansa başka bir yerde yaşayıp mutlu olmak daha iyi değilmidir.

Bazı kadınlar herşeye razı olurlar çünkü ekonomik güçleri yoktur.çocukları vardır ve mutsuz olsa dahi ev onun için sığınacak bir limandır.Erkekler içinse dönüp dolaşıp geldiği kürkçü dükkanıdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 45
Toplam yorum
: 161
Toplam mesaj
: 67
Ort. okunma sayısı
: 907
Kayıt tarihi
: 03.02.08
 
 

Merhaba en modern en yeşil ve de yaşamaktan zevk aldığım İzmir' de yaşıyorum. Bornova Suphikoyuncu l..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster