Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Van'da doğdum. Her insanın bir dünya olduğuna inanıyorum. Yaşam ve başarıda, huzurda aşkın, heyecanın, paylaşmın, sevginin, saygının gerekli olduğu düşüncesindeyim.

 

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Tanışma

Buluşanlara, buluşturanlara, paylaşanlara, gülüşenlere, konuşanlara ne mutlu. Aranızda olmak isterdim. Lakin; Yol uzun zaman kısa. Saygılarımla.

07 Ağustos 2008 18:41
120 ya da tarihle yüzleşmek..

AliBey, Öncelikle elinize sağlık. 120 filminin Van çekimlerinde bulunan, İstanbul’da galasına katılan, Vanlı kahraman çocukların tarihi gerçeklerini belgeleriyle araştıran biriyim. Vanlı 120 kahraman çocuğumuzun karlara yazdığı destanı anlatan 120 filmi toplum hafızasının canlanması açısından önemli işi başarmıştır. Ancak daha derinlemesine, daha güçlü çekilebilirdi. Vanlı kahraman çocukların yazdığı destanın yeniden çekileceği/çekilmesi gerektiği inancındayım. İzninizle bir düzeltme yapmak istiyorum. Siyaset meydanında, yazılı, görsel medyada titizce araştırılmadığı için olayın anlatımında ciddi hatalar yapılmaktadır. Bunu sizin yazınızda da gördüm. Olay şudur: Birinci Dünya Savaşı sırasında İran'ın Hoy kenti üzerinden Van'a saldıran Rus birlikleriyle savaşan askerlerimizin cephanesi tükenir. Van dan acilen cephane istenir. Van da eli silah tutan erkekler ve tümen komutanlığı Sarıkamış'a savaşa gittiği için görev Vanlı 120 kahraman çocuğa düşer. Çocuklar cephaneyi İran Hoy kentinde

23 Şubat 2008 19:38
Saygısızlığın Yeni Adı Kişisel Gelişim

Işın Hanım, Bu sorunun, saygısızlığın kaynağı; hak etmediği, taşıyamadığı, sindiremediği sosyal ve ekonomik imkanlara kavuşan aileler ve gençlerdir. Bu tarz aileler ve gençler çelişki içindedirler. Ama bu aileler ve gençler ne ekiyorlarsa mutlaka onu biçecekler. Zaman herşeyin ilacıdır. Sevgiler saygılar.

25 Ekim 2007 15:24
 
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 4503
Kayıt tarihi
: 22.06.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster