Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ağustos '06

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
11688
 

Hiç Side'de tatil yaptınız mı?

Hiç Side'de tatil yaptınız mı?
 

Tatil yapmayı planlayan pek çok kişi eminim Side'yi hoş bir seçenek olarak görüyordur. Peki hiç Side'de tatil yaptınız mı?

Uçsuz bucaksız kumsalları, inanılmaz güzellikteki antik şehri, cıvıl cıvıl çarşısı, beş yıldızlı otelleri ve güzel turist kızlarıyla oldukça cazip bir yerdir. Ve bu cazibe merkezinin bunca hoşluğunun yanında göz ardı edilemeyecek pek çok kusuru vardır.

Diyelim ki tatil için Side'de beş yıldızlı bir otel seçtiniz. Katalogda Side yazıyordu, değil mi? Hayır Side'de değildir o otel. Side'ye en az 20 km mesafededir. Gündoğdu, Çolaklı, Kumköy vs. yani Side'nin köylerinden birindedir.

Otel beş yıldızlı demiştik değil mi? Evet kapıda öyle yazabilir. Bina da oldukça lüks görünebilir. Ama yüzden fazla beş yıldızlı otelin bulunduğu Side'de artık servis yapacak kaliteli eleman kalmadığı için size servis yapan garson 14-15 yaşlarında olacaktır büyük bir ihtimalle. Ya da Türk müşterilerin verdiği bahşişi az bulduğu için sizi tanımıyormuş gibi yapan birine denk gelirsiniz.

Odanız hiçbir zaman yeterince temizlenmiş olmaz. Çünkü koca otelin iş bilen houskeeper'ı parmakla sayılacak kadar azdır. Resepsiyondaki görevliler bu işin bir hizmet olduğunu, orada bulunma sebeplerinin müşteriye yardımcı olmak olduğunu unutmuş, hatta hiç öğrenmemişlerdir.

Yanılıp da Side çarşısına mı çıktınız? Vitrinine yaklaştığınız esnaf suratınıza "vitrini kapıyorsun, çekilsene" ifadesiyle bakarsa hiç şaşmayın!

Yemek için Side çarşısında düzgün bir yer bulmak da hayal sayılır. "Gözlemeyle idare edebilirim" ya da "uçuk fiyatlarla orta halli birşeyler yemeye razıyım" diyorsanız siz bilirsiniz tabii.

Tüm bunlara rağmen yine de Side'de tatil yapmak istiyor musunuz? Tamam.

Taksilerle pazarlık yapmayı unutmayın.
Rezervasyon yaptırırken otelin side merkezine kaç km olduğunu ısrarla sorun.
1000 yatak kapasitesi üzerindeki otellerde rezervasyon yaptırmayın.
Side çarşısına alışveriş yapmak için değil, o güzelim antik tiyatroyu gezmek için gidin.
Ve unutmayın Side'nin denizi her zaman çok dalgalıdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 79
Toplam yorum
: 359
Toplam mesaj
: 78
Ort. okunma sayısı
: 1544
Kayıt tarihi
: 24.07.06
 
 

1972 yılıydı. Doğdum. Evde hep kitap okuyan iki kişi vardı. Büyüdüm, okullar okudum. Birşey öğrenmed..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster