Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Şubat '07

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
757
 

Hijyenik aşklar

Hijyenik aşklar
 

Hava nasıl güzel ve ben nasıl depresifim...

İyi havaları sevmez şairler...

Yağmur çocuğudur onlar..

İyi havalar iyi gelmez has şairlere .. Orhan Veli' nin " mahfını " hatırlayın. Ve bir de şimdiki planlı hijyenik sevda karikatürlerini düşünün.

Her şey daha önce yaşanmış... Kullanılmış ilişkilerdeki ikinci el ucuzluğunu aşk zannediyoruz.. Hayır o sözler söylendi.. Hayır o şarkıya ağlandı daha önce.. Hayır o çiçekler pahalı klişeden ibaret.. Kırmızı gül aşk demekmiş! Yok ya.. ? Bütün aşklar aynı şey demek değilki! Sarı gül ayrılık anlamına gelirmiş ! Hadi oradan! Kim uyduruyor bunları! Hangi çiçek toptancısı isim verebiliyor binlerce şairin milyon yıldır adlandıramadığı şeylere...

Aşkı , ayrılığı , sevdayı şairlerden daha kolay anlatıyor çiçekler ! Parasını ödeyin yeter.. Doğumgünlerini evlilik yıldönümlerini bir hafta önceden hatırlayın yeter..Yerliyerinde olsun klişeleriniz... Şarabınız ve mumlarınız hazır olsun.. Sevmek için iyi bir yürekten çok aksesuarlarınızın tam olması önemlidir..

Ben bu özel günleri hep unuttum.. Mart ayının herhangi bir günü " birlikte olduk " diye neden sene-i devriyesini kutlayayım ki.. İnsan nasıl berbat duruma düşer bazen.. Eve girersin ışıklar söndürülmüş, mumlar yanmakta, , O saniye anlarsın o gün senin unuttuğun bir" özel " gündür. Allahım neydi bu gün ve ayın kaçıydı? daha da önemlisi hangi aydayız..

Hep küstüler bana hayatım boyunca..

Sevmedim, sevdiysemde önemsemedim zannettiler... Yanıldılar seviyordum, önemsiyordum.. Önemsemediğim daha doğrusu anlamadığım klişelerdi. Sevdam fazla sadeydi. Aksesuarlarım eksikti.. Halada eksiktir..

Ve şimdiki sevdalanmalar fast food hızında. Hızın içinde yitirilmiş güzelim bir yavaşlık.. Daha yavaştık eskiden... Demleye demleye konuşuyor, seviyorduk.. Hemen sevişmiyorduk... Karpuz yemek için efendi gibitemmuz ayını bekliyorduk..

Yılmaz Erdoğan aktüel dergisinde Gürbüz Vural ismiyle yayınladığı yazılarını Hijyenik aşklar adı altında bir kitapta toplamış.. Gerçekten çok eğlenceli bi kitap olmuş. Yılmaz Erdoğanın bildiğimiz üslubuyla hayata farklı bir bakış..

Bende tam sevgililer günü ile ilgili bir yazı yazmayı düşünürken baktım yazılmışı var... Ve de hislerime tercüman.. Buyrun arkadaşlar bi kuple de sizee.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 1114
Kayıt tarihi
: 27.08.06
 
 

1978 Ankara dogumluyum.. Kamu yönetimi mezunuyum, aynı zamanda Karaelmas Üniversitesi'nde ögrenciliğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster