Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ocak '15

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
143
 

Hızlı İndekslenme Teknikleri nedir?

Hızlı İndekslenme Teknikleri nedir?
 

Hızlı İndekslenme Teknikleri Nedir?


Web sitelerinin arama motorlarında başarı sağlamak adına hayati bir önem taşıyan çalışma elbette SEO çalışmasıdır. Bunu sebebi yapılan SEO çalışmaları sayesinde web sitelerinin değeri ve kalitesi artmakta bununla beraber web siteleri arama motorlarının yapacağı listeleme işlemlerinde daha üst sıralara çıkabilecek olmasıdır. Bu sayede web sitelerine daha çok ziyaretçi gelecek ve web siteleri hedeflemiş oldukları başarılara yaklaşabileceklerdir. Bu çalışmaların daha verimli olabilmesi adına arama motorlarının web sitenizi indexleme işleminden geçirirken çok hızlı biçimde taraması ve aradığı noktalara en verimli bir biçimde ulaşması gerekmektedir. Bunun için yapılan çalışmaların kalitesini arttırmak ve “hızlı indexleme teknikleri nedir?” bilmek gerekir. Çünkü “hızlı indexleme teknikleri nedir?” bilerek yapılan Kurumsal SEO çalışmaları sayesinde web sitenizin arama motorlarının yapacağı listeleme işlemlerinde bulunan sıralaması olumlu yönde değişim gösterecektir.
 
Web siteleri arama motorlarında başarı göstermek için mutlaka sosyal ağlara özen göstermek zorundadırlar. Bunun nedeni ise sosyal ağ kullanıcılarının sayısı hiç azımsanmayacak kadar çoktur. Bundan dolayı sosyal ağlarda yapılan paylaşımlar sayesinde web sitenizin imleme sayısı oldukça yüksek olacaktır. Sosyal ağlardan gelecek olan bu imlemeler sayesinde web sitenizin arama motorları tarafından indexleme oranı yükselecek ve daha hızlı indexleme işlemi gerçekleşecektir. Bundan dolayı da arama motorlarında daha iyi başarılar elde etmek için mutlaka “hızlı indexleme teknikleri nedir?” nedir bilmek gerekmektedir. İndexleme durumunuzu hızlandırmak için sosyal ağlarda sürekli olarak paylaşımlarda bulunmalı ve sürekli olarak güncel durumlar paylaşmalısınız. Bu sayede daha çok kullanıcı tarafından sayfanız tıklanır ve imleme sayınız oldukça yükselme eğilimi gösterebilir. Bunun dışında indexleme durumunuzu hızlandırmak adına imleme sitelerini kullanabilirsiniz. Bu imleme sitelerinde sürekli olarak paylaşımlar yapılmakta ve sürekli olarak güncellenmektedir. Bundan dolayı Google botları bu sitelerden neredeyse çıkamamaktadır. Bunun nedeni ise sürekli güncellendiğinden kaynaklanmaktadır. Her güncelleme esnasında Google botları tarafından tarama yapıldığından dolayı burada bulunan imleme sayısı oldukça fazla olacaktır. Bundan dolayı buralarda bulunmak size avantaj sağlayacaktır. Bu sayede web siteniz açısından avantaj sağlayabileceksiniz. Yani “hızlı indexleme teknikleri nedir?” bilerek yapılan çalışmaları web sitenizin arama motorlarında yükselmesi adına yapılacak olan önemli çalışmalardan birisidir.
 
Web sitelerinin arama motorları tarafından hızlı indeksleme işleminden geçmesi için yapılan çalışmaların bir diğeri ise ping siteleridir. Bu siteler yayınlamış olduğunuz yazıların içeriği hakkında arama motorlarına bilgi vermektedirler. Bu sayede yazmış olduğunuz yazılara arama motorları tarafından hemen fark edilmekte ve hızlı indexleme işleminin gerçekleşmesine neden olmaktadır. Bu da web sitenizin daha değerli bir site olmasını sağlamaktadır. Yani “hızlı indexleme teknikleri nedir?” bilerek yapılan çalışmalar sayesinde web siteniz arama motorlarının yapacağı listeleme işlemlerinde sürekli olarak üst sıralara çıkmasını sağlamaktadır.
 
Web sitelerinin temel amacı arama motorlarında başarı sağlamaktan geçmektedir. Bu da aynı zamanda aynı sektörde bulunan rakiplerinizden önce gelmeniz için yapılan çalışmadır. Bunda başarı sağlayabilmek için web sitenizde yapmış olduğunuz her güncelleme işleminden arama motorlarının hemen haberdar olması gerekmektedir. Bunun için de “hızlı indexleme teknikleri nedir?” bilmek ve bunlara uygun çalışmalar yapmak gerekmektedir. Bu sayede rakipleriniz ile yaşayacağınız rekabet ortamında başarı sağlayabilir ve hedeflemiş olduğunuz başarılara ulaşma şansınız yüksek olacaktır.  Ayrıca web sitenizden daha çok maliyet ile tasarlanmış olan web sitelerini geride bırakma şansınız olan bu çalışmalar sayesinde her alanda başarı sağlama şansınız olacaktır. Yani “hızlı indexleme teknikleri nedir?” bilerek yapılan çalışmalar sayesinde hem daha fazla ziyaretçi sayısına ulaşabilir hem de web sitenizin rekabet etmiş olduğu diğer firmaları geride bırakma şansınız olacaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 60
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 7070
Kayıt tarihi
: 31.07.14
 
 

Mühendisim.  Kendimi geliştirmeyi ve hobilerimle uğraşmayı çok severim. Sürekli seyahat eden, bol..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster