Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Nisan '08

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
688
 

Hipnoterapi

En sonunda hipnoza gittim, az yememi sağlar diye. Otokontrolu benim kadar kuvvetli çevremde kaç kişi vardır bilmiyorum ama bu konu iflas ettiğim tek konudur. Belki de her konuda kontrolu elden bırakmadığım için yemeğe oturunca her şeyin acısını çıkarıyorumdur. Sigarayı bıraktım kolayca, eşim bıraktı bir hafta bekledim, içmedi, ben içmeğe devam edersem o da başlar dedim ve on yıllık içiciliğim bir fikirle bitti. İki ay inledim ama kimse bilmedi. Gelgelelim şekerle ilişkimi bitiremedim. Meğerse şeker toleransım bozukmuş. Bunu öğrenince yarın şeker yiyemiyeceğim diye, daha çok yedim.


Hipnoz çocuksu, hafif komik bir olay. Bilinç tam kapatılmıyor. Yarısını ye telkini aldım, abur cubur yeme dedi.o günden beri tabağımda yemek kalıyor, açlık çekenler asla bunu yapmazlar ama oldu, ha bire su içiyorum, nasıl bir terbiye verdi bana anlamadım, sigarayı da bu metotla bırakanlar çok. Bu konuyu araştırın, işe yarıyor, henüz bir hafta oldu, devamını, olanları yazacağım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ayşe Olinka Hanım-Hipnoz olamamanız: 1)sizin buna hazır olmamanız/inanmamanız yüzündendir-sonuç.ta kimse siz istemedikten sonra zihninizi kontrol edemez 2)Hipnoterapist gerçekten beceriksizdir. Görsel,işitsel,dokunsal insanlar arasındaki farkı bilmiyordur. Başarılı hipnoz seanslarıyla (ve tabi azimle) kilo probleminden pekala kurtulunur. Sizin adınıza bu keyifli deneyimi yaşayamadığınız için üzüldüm. Konuyla ilgili yabancı kaynakları tavsiye ederim, özellikle (Dave Elman - Hypnotherapy).

Hasan ARSLAN 
 18.12.2008 15:33
 

3 yıl önce zayıflama amacı ile meşhur hipnoz uzmanı esin uzer'e gittim.o dönemde kendisini o kadar çok tv lerde görmekteydim ve o denli iddialı konuşuyordu ki, tek seans için kelimenin tam anlamı ile içime oturan 400 ytl ödedim..(seans ücretini önceden hesap numarasına yatırıyorsunuz ve randevu alabilmek için en az 4-5 kez arıyorsunuz)seans yaklaşık yarım saat sürdü ancak ben hipnoz olamadım..bu cin gibi halim esin hanımı hiç rahatsız etmedi ve seansı uzatıp başarma gereği görmedi nedense...1 ay sonra tekrar çağırdı ve bu süreçte 4-5 kio zayıflamış olacağımı söyledi..sonuç; 1 ayda 1 kg bile veremeyen ben ve 2.kez gitmeye gerek görülmeyen seans... bu konuda ciddi sonuçlar almış arkadaşlar varsa yazmalarını rica ediyorum..sevgiler...

ayselinka 
 17.04.2008 11:07
 

Bana hipnoz konusunda yardım edebilir misiniz.Ne okumalıyım,nasıl bu olaydan kopmamalıyım.

serap53 
 13.04.2008 23:46
 

goktu_30 yazınızdaki samimiyet,beni seven biri gibi bir duygu uyandırdı bende,sağolun. Sigarayı aşkım için bırakabildim.Eşim bir hafta önce grip oldu ve bir gün içemeyince ,ben bunu bırakırım dedi ve bıraktı.Onun hasta olmasından,onu kaybetmekten çok korkuyordum,ayrıca oğlum anadolu lisesi sınavlarına hazırlanıyordu,sobalı evde ayni odada oturuyorduk,onun da zarar görmemesi için içmek istemiyordum,bıraktım.Ne yaptıysam aşk için,sevgi için ve sevdiklerim için yaptım. Bundaki yanlış ta,hep başkaları için yaşayınca,onlar gittiğinde yaşamayı bilemiyorsunuz. Herkes sigarayı bırakabilir ve mutlaka bırakmalı,sıcaklığınızdan yapabileceğinize inandım.

serap53 
 13.04.2008 23:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 50
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 738
Kayıt tarihi
: 27.01.08
 
 

Biyologum ama öğretmenlik yaptım. Emekli oldum ve nihayet duygularımı, yaşadıklarımı, gördüklerimi p..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster