Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Nisan '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
572
 

Hönkürme hönkürdükçe sıra sana gelecek!

Hönkürme hönkürdükçe sıra sana gelecek!
 

Aman tepkini belli etme, sağ göster sol vur, yalan söyle çok şükür müslümanım de, kan kus, şerbeti hancı doldursun. Sakın ama sakın hönkürme, sus ve pıs, yersin kafana sopayı, beline kurşunu. Yandan yandan kostaklanarak gez, bir şey yokmuşçasına, herşey normalmiş, memleket pürü pak demokratikmiş gibi. Dikkat çekme, gaza gelme, fikrinde ince güller yetiştirme. Mümkün olduğunca bireysel takıl, eve bir yılan al, bin yıl idare etsin seni. Herkesin sevgilisi, her devrin adamı, yalan dünyanın jokeri ol. Çiçeğe su dahi verme, bir hayvan canı kurtarma, neme lazım üstüne kalır. Hayata sımsıkı tutun ama bi yerde de hep kararsız ol, kararsızı oyna. Kifayetsiz de ol ki kendinden başkasına hayrın dokunmasın, zaten senin karnın tok sırtın pek oldukça her ortama uyum sağlarsın. Zor günler için en az onbeş hareli kaplumbağa kabuğu edin, daima evin bir köşesinde başını gömmek için kum bulundur, onu da fazla eşeleme.

Vatan millet dertleri seni germesin, gerilenlerin hali ortada. Günde en az üç kere hayal kur, mutlaka birinde sayısal sana çıksın, birinde de kolayından yırtmış ol. Sloganlı konuşmalardan kaçın, zor durumda kalırsan bu millet bu kadar duyarsız değil, cumhuriyetimiz güçlüdür yıkılmaz tarzı cümleler kur, gerisine laf karıştır, havada bırak. Kuvvetli esen her rüzgara kapıl, güçlünün yanında zayıfın arkasında ol, tekmeyi basmak kolay olur. Duy ama dinleme, gör ama bakma, güzel kafacığını yorma, üzülürsün, düşünürsen ağlarsın, sen en güzeli gül ağlanacak halimize, koyver gitsin. Ağlayanları fena ağlatıyorlar, analarıyla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Anamızdan doğduğumuz ilk anda; popolarımıza yediğimiz şaplağın şiddeti, Richter ölçeğine göre 9,5 şiddetine tekabül ediyorsa, taş üstünde taş, kel başa sinek kaydı traş...durumları vesilesiyle ağlamaya başlıyoruz, sonra analarımız da bizim düştüğümüz durumlara ağlıyorlar...dolayısıyla hep barabar ağlıyoz. Ne vakit güleriz allah bile ? Kalemine sağlık, yine çok güzel bir blog okudum. saygıyla...

Teohand 
 29.05.2007 22:03
Cevap :
susmak en büyük meziyet bizim memlekette. Teşekkürler yorum için:)  30.05.2007 11:56
 

süper olmuş

Havva 
 02.05.2007 9:42
Cevap :
Teşekkür ederim:)  02.05.2007 11:08
 

Mizah yazarları kıskanıyordur seni. Acıları güldüre güldüre veriyorsun bize.

yeşilsoğan 
 30.04.2007 12:27
Cevap :
Acı kiminin kebabında kiminin yazısına. Yorumunuz sayesinde böbürleniyorum şu anda feci. Çok teşekürler:)  30.04.2007 12:42
 

Sizin ironik bir dille yazdıklarınız başkalarının gerçeği ne yazıkki.Şaka yapıyor deyip gülmeyi ne çok isterdim.Kalemine, yüreğine sağlık.

tijence 
 27.04.2007 0:59
Cevap :
Gülse birsel'in dediği gibi, gayet ciddiyim. Teşekkür ederim yorum için:)  27.04.2007 10:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 118
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 1002
Kayıt tarihi
: 15.02.07
 
 

Ben Gözde. Yaş: 30. Meslek: Avukat. Medeni hal: Evli. Ruh hali ve saçları: Dalgalı...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster