Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '10

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
901
 

Hoş geldin yalnızlığım…

Hoş geldin yalnızlığım…
 

Hoş geldin yalnızlığım nasıl da özlemişim seni. Geç şöyle otur baş köşeye. Konuşalım seninle iç sesimi dışarıya taşıyarak. Duyayım kendi sesimi kendime yönelterek. Hatta şarkılar söyleyerek mırıldanmadan bağıra çağıra. Sonra güleyim kendime kahkahalarla. Hoş geldin yalnızlığım, nasıl da özlemişim seni.

Meğer ne çok korkuyormuşum senden.Korku insana her şeyi yaptırıyormuş ya. Bu korkuyla ne çok gereksiz insana kendimi kaptırmışım, ne çok insanı hayatıma katmışım ve ne çok kendimi ve seni yok saymışım. Eledim eledim hepsini, şimdi seni kucaklıyorum sevinçle. Bağışla beni. Bir daha seni terk etmeye, seni aldatmaya çalışmayacağım. Senin beni asla terk etmeyeceğini öğrendim. Ve seni ne çok sevdiğimi de..

Bu evde yaşayanların bir gün çekip gideceklerini, gitmek zorunda kalacaklarını biliyordum. Hoşuma gidiyordu onların hayatında vazgeçilmez olmak.Bana muhtaç olduklarını bilmek, seni ve kendimi yok sayıp, onlar üzerinden var oluşumu gerçekleştirmek, bu durum hem kendimi çok güçlü olduğumu hissettiriyor, hem de güçlü olmayı zorunluluk haline getiriyordu. Oysa ki onlarla aynı yolda yürüyorduk ama adımlarımız aynı değildi. Elbette yol ayrımına gelecektik ve onlar kendilerine başka bir yol seçeceklerdi. Ama her gitmek ‘’gitmek’’ değilmiş. Seninle baş başa kalınca öğrendim, onlar beni de götürmüşler yollarında. Ve kalmış onlar da benimle. Benimle kalanları gördüm seninle baş başa kalınca..Ve gitmek isteyenleri aslında benim gönderdiğimi..

Hoş geldin yalnızlığım. Nasıl da özlemişim seni..

Ağır adımlarla evin yolunu tut, koşmadan yetişmeye çalışmadan, hatta bir çay bahçesine uğra, bir demli çay söyle kendine. Kapının zilini çalma. Anahtarın var, aç kendinin kapılarını kendine. Ve kendi pencereni yarat dışarıya karşı. Gör dışarıyı ama içeri alma. Sen varsın içerde ve ne güzelsin. Güzel bir sofra hazırla kendine, şarap ve mum olsun mutlaka. Bir de bir demet nergis. Nergisleri çok severim ben. Ne güzel nergis kokardı ellerin unuttun mu? Çocukken anne annenin arka bahçesinden telaşla toplardın onları ve gece boyu ellerini koklayarak uyurdun. Nergisleri unutma.Ve hala çocuk yanın ağır basıyor senin , o yanını kaybetme. Çıkar şu kadife pantolonunu ayağından. Giy kırmızı puanlı fırfırlı elbiseni, dön kendi etrafında. Kendin için kendinin güzelliklerini ortaya çıkarmaktan korkma.

Hoş geldin yalnızlığım. Nasıl da özlemişim seni.

Hayatımda seni unutturacak ne kadar insan varsa hayatımdan çıkarıyorum, sana söz. Ben onlarda gördüm; yalanı, kandırmayı, olduğu gibi görünmemeyi, küçük çıkarları için büyük aşkları yok saymayı, insan kullanmayı, zavallılığı güçlülük gibi göstermeyi..Ben senden öğrenmedim ki bunları. Geçti ama hepsi geçti. Kapının dışarısında kaldılar. Ve bir daha seni terk edip onlara gitmeyeceğim. Yalnızlığımı tanıyan, beni olduğu gibi kabul eden birisi gelirse hayatıma, hayatımın kapısının anahtarının paspasın altında olmadığını zaten biliyordur. Yalnızlığım iyi ki varsın, iyi ki benimlesin.

Hoş geldin yalnızlığım. Meğer seni ne çok seviyormuşum…

Leylim

08.03.2010

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kendi yalnızlığı ile başa çıkabilmiş insan, her zorlukla rahatlıkla başa çıkabilir..sevgiyle kal

Kağıt Gemilerin Kaptanı 
 12.03.2010 8:10
Cevap :
Teşekkür ederim.Zaman zaman zorlansakta başa çıkılabileceğine inanıyorum.Sevgiyle kal Kaptan:))  12.03.2010 12:41
 

Sevgili Arkadaşım Leylim, Yalnızlık bazen iyidir. Kendi kendine olmak. Ama sen o kadar sıcak ve sevgi dolusun ki istesen de yalnız kalamazsın. Etrafına yaydığın sıcaklıktan etkilenmemek çok zor. Sevgiler, selamlar.

hülyalya 
 08.03.2010 21:15
Cevap :
Sevgili Hülyacım,güzel yorumun ve katkın için teşekkür ederim.Sende çok sıcak kanlısın,bunlar öğretmen olmanın artıları galiba.Sevgilerimle kucaklıyorum seni.  08.03.2010 21:42
 

Bu yazı hiç bir yerden alıntı değildir.Aldığım şiir dörtlüklerini bile kime ait olduğunu yazıyorum.Yekruseha,kendimi suçlanmış hissettim.Yazı bana aittir.Sevgilerimle.

Leylim. 
 08.03.2010 20:43
 

Değerli dostum, ağabeyim ve hocam olan Nami Başer'in yazdığı "Lacan" adlı kitabı okuyordum. Nami orada Plotinus'tan bir alıntı yapmış. "Aşk insanın kendisinde olmayanı bir başkasına vermesidir." Sen de kendini tanıttığın pasajda "benim için önemli olan sevgidir" demişsin. Bu iki sözün çakıştığını düşünerek sana yazıyorum. Yalnızlığını bir de böyle düşün bakalım. Sevgiler. Selamlar. Ali Nail.

Buz Çölü 
 08.03.2010 18:02
Cevap :
:))Düşündüm düşündüm...Kendimi sevmeden başkalarını seviyormuşum önceleri.Oysa ki kendimi çok sevdiğimi sanıyordum.Yalnız kalınca anladım kendimi ve yalnızlığımı ikisinide çok seviyorum şimdi...Teşşekürler Ali Nail bey,Sevgiyle kalın.  08.03.2010 20:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 105
Toplam yorum
: 247
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 657
Kayıt tarihi
: 18.10.07
 
 

Karlı bir kış günü, yaşam denilen bu yola düşmüşüm. Yürümüş yürümüş de bir arpa boyu yol alamamış..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster