Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mayıs '16

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
143
 

Hoş geldin başkanlık sistemi

Hoş geldin başkanlık sistemi
 

Hz. Ali Misali..


Aylar önce Başkanlık sistemi ile ilgili bir yazı kaleme almıştım. Fakat ülke siyaseti o denli hızlı dönüşümler geçiriyordu ki, defalarca kez bu yazımı paylaşıp, paylaşmama konusunda kararsız kaldım. Ve tabii ki paylaşmadım…

Erdoğan sesinden dolayı rahatsızlanmıştı hatırlarsanız… Tarihlerle aram pek iyi değildir, şuradan çıkarımda bulunmanız kolay olacaktır. Hani Konya mitinginde Davutoğlu sahnenin sahibi olmuştu. İşte o gün ben, henüz ortada Erdoğan’ın Ak Parti Genel Başkanlığını bırakma gibi bir durumu dahi söz konusu değilken şu cümleyi kurmuştum! ‘’Erdoğan’dan sonraki lider Davutoğlu olacak!’’

Hem ilmi donanımı ile hem de siyaset anlayışı ve duruşu ile bu konumu hak ediyordu Davutoğlu! Partinin üst kademe ağabeyleri her zaman bu Bilge Adam’ın yanında olmalıydı. En başından beri bunu bilir, bunu söylerdim.

Bazı sonlar istense de, istenmese de, büyük çoğunluk dahi bunu istemese de kaçınılmazdır!

Şimdi şöyle düşünelim, bir gün hepimiz öleceğiz değil mi? İnancımız İslam’da olsa, Hıristiyan ya da Yahudi de olsak, Ateist bile olsak ÖLÜMDEN KAÇIŞ YOKTUR!

Dünya sinemasını hazırlayan o ulu yönetmen, yapımcı ve senarist hepimiz için bir son yazmıştır. Ve her filmin finali de muhakkak mükemmel olmalıdır. Bunun gibi düşünelim; BAŞKANLIK SİSTEMİ bu ülkeye er ya da geç gelecektir! Çünkü bütün yollar buna çıkıyor!

Mesela ülkede iyi bir muhalefetin olmaması, Erdoğan ve Ak Parti kurmaylarının ki (ülkenin yarısı demektir bu) Başkanlık Sistemini ısrarla (ekmek-su gibi) istiyor olması, tarihimize baktığımızda bu toplumun binlerce yıldır tek bir isim tarafından yönetilmiş olması ve de halkın bu sisteme alışkın olması… Tarihi bilmeyen, geleceği okuyamaz!

Şimdi bazı malum medya kanalları Ak Parti içerisinde huzursuzluk yaşanıyor gibi lanse ettikleri bu durumun altında da muhakkak Türkiye’nin en dahi siyasetçilerinden biri olan Erdoğan’ın bir planı yatıyordur. Davutoğlu, Erdoğan, Gül, Arınç ve bu gibi isimler birbirlerine yeri gelir kırılabilirler ama bu durum malum medyanın lanse ettiği gibi kan davası boyutunda asla olmaz. Çünkü bu insanlar birbirlerinin dostlarıdır! Kırgınlıkları ise bazen bizlerin de yaşadığı küçük şeylerden öteye geçmez. Çünkü Hz. Ali’nin yüzüne tüküren düşmanını öldürmekten vazgeçmesi gibi bir şeydir bu!

Tam kafasını kesecekken, yüzüne tüküren adamı öldürmekten vazgeçen o güzel yürekli adam, bunun sebebini nasıl açıklamıştı? ‘’Ben seni şimdi öldüremem! Eğer şimdi öldürürsem nefsim için öldürmüş olacağım! Ama tükürmeden önce öldürseydim davam için öldürecektim.’’ İşte toplumun bir bölümünün maalesef algılayamadığı mesele bu!

Ne seni başkan yaptıracağız nidaları, ne koltuk sevdaları bu adamları asla yıkamaz. Karşısında olan gruplar muhakkak, zekâ ve siyaset uygulayarak karşısında durmalıdır ki; bunu da yapamadıkları için bu dava dostları yıllardır ülkemizi yönetmeye devam etmektedir. Tekrar ediyorum, bizde Muhalefet yoktur!

Muhalefete bir tavsiye… O her zaman ayıla bayıla koştukları Batı’da ve hatta zaman, zaman da kendi memleketlerini şikâyet ettikleri Batı’da muhalefet nasıl yapılıyor, bir bakın bence… Gerçi sizin medya karşısında dosya sallamaktan başka bildiğiniz bir şey varsa ben hayrete kapılmaya razıyım…

Ah Atatürk’ün Partisi CHP ve şimdiki CHP…

Ah Türkeş’in Partisi MHP ve şimdiki MHP…

Dedik ya hani, bazı medya grupları bu durumda seviniyor diye…

İşte onlar şunu yine es geçiyorlar. Türkiye’nin en dahi siyasetçisi Erdoğan’ın ki, bunu ben demiyorum, Sayın Ali Nesin dahi bunu dillendirmiştir, Davutoğlu’nun görevini bırakması olayında dahi aklında bir plan, program vardır.

He, bu arada Ak Parti içindeki bazı koltuk sevdalısı insanlar bu duruma sakın sevinmesin! Ak Parti seçmeninin kafasındaki lider adayları bellidir. Erdoğan ve Davutoğlu gibi profiller arar onlar… Türkçe’yi konuşmaktan aciz, vurgu ve tonlamalarında ruh olmayan,  Ak Parti ve Türkiye’yi dünyada dimdik temsil edemeyen tipler, zaten inancım odur ki en yakın zamanda temizlenecek! Ve Ak Parti seçmeninin aklındaki lider vasıflı kişiler ise bir elin parmaklarından fazla değildir. Gerçi bu bir Lider değişimiz değil, kaçınılmaz sonun başlangıcıdır, sen hala anlamadın mı arkadaş?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 197
Kayıt tarihi
: 29.07.15
 
 

'El Nas - Vesvese Roman Yazarı' / 'Bizim Daltonlar Sinema Filmi Senaristi' 'Hz.Ömer - Adalet Mülk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster