Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ağustos '15

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
86
 

Hitler, Saddam gibi diktatörler de demokrasiyle geldi; demek ki demokrasi iyi bir düzen değil

Hitler, Saddam gibi diktatörler de demokrasiyle geldi; demek ki demokrasi iyi bir düzen değil
 

Bu resim demokrasiyle yönetilen bir ülkede çekildi


Böyle olmasaydı da demokrasi konusunda olumlu düşünmezdim. Bazıları benim demokrasiyi savunduğumu söylüyorlar. Ben demokrasiyi savunmuyorum, insanlığın alıştığı “demokrasi” kelimesini marka olarak alıp bulabileceğimiz en iyi düzene demokrasi diyelim diyorum.

Hak ve özgürlükleri yapısında barındırıyor olsa da demokrasi (bugünkü bilinen haliyle) asla insanlığın düzeni olamaz. Sittirsin gitsin, Hitler’i seçmemizi sağlayacak, Hitler dünyayı kana bulayacak. İnsanların cehaleti ve kötü niyetine bu kadar uygun bir düzen olamaz. Demokrasi dedikleri bugünkü saçmalık yüzünden çıngıraklı yılan bile başbakan olabilir. Sanırım bu sistem ilk ortaya atıldığında insanların dürüst olacakları var sayılmış. İnsanlar dürüst olsaydı diktatörlük bile işe yarardı.

İnsanların iyi niyetiyle bugüne kadar bir şeyler yapılmış bir yerlere gelinmiş olabilir. Demokrasi sayesinde değil yani. Fakat demokrasiyi insanlar güneş gibi görmüşler. Hala onunla kurtulacaklarına inanıyorlar. Biz bu içeriği (demokrasinin şu andaki-haklar ve özgürlükler dışında-içeriğini) çöpe atalım. En iyi düzeni aramaya devam edelim. Bulduğumuzda da adına yine demokrasi diyelim. İnsanların hayalleri yıkılmasın.

Demokrasi hırsızların düzeni. Vermedikten sonra haklının hakkı olsa nolur. Bir düzen insanların inisiyatifinde olamaz. Hadi oldu diyelim(zira bizi inekler yönetecek değil) Kerim Korkut’un yeryüzüne güneş gibi doğan “demokrasi” eşiğini koy demokrasiye demokrasin başımın tacı olsun. Bul %76’yı istediğini yap. Yap da göreyim lan yap da göreyim! İnsanların %76’sı akılsızsa/kötüyse hiçbir düzen kar etmez. Bul %76’yı bire aldığını 5’e sat da göreyim! Bul %76’yı 37 kişiyi cayır cayır yakan Madımak katilleri kurtulsun da göreyim! Bize neyin lazım olduğu çok açık.

Kürtlerin %76’sı PKK’ya destek verir mi? Hayır. PKK yok. Dindarların %76’sı IŞİD’a destek verir mi? Hayır. IŞİD yok. Ülkenin %76’sı dinciliğe, milliyetçiliğe, laikliğe destek verir mi? Hayır. Dincilik, milliyetçilik, laiklik yok. %76 hırsızlığa destek verir mi? Hayır. Hırsızlık yok. Demokrasi budur. Adam %34 ile geliyor. Vekiller üzerinde baskı. Asker polis elinde. %66’ya “benim dediğim olacak” diyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Demokrasinin aslında kötü ve zararlı bir sistem olduğunu ilk defa bu kadar açık ve net bir şekilde ifade ettiğin için kutluyorum. Ama hala da aynı kelimeyi kullanıp ona farklı bir anlam kazandırmaya çalışman mantıksız. Sonra % 76 diye sihirli bir rakam tutturuyorsun. Senin anlayamadığın bir ayrıntı var. 76'ya takılı kalırsan o zaman %74 oy geçerli olmayacak demektir.Peki bu durumda ne olur? % 26'nın tercihi geçerli olur. Bir şey ya yapılır ya da yapılmaz.Yapılması için en az 76 oy alınmadığında yapılmayacak demektir ve bu durumda da 24 muhalif oy kazanmış olur ve sen bunu bir türlü anlayamıyorsun. Rakamlarla devlet yönetilmez. DOĞRU nedir ve nasıl bulunur? Önemli olan budur. Halka sorarak DOĞRU bulunmaz, en AKILLI ve en BİLGE insanlara soracaksın DOĞRU nedir diye. Sen 76 oy alan DOĞRU yu bulmuş kabul edilsin dediğinde 76 oy alan HİTLER e bile eyvallah demiş olursun. Sevgi ve selamlarımla

Matilla 
 17.08.2015 9:24
Cevap :
%76 GİBİ BİR ÖLÇÜ RASTGELE KONULMAMIŞTIR.30 YILLIK BİR DÜŞÜNCENİN ÜRÜNÜDÜR.ÖRNEĞİN %51'İN OYU YETERLİ OLURSA AKP'DEN NİYE ŞİKAYET EDİYORUZ Kİ O ZAMAN.ALSIN %51'İ KALAN %49'U DÖVSÜN!DÜNYA SİZİN GİBİ ŞÖYLE DE OLSA İYİ OLUR DİYENLER YÜZÜNDEN BÖYLE.SİZ BİLMİYORSUNUZ %20'NİN DEDİĞİ GEÇERLİ OLSUN IŞİD GELSİN; YA DA PKK..NİYE %76 VE ÜZERİ? O %76'NIN %5'İ GARİBANLARIN.%5'İ ATEİST DİYE DIŞLANAN İNSANLARIMIZIN.%5'İ GAY LEZBİYEN TRAVESTİ DİYE SIRF YÖNELİŞLERİ DOLAYISIYLA İT KÖPEK YERİNE KONMAYAN İNSANLARIMIZIN,%5'İ SESİ ÇIKMAYAN/ÇIKAMAYAN FAKİRİN,%5'İ HAKKINI İSTEDİ DİYE COPLANAN GÖZÜNE BİBER GAZI SIKILAN EMEKÇİLERİN...SİZ BUNLARI ANLAYAMAZSINIZ BEYEFENDİ.BENİM BU EZİLMİŞ HORLANMIŞ HAYVAN YERİNE KONMUŞ İNSANLAR İÇİN YÜREĞİMDEN AKITTIĞIM GÖZYAŞLARIM SİZİN O DAHİ DİYE GÖRDÜĞÜM OLAĞANÜSTÜ YAZILARINIZDAN DAHA DEĞERLİ.ÇÜNKÜ O YAZILARDA RUH YOK.BEN YAZILARIMI AĞLAYARAK YAZIYORUM BEYEFENDİ BUNU BİLİYOR MUYDUNUZ!AYRI DÜNYALARIN İNSANIYIZ.  17.08.2015 19:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5719
Toplam yorum
: 14429
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 640
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster