Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Haziran '20

   
  Kategori
  Gündelik Yaşam
  Okunma Sayısı
  31
   

  Hikayeye Başlarken

  Bu yaz mevsiminde yapılacak en iyi şey; yıldızların ağır aksak sürdürdüğü gök dansı geceden güneşin doğuşuna sahne olan gündüze yolculuk..

  Şu pandemi sürecinde pek çetrefilli olacağını tahmin ettiğiniz bu yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?

  O halde başlıyoruz. ;)

  ...

  Düşünün..

  Sıcak hem de çok sıcak olan klasik bir Temmuz sabahı.. Gözünüzü kızgın güne açtığınız an, yüzünüzde beliren o "ekşimsi" ifade her zamanki sahne aslında. Ama siz bunun farkında değilsinizdir, henüz. Ne zaman kalbinizde  "her zamanki" mührü şekillenir; o zaman anlarsınız ki, sabahınız yine monoton geçmiştir! Hatta öğleniniz de monotondur!  Olmadı, akşamınız da monoton!

  İçinizde bildiğiniz, hissettiğiniz ama tarifini somut olarak yapamadığınız bir bulanıklık var. Boğulacak gibisiniz, nefes alıyorsunuz ama aslında alamıyorsunuz. Farkındasınız! Sizi kör bir kuyuya sürükleyen "bir şey"  var. Can havliyle atıyorsunuz kendinizi terasa. Esen serin yaz rüzgarı saçlarınızın her bir telinde "arp" etkisi yaparken siz derin derin nefes almaya başlıyorsunuz. Ama bu sefer gerçekten alıyorsunuz!

  Alıyorsunuz... Veriyorsunuz..

  Alıyorsunuz... Veriyor.. derken pırıl pırıl göz kamaştıran yıldızları farkediyorsunuz. Hepsi birer sim tanesi gibi saçlarınıza dökülüyor sanki, gülümsüyorsunuz. Dudağınızın kenarına yapışan tebessümünüz miyadını doldurduğunda kendinizi zemine uzanmış gökyüzünü seyrederken buluyorsunuz. Samanyolunun derinliklerinde kulaç atmak, kalbinizin "farkındalık" duygusu ile beslenmesine sebep oluyor. 

  Ruhunuzun sarhoşluğu son bulduğu vakit; yüreğinizdeki bu "farkındalık" duygusu ile beyninizdeki "artık yeni şeyler yapmak lazım!" dürtüsü tatlı bir çekişmede başrolü oynamaya başlıyor.

  Başrolünü oynadığınız bu filmin tek kahramanı tabiki de sizsiniz. Hem de senaryosunda "sade ve sadece" sizin emeğiniz olan bir filmin.  Yapmanız gereken tek şey, hayalini kurduğunuz geleceğinizin hikayesini yazmaktır. Kalemi alırsınız ve kağıdın üzerinde huzurla dans ettirirsiniz. Kaleminizin kurşunundan dökülen o tılsımlı sözler, arkasında hışırtılı bir melodi bırakır. İşte o melodide güzellikler saklıdır. ;)

   

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 31
  Kayıt tarihi
  : 30.04.20
   
   

  Kalbinin Kuytusunu Kötülüklerden Arındırmaya Çalışan Bir Kadının Güncesi... ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster