Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mayıs '20

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
66
 

Hikayenin Başrolü

                                          

Günlerden hep bugün! Ve dün çok eskide kaldı. Ne de olsa dünün hayali kurulamaz. Peki ya bugünün hayali? Sığar mı bir kalıba? Sonsuzluk peki?  Kabul eder mi hayalleri?  Aklından alıp kalbine koysan olmaz mı mesela? Kalk sonsuz bir başlangıca der mi sana?

 Ruh; sonsuz bir var oluş, sonsuz bir parodi... Ve kulakta eşsiz bir melodi... Haydi başlayalım o zaman... Hayal, canlıyı anlamlı kılan, onu insan yapan en özel şey... Önüne set çekilemeyen en büyük baraj....Durma, hep yeniden başla. Her gün, her an, her saniye... Dinlenmeye ihtiyacı yoktur onun. Yorulmak lügatında yer almaz. Çok çalışkandır, gecesi gündüzü de yoktur. Gece fazla mesai bile yapar hatta. Çok bir malzeme de istemez. Deli bir kalp en büyük gücüdür onun. 

Kimsenin engel olamayacağı en kadar ''senin''dir. Bir sonu da yoktur, parolası sonsuzluktur. Ve orda herkes özgürdür. Yarını sevmez hayaller. Hemen şimdicidir. Büyüsü bozulur yarına kalırsa, heyecanı kaçar, bayatlar.Ertelenmekten hiç hoşlanmaz. Onun en büyük arkadaşı ''inanmaktır''. İnanmak, bütün mutlu sonların hareket noktasıdır.

Beynin senin emrine amade. Orda patron sensin! Önce güzel şeylere inan , at üstünden masif düşünceleri. Herkes kendi filminin başrolü. Filmini mutlu sonla bitir. İste, sonsuz bir inançla iste...  Gerekirse kır kalemi, yırt kağıdı, yeniden yaz. Ama vazgeçme! Vazgeçip dünya yorgunu olma! Vazgeçme ve sen dünyayı yor.

Unutma, inanan her zaman galiptir. Ve dünya mağlupları sevmez. Bugün sonsuzluğun ilk günü ve senin hikayen mutlu bir sonu hak ediyor.! Haydi ilk sayfadan başla yazmaya. Bir tavsiye: Kalemin duyguların olsun...

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 93
Kayıt tarihi
: 14.02.13
 
 

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENİYİM. KİTAP OKUMAYI, YAZI YAZMAYI MÜZİK DİNLEMEYİ VE FİLM İZ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster