Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Eylül '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
432
 

Hiç olur mu demeyin

Hemen hemen tüm tv dizilerimizde kırmızı ipten bileklik takmış kadınlar, kızlar boy göstermeye başladılar.

Dikkatimi bir kaç senedir çekmekte olan bu kırmızı ip bağlama modası şarkıcı Madonna ile yayılmış bir kabala inancına göre mutluluk getirsin diye bağlanan bir ipmiş.

Hani halen biz müslümanlarında bir takım hürafelere inanarak türbelere, ağaçlara çul çaput bağlamalarımız var ya aynı o durumu çağrıştırıyor bana. Hıdrellezde gül ağacının dibinde dilekte bulunma çabaları gibi... Ama bunu o kadar yaygınlaştırıp dinsel gerçekmiş gibi yaymak ve yaymaya çalışanlara bir dur demek gerekmez mi... Kabalizmin gölgesine çoktan girmişizde haberimiz yokmuş meğer. Ne çok hurafe sever milletmişiz. Pes doğrusu... İnsanların dizilerden böyle derslerde alası varmış meğer... Vatana millete hayırlı olsun kırmızı ipli bileklikler... Bende bir tane bunlardan edinsem şanssızlığım biter mi acaba dersem inanmayın öyle bir şey yapasım yok ama dikkatimi çekti belki başkalarınında dikkatini çekmiştir şeytan küçük ayrıntılarda gizlidir denir. Şeytana uymayalım derim.

Ne istersek Yüce Yaradandan isteyelim eminim O ki bizleri yarattı her şeyin en güzelini rızkların en hayırlısını ancak ve ancak o vermeye muktedirdir.

Saygı ile...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

haklısın firuze arkadaşım. hurafelere ben de karşıyım. Allah'a emanet ol İnşallah.

Sokrates 
 25.09.2008 11:58
Cevap :
Merhabalar arkadaşım nasılsınız umarım iyisinizdir. Hurafeler bir yerde ona inananların canını yakıyor bunu bilselerde aynı tas aynı hamam her sene değişik hurafeler icat oluyor yani görmezden geleyim desen dikkat çekiyor. Ben ciddi manada bu durumlara çok üzülüyorum bu cehaletin giderek arttığını görmekte bir başka üzüntü vesilesi Allah doğru yola yöneltsin diyor saygı ile hayırlı ramazanlar diliyorum  25.09.2008 14:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 70
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 36
Ort. okunma sayısı
: 532
Kayıt tarihi
: 09.05.08
 
 

Ankara'da yaşayan çalışan ve ayakta durmaya çabalayan tipik bir Karadenizliyim. Öfkem de sevgim de K..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster