Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Kasım '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
323
 

Hırs kafesi!

Hırs kafesi!
 

Kafes planı basına yansıdıktan epey sonra ses getirmeye başladı. Daha önceki benzerlerinde olduğu gibi, belli bir Medya'nın "darbe planı" haberlerine soğuk durmaları, sadece olayın ne kadar gerçek olduğunun bilinip bilinmemesiyle mi ilgili, yoksa "darbe kardeşliği" çerçevesinde ortaya çıkan bir dayanışma örneği mi?

Öncekileri bilmem ama şu son Kafes planında zikredilen operasyonlara bakınca, Medya'nın planın adını ağzına almaktan korktuğunu bile söyleyebiliriz.

Neden?

Çünkü, iddialar korkunç... Ülkede kargaşa ve güvensizlik yaratıp siyasi iktidarı bu yolla yıpratmak ve onları alaşağı ettikten sonra kendi iktidarını kurmak..

Bunlar bilmediğimiz şeyler değil... Şuraya buraya atılan bombalar, ona buna gönderilen tehdit mektupları; hatta toplumsal manada ses getirecek cinayetler... Bunların örneklerini yaşadık, gördük...

Ama bir tanesi var ki, değil "darbeci cuntacı" zihniyete, insanlıktan nasip almış hiç kimseye yakıştırılacak bir "operasyon" değil; Koç Müzesindeki denizaltına bomba koymak ve bu bombayı okul çocuklarının ziyareti sırasında patlatmak!!!

Onlarca çocuğun hayavaya uçurulması operasyonu!!

Kim ve neden böyle bir eylem yapabilir. Hangi ruh hali, hangi hırs 30-40 belki daha fazla çocuğu havaya uçuracak kadar vicdanları köreltmiş olabilir?

İnsanın inanası gelmiyor. Hele de kendilerine namusumuzu, canımızı emanet ettiğimiz askerlerimizin böyle tezgahlar içinde olmaları, hani görsem de inanmam, diyeceğimiz cinsten..

Eğer, adı geçen müze denizaltıda söz konusu bomba bulunmamış olsaydı ve bu bulunan bombanın ilgili kurumca alelacele imha edildiği ortaya çıkmamış olsaydı...

Ama bulundu; 8-10 yaşındaki ilkmektep çocuklarını havaya uçuracak olan o bomba gerçekten o denizaltıda bulundu.

İşte insanı kahreden acı gerçek bu!.. Keşke, o bomba orada olmasa ve hepimiz bir abartmadan, siyasi bir manipülasyondan, kurumlarımızı yıpratmaya çalışan "dış destekli" mihraklardan söz etseydik...

Bu nasıl olabilir? Hangi makam, hangi mevki, hangi iktidar bunları yapmaya değer? İnsan dünyada ölümsüz değil ki.. Ama ölümsüz olmak bile bunca yavruyu havaya uçurmaya değer miydi??

Birisi çıksın da bunun yalan olduğunu isbat etsin; o bombanın oraya başka amaçlarla konduğunu falan söylesin...

Evet, birileri yalan da olsa bunları söylesin, biz inanmaya hazırız!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hem de tarihi Mart 2009. Daha yeni. Plan üzerine plan. Planı açığa çıkarmak suç oldu. İddialar yayınlanmasa örtülüp gidecek. Tarihin en korkunç planı. En vicdansız. Saygılarımla.

DurmuşGüler 
 29.11.2009 18:25
Cevap :
Bugün ortaya çıkanlar, geçmişi de aydınlatıyor aslında..Selamlarımla.  30.11.2009 22:36
 

Aslında buna cinnet bile denmez. Bu kadar meş'um bir planın varlığı, düşünce bazında dahi var olması tek kelime ile korkunç! Umarım bu defa gerçekler örtülmez de hukukun üstünlüğü denen şeye biraz inanma şansına kavuşuruz. Saygılar.

hazandagüzeldir 
 29.11.2009 17:59
Cevap :
İnşallah...Artık mızraklar çuvala sığmıyor..Selamlar, iyi bayramlar...  29.11.2009 23:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4273
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 811
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster