Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
360
 

Hırant Dink kimdir?

Allah aşkına, birisi bana anlatsın, kimdir bu Hırant Drink?

- PKK ile savaşan bir Mehmetçik'mi?

- Bir vergi rekortmeni mi?

- Bir bilim adamı mı?

- Yeni bir tarım yöntemi geliştiren çiftçi mi?

- Verimliği arttırmak için tüm gücüyle çalışan bir işçi mi?

- Vatanı ve insanı için birşeyler yapmaya çalışan bir memur mu? öğretmen mi? subay mı?

Kimdir bu Hırant Drink? Bu ülke için ne yapmıştır da ölümünün birinci ve ikinci yıldönümü bütün tv ve gazeteler tarafından haber olarak verilmiştir. Bu vatan için canını veren ama isimlerini bile kimsenin hatırlamadığı bunca insanımız dururken, Hırant Drink'i anma törenlerine katılanlar kimlerdir?

Hırant Drink'i bu kadar önemli kılan nedir? Ermeni olması mı? Gayrimüslim olması mı? Boyunun uzun olması mı? Yakışıklı olması mı?

Bu ülkede bu özellikleri taşıyan onca insanımız bir şekilde öldürüldü ya da hayatını kaybetti. Ama hiçbiri bu kadar önemli olmadı.

Kim olursa olsun, nedeni ne olursa olsun, bir insanın öldürülmesi insan olan herkesi üzer. Bu konuda herkesin bir fikir olacağına inancım tam.

Benim aklımın almadığı; bu ülke için, Hırant Drink'lerin rahat yaşaması için, gözünü kırpmadan canlarını verenlerin ölüm yıldönümleri, saygıdeğer medyanın aklına gelmiyor. Bu şehitlerimiz, bu vatan için hiç mi birşey yapmadı?

Bence; Hırant Drink'in, bazılarınca önemli olmasının tek nedeni gazeteci olması, yani; kendilerini önemli insanlar olarak niteleyen gazetecilerin, bu ülkeyi karıştırmak pahasına, her olaydan kendilerine pay çıkarmaları ve her konumda kendilerinin önemli insanlar olduklarını hatırlatmaları. Ne yazık ki, kendilerini AYDIN olarak tanımlayan birazcık okumuş insanlar da, bu tuzağın her zaman bir parçası oluyorlar.

KİM OLURSA OLSUN HER İNSAN DEĞERLİDİR, UNUTMAYIN ÖNEMLİ OLDUĞU SÖYLENEN BİR İNSAN BU VATAN İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPMAZ AMA ÖNEMSENMEYEN BİR İNSAN, GÖZÜNÜ KIRPMADAN CANINI VEREBİLİR.
HEM DE KENDİSİNE DEĞER VERMEYEN İNSANLARIN YAŞAMASI İÇİN.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 414
Kayıt tarihi
: 17.10.08
 
 

54 yaşında bir emekliyim. 2002 yılında kalp krizi geçirdim. Bir hafta yoğun bakımda kaldım. Ölümü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster