Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Eylül '07

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
1146
 

Holistik evren tasarımı

Holistik evren tasarımı
 

- İnsan ve Evreni Anlamanın Altın Yolu -

Bu kitabın başlığını gördüğümde ve arkasını okuduğumda ‘tamam , bu’ dedim.Çünkü evrenin işleyiş biçiminin bilimsel kanıtını kolay bir şekilde sunan anlatımlara ihtiyacım vardı.

Metafizik kavramlarını, modern bilim, ‘kuantum fiziği’ ve ‘hologram kuramı’ terimleri ve farklı işleyişleri ile bizim anlayışımızı zorlayabilir. Ama bu kitabın okuduğumda anlaşılabilir kolay dili ve mükemmel bilgileri sayesinde, bilgelik ve bilgiyi birleştiren bir köprü niteliğinde olduğunu söyleyebilirim.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdikten sonra, Münih ’te Ludwig Maximilians Üniversitesini’nde doktora çalışması yapan, araştırmacı, yazar, yayıncı AYDIN ARITAN, uzun yıllar süren araştırmaları sonucunda hazırladığı kitabındaki bazı konu başlıklarına bir bakalım:

Hologram Nedir ve Nasıl İşler bölümünde; yazar bu sistemin nerelerde kullanıldığını, görüntüyü kaydetme ve fotoğraf ile arasındaki farkı, anlatıyor. Beynin nasıl işlediğini, hafızanın beyin hücrelerine nasıl kaydedildiğini, gibi sorulara cevap bulabileceğimiz bilgileri içeriyor.

Kuantum Fiziğine geçişle, atom altı parçacıklarının hakkındaki özellikleri ve Kader konusunun Kuantum Anlayışı Açısından yorumunu(en çok bu ilgimi çekti) içeren kitap, olumlu düşünmenin gücünün bilimsel açıklanışını ve yapılmış araştırmaları içeriyor.

Atomaltı alemin canlı olabileceğinin ve evrenin bir hologram düzeni olduğunun kanıtlanması sonucunda, artık yeni bir düşünce anlayışı yapısı kurmak bölümüne giriyoruz.

Holistik Evren Tasarımı, bize şu gerçekleri bilimsel yolla açıklıyor:

Hepimiz aynı bütünün parçalarıyız.

Varedilmiş her birim, bütün evren bilgisine sahiptir.

Bütün bilgiler her an ve her yerdedir.

Evren ancak tek tek algılanmalar sonucunda canlanır.

Bu düşünceden yola çıkarak, bir diğerini sevmenin, dostluğun, dayanışmanın bir bilimsel zorunluluk olduğunun da farkına varıyoruz.

Ruh ve Bilimin arasındaki bağlantıyı merak eden zihinlerin, -kendim gibi-, bu kitaba çekiliş duyabileceklerini düşünüyorum.

www.indigodergisi.com Kasım 2006 da yayınlanmıştır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızı okurken mayaların kullanıdığı ... In Lak'ech / Ben başka bir senim... sözlerini hatırladım.
Yazınızda belirttiğiniz gibi... zihnimiz merak ettiklerine çekiliyor gibi : )
Sevgiler

H Hülya Tercan 
 16.09.2007 11:06
Cevap :
anladım.. eğer çekilim duyarsanız, yine bu kitabı ve ruh ve madde yayınlarından Holografik Evreni tavsiye ederim ama içerik çok ağır ve yoğun ... , ilginizide çekerse , mutlaka , hayat yayınlarından çıkan Yaşam Enerjisi adlı kitabı öneririm. sevgilerimle  16.09.2007 21:24
 

Felsefe olarak güzel anlatmışşısınızda sonuçda, "birini sevmek, dostluk bilimsel zorunlulukdur," deyimini anlamadım. Ama neyse anlamam da gerekmiyor herhalde.

stilwater 
 15.09.2007 9:53
Cevap :
oradaki amaç şu: hologram ve kuantuma göre; sen ve ben aynıyız. sana vereceğim dostluk, sen olan parçamı taşıyan aslında bana vereceğim dostluktur. her parça, bütünün bilgisini taşır holograma göre vekuantuma göre atomaltı alemde gözlenen ve gözlemce, farklı frekarslarda titresen birbirinin içine girmis bir enerji bulutudur. kitap çok iyi, bir gün karşılşırsanız bir kitap evinde, okumanızı tavsiye ederim.Aynı konunun, bilimsel anlamda daha ağırı, ruhve maddeden çıkan, Holografik Evren dir. sevgiler  15.09.2007 12:51
 

Son sondaki dört beş satıdırda siz özetlemişsiniz. Biz buradan söylesek olmaz tabii, illa avrupanın batısını görenden duymamızmı gerekiyor.(kendim için değil) sevgilerle (bulsam okumak isterim.)

Nariçi 
 13.09.2007 12:01
Cevap :
aslında, şöyle bir gerçek var: soylenilen söz ün kaliteliliği, söyleyenin kim olduğunu neler hakkında yetkin olduğu ile orantılı oluyor. Aydın Artın da, yurt dısına eğitim icin gitmis, ve öğrencilik zamanlarında ilgi duyduğu kuantum ve hologram bilgilerini, arastırmıs biridir.vE Arıtan Yayınevinin kurucusudur. İste bu yüzden; bu benim için de geçerli; söylenilen, söyleyenden ötürü dikkate değer oluyor. Bu kitap; eğer bulma şansınız olursa, tavsiye ederim.  13.09.2007 15:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 93
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 1246
Kayıt tarihi
: 28.08.07
 
 

Öğrenci ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster