Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ekim '07

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
385
 

Hortlayan yalancılık

Hortlayan yalancılık
 

80 öncesi yıllarda bir müftünün keçisi çalınmıştı da gazeteler haberi müftü keçi çaldı diye vermişlerdi. Buna benzer daha neler. Bunun adı gazetecilik değil tetikçiliktir. Hedef göstermektir.

Bunu yapanlarda kalemleriyle tetikçilik yapmaktadırlar.

Her zaman yazıp söylüyorum bazı art niyetli insanlar var ki ömürlerinde cenazelerinden başka bir şeyleri camiye gitmez, ömür boyu camiye hakaret ederler, cami ile ilgili yazılarında atıp tutarlar.

Geçtiğimiz günlerde otobüslerin namaz için mola verdikleri haberi gündeme oturmuştu. Namaz deyince korkup ürken bazı zevat yine kalemi eline almış yazmışlardı. Namaz için otobüs durur mu bari uçaklarda dursun vs.

Yoksa adım adım şeriat geliyor diye de eklemişlerdi. Kime anlatıyorsunuz bu yalanları. Bu memleketin aklı selim insanları yıllarca bu yalanları dinledi.

Ak ile karayı birbirinden ayırmaya başladı. Otobüsler ihtiyaç için mola veriyorlar. Yolcuların arasından bazıları gidip namazlarını kılıyorlar.

Mola sırasında namazını kılanlar molla, o saatlerde ihtiyaç molası veren otobüslerde suçlu öyle mi? Sahtekarlığın bu kadarına pes doğrusu.

Yazı yolculuğu trafiğe çıkmaktan daha tehlikelidir. Trafiğe alkollü çıkanlar cezalandırılıyor. Kazalara sebebiyet veriyor diyerek kontrol ediliyor.

Alkollü yazı yazanları kontrol etme şansınız yok fakat bunlarda böyle yazılarıyla kendilerini ele veriyorlar. Bu haberleri, yazıları kimler okuyacak? Elbette toplum.

Peki bu toplum akılsız mı?

Ramazan ayında da ne varmış, kahveler restoranlar basılıyormuş. Oruç tutmayanlar dövülüyormuş. Yalanın bu kadar afilisi de oluyor demek.

Bunun adı kışkırtıcılık, gerilimcilik hatta tam bir gericilik değil de nedir? Bunu yazanlarda ancak modern yobazlar olarak değerlendirilebilir.

Sakallılarla çember sakal diyenler istiyorlar ki siz de sataşın cevap verin. Yok öyle cevap vermek bu kadar ucuz bu kadar basit olmamalı.

Cevap ancak edepli bir soruya verilir.

Gidin yüzünüzü yıkayın ayılın kendinize gelin ve etrafınızdaki güzellikleri bir de o gözlerle görün.

Kedi törpü üzerinde bulduğu bir kanı emmeye başlamış. Emdikçe kan bitmiyor. Bakmış ki kendi dilinden dökülenleri emiyor. Farkında değil. Bu yalancılık ta böyledir işte. Güvenilirliğini yitiriyorlar haberleri yokmu. Tiraj kayboluyor. Yani kan kaybediyorlar. Neden diye sormuyorlar mı?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Siz yıllarca yaşıyorsunuz, kaç sefer bir bebege, çocuğa tecavüz edilirken gördünüz? kaç gasp olayına şahit oldunuz, kaç cinayet gözlemlediniz? Kaç PKK lı gördünüz. Siz görmediniz diye bunların olmadığını varsayabilirmiyiz. Sayın Seven elbette bunlar münferit olaydır diğer pek çok olay gibi, ancak sizin yaptığınız bu olayı yapanları kaleme alan basın ve hatta bizleri yalancılıkla, kışkırtıcılıkla, TETİKÇİLİK le suçluyorsunuz. Bu konuda benden başka uçaklarda mola vermeli diye yazan var mı bilmiyorum. O yüzden her ne kadar gazete yazarlarına hitab etseniz de bende üzerime alındım ve saptırma yaptığınızı iddia ediyorum. Siz görmediniz diye bir olayı olmaz diyemessiniz kaldı ki sizin yazınızda yaptığınız daha kötü. Namaz kılcam mola ver diyeni, molada namaz kılan gösteriyorsunuz gazeteci televizyoncu kimliğiniz olmasa ciddiye almayacagım ama...

sedataydın 
 08.10.2007 0:30
Cevap :
En güzel sonuç tartışmalardan sonra alınır. Ben de o kanaatteyim. Bir söz var hani herkes benim fikrime katılırsa yanılmış olmaktan korkakır der. Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.  10.10.2007 8:11
 

Otobüsü durdurun namaz kılacagız diyenleri, molada namaz kılanlar olarak göstermeniz ve sanki molada namaz kılanlar eleştiriliyormuş gibi eleştirenleri suçlamanız saptırma değildir nedir? Molada namaz kılanı kim eleştirdi tek bir örnek gösterin. Molada namazını kılanın elini öperiz. Namaz kılacagım mola ver diyene de YOBAZ deriz. Bana tek örnek gösterin molada namaz kılanın eleştirildiği.

sedataydın 
 07.10.2007 21:28
Cevap :
Ben yıllarca yolculuk yaptım buna raslamadım. Raslasam tamam. Otobüslerin molası zaten vakitlere uygun oluyor. Ben istismarcılığın her türlüsüne karşıyım. yobazın böylesinede öylesinede...bir iki tane istisnayı topluma mal etmek yanlıştır. Bu ülkenin en büyük gündemiymiş gibi göstermek tamamen talihsizliktir. Sizi anlıyorum. Ancak bunu da istismar edenler var. Yani otobüs ve namaz ilişkisini. Bunun da kötü ve art niyetli yorumcuları var..onların tuzağına düşmemek gerek.  07.10.2007 23:03
 

Namaz molası verildiğine.Bunda ne var .Asıl otobüste namaz kılınması yersiz.Buna da şahit oldum ve buna kızdım. Sakallı imajına gelince bu bir objedir ve bunu ben yazılarımda bu maksatla kullanıyorum.Bu işin mutfağından gelirim.Bildiğim o kadar çok şey var ki.Ha genelleme yapılabilir mi?Ama tasvirde bu da lazım.Geneli bozmaz kanaatindeyim. Salt Arapçı bağnaz anlayışadır bu göndermelerim.Benim Yemende babamın şahit olduğu bir hatıram vardır ki burada yazmak işime gelmiyor.Orası orası burası burası. Selamlar saygılar sunarım Ahmet Bey.

Ahmet Balcı 
 07.10.2007 18:57
Cevap :
İstismara, bağnazlığa, ham softalığa hepimiz karşıyız. İstisnalar kaideyi bozmuyor. Genelleme yapılması doğru değil elbet. yıllardır söylüyoruz dine karşıt olanlar kadar bunu suistimal edenlerde bu kategoride yer alır. ormanda bir ağacın dalının yüzüne vurması karşısında ormanı kökünden kesin fermanı veren anlayışa karşıyım. Selamlar benden de...  07.10.2007 21:12
 

Bakın milliyet manşette bu gün 2 haber biri okumuşsunuzdur mutlaka 5 yaşında çocuklara türban mitingi yaptıranlar, yazarsınız birazdan aslında onlar 80 yaşında nene ama çocuk diye yazıyorlar!!! bir diğer manşet kesin okumamışsınızdır çocuklara dansöz kıyafetiyle sahneye çıkaranlar haberi link vereyim de okuyun bir zahmet http://www.milliyet.com.tr/2007/10/07/son/sontur11.asp yani sizin yalancı dedikleriniz her abartıya karşı, her haksızlığa karşı. Ama sizin gibi "DİN SÖMÜRÜSÜ" yaparak reyting alanlar sadece din konusunda yobazların eleştirildiği yazıları saptırmaktır...

sedataydın 
 07.10.2007 13:44
Cevap :
Ne alaka şimdi bunlar? Benim anlatmak istediklerimle çocuk istismarcılığının ne alakası var? Linkle bağlantı yerine bu ilginin bağlantısı daha önemli. Yorumlarında din sömürüsünü tarafıma atfedecek kadar önyargınızı açığa çıkarmanız kasıtlı davranış olarak algılanabilir. İkincisi sizin böyle davranışlarınız varken sömürü yapmak bana kadar düşmez endişeye gerek yok.  07.10.2007 14:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 574
Toplam yorum
: 543
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 873
Kayıt tarihi
: 09.08.06
 
 

Samsun Yazarlar Derneği (Kurucu) Başkanı. 12 kitabı neşredildi. Türk Güreşinin Sembol ismi Yaşar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster