Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Eylül '15

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
446
 

Hızır Çakırbeyli Polat Alemdar'a karşı!

Hızır Çakırbeyli Polat Alemdar'a karşı!
 

ATV’nin yeni sezonda en çok güvendiği projelerden biri Kurtlar Vadisi Pusu’nun muadili olan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi. Oktay Kaynarca’nın lokomotif oyuncu olarak düşünüldüğü yeni dizi iki nedenden dolayı ilginç bir proje.
 
Birincisi, yeni dizinin 13. sezonuyla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Kurtlar Vadisi Pusu’nun kulvarında olması. İkincisi ise ticari ortaklıkları sona eren Şaşmaz kardeşlerin arasındaki bir rövanşı çağrıştırması.
 
Her ne kadar yayın günleri farklı olsa da Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz(EDHO) dizisi ister istemez Kurtlar Vadisi Pusu’ya bir meydan okuma anlamını da içeriyor. Çünkü, Polat Alemdar’ı canlandıran Necati Şaşmaz ile dizinin eski yapımcılarından kardeşi Raci Şaşmaz arasında ticari anlaşmazlıktan öte bir çekişme vuku bulmuş ve kardeşler arasında oldukça tantanalı bir kopuş hikayesi medyaya da malzeme olmuştu.
 
Hızır, Polat’a kafa tutabilecek mi?
 
Gelelim yeni diziye…
 
Yeni proje de tıpkı Kurtlar Vadisi Pusu gibi mafya ve istihbarat savaşlarının egemen olduğu bir dizihüviyetinde. Polat Alemdar’ın karşısında bir zamanlar Vadi’nin fenomen karakteri Çakır’ı canlandıran Oktay Kaynarca var. Tabii bu kez “Hızır” karakteri olarak… Aslına bakarsanız Şaşmaz kardeşler arasındaki rövanş bir anlamda Polat Alemdar ile Hızır Çakırbeyli arasında da yaşanacak.
 
İlk bölümü yayınlanan EDHO, iki kategoride de birinci olarak dizi alemine hızlı bir başlangıç yaptı. Yani Hızır, ilk bölümden aleme şöyle hatırı sayılır bir “racon” kesmiş oldu. Ama henüz yeni sezon için tam bir rekabetin başladığını henüz söyleyemeyiz. Başta Star’ın dizisi Kiralık Aşk olmak üzere başka sağlam rakipler de ekrandaki yerini alacak yakında.
 
Bugüne kadar kimse başaramadı
 
Polat Alemdar, tahtına göz diken birçok projeye şahit oldu ama hiçbirisi onu gölgede bırakabilecek bir performansı bugüne dek sergileyemedi. Dahası birer birer ekran macerasına son verip ortalıktan kayboldular. Aynı kulvara yakın olan Kızılelma, Reaksiyon ve Milat dizileri örneğinde olduğu gibi.
 
Bu kulvar için yeni bir bakış açısına, yeni bir renge, yeni bir üsluba ihtiyaç var. EDHO, bunu başarabilecek mi şimdiden bilinmez.Yoksa Kurtlar Vadisi Pusu’yu az bir farkla taklit etmek yeni diziye kalıcı olma noktasında bir şey kazandırmaz.
 
Bu sezon da geçmiş sezonlarda olduğu gibi Polat Alemdar reyting kaygısından uzak ve kendinden emin olacak. Ama Hızır Çakırbeyli için aynı şeyi söylemek zor. Onun sınavı daha yeni başlıyor.
 
Şadan Kaba
 
http://www.medyabey.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1012
Kayıt tarihi
: 18.09.12
 
 

Yazmayı istediğim konular daha çok TV ana başlığı altında toplanabilir. Alt başlıklar olarak da "ye..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster