Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mayıs '18

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
44
 

Hislerini Belli Edince Değişiyor İnsan.

Hislerini Belli Edince Değişiyor İnsan.
 

Hislerini belli edince değişiyor insan. İyi ise kötüye kötü ise iyiye, öyle garip dünya insanıyız. Değişiyor hem de sürekli hem de durmaksızın. Yıllar geçince görüyorsun ve ancak fark edebiliyorsun o da sanırım belli bir tecrübe edindikten sonra mümkünleşebiliyor. Bir bakıyorsun kardeş kardeş olmaktan çıkmış, evlat büyümüş de çıktığı kabuğu beğenmez olmuş, eşini bile yıllar geçtikten sonra tanıyabiliyorsun. Arkadaşın hatta dost dediğin bile kapına uğramaz, sana dönüp bakmaz olmuş, öyle bir garip dünya insanıyız.

Saç tellerini bile tanıyamaz oluyorsun, tırnakların bile şekil değiştirirken sana sormuyor geç fark ediyorsun. Yüzünün rengi soluyor kendini güzellik salonlarında veyahut kozmetik mağazalarında buluveriyorsun- cildimin sol tarafı soluk nasıl krem verebilirsiniz?... Sağ alt bölge hızlı çöküşe geçti sarkıyor bunun içinde teknolojinin sunduğu sarkmalara karşı ultraaaaa yenileyici cihazlara girmek istiyorum...- vs.vs.

İnceden inceye başlayan triplerimiz. Kendimizi bile tanıyamaz hale gelmişiz. Hayatı akışına, koşturmacasına kısaca temposuna, hayatın temposuna uymuşuz fark etmeden! Yoruluyor oluşumuzu, yorgunluğumuzu görmeden gittiğimiz raydan çıkarak öylece ilerlemeye çalışan garip dünya insanları olmuşuz.

''Tamam düştüm '' dediğimiz yerde bir bakmışız hayat bize yeni kapı açmış ya da ''tamam işte yolumdayım ve dimdik  yürüyorum'' dediğimiz yerde meğer düşüşümüz oluyormuş. Her şeyi, hepsini geç fark eden biz garip dünya insanları. Mutlu olmayı beceremeden hislerimizi belli edince ne için değişiyoruz? Sen, ben... hepimiz aynıyız.

Biz garip dünya insanları...

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 49
Kayıt tarihi
: 10.05.18
 
 

bir garip yolcu hikayesi. Bir varmışla başlayıp, bir yokmuşla bitecek olan. Hayatın kuralları; 1-..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster