Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Eylül '16

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
387
 

Hoşgeldin Eylül....

Hoşgeldin Eylül....
 

Bugün 1 Eylül. Hoşgeldin Eylül ayı. Hoşgeldin sonbahar diyemiyeceğim. Zira üzerinde bulunduğum coğrafyada yaz tüm hızı ile devam ediyor. Gene havalandırmalar son hızla çalışıyor, sıcaklık 30 derece civarında. Sahiller denize girenlerle kaynıyor, evden çıkınca gene fırına çıkmış gibi oluyorsun.

Gerçi akşamları güneş daha erken kaçmaya, sabahlar daha geç aydınlanmaya başladı ama anlatılanlara göre Florida'da yaz aralığa kadar sürüyormuş. Sonra başlıyormuş sonbahar. Esas güzel mevsimin eylül, ekim, kasım ayları olduğunu anlattı Burcu. Yazın sıcaktan yapamadığın doğa yürüyüşlerini, açık hava kafelerini bu aylarda büyük zevkle gerçekleştirebiliyormuşsun.

Ülkemin iklimini düşünüyorum da. Adamın, Bodrum'un havası bin basar buralara. Adam'da temmuz , ağustos akşamları herkes büyük şehirlerde sıcaktan bunalırken arka bahçede, salıncağa kurulup mehtabı seyretmenin zevki inanılmaz ıfıl ıfıl esen meltemde.

Eylül sabahı sırtına bir hırka alıp bahçede çamın altında kuşların seramonisini dinleyip kahveni yudumlamaya ne dersin.

Ya Bodrum, serin bir akşamın sabahı denize girmenin tadı ekim ayında, veya Yalıkavak sahilde denize bakıp kahvaltı etmenin tadı.

Gerçekten ülkemin coğrafı ve iklim güzelliğini daha iyi anlıyorum Okyanus kıyısında. Ama sadece coğrafi ve iklim güzellikleri. 

Eğitim eksikliği, ve baska saymaktan, yazmaktan bıktığım onlarca sorun sadece iklim ve coğrafi güzelliklerini anmama sebep oluyor ülkemin.

Eylül ayı benim için özellikleri olan bir ay. Yıllar önce tam 49 yıl önce bir Eylül günü 6 Eylül'de yaşamımı birleştirdim hayat arkadaşımla. Bir kaç gün sonra burada kutlayacağız minik torunum ve can kızımla.

Eylül ayı bu sene bana özlemlerin en büyüğünü yaşatacak. Eylül ayının sonuna doğru veda edeceğiz kızıma ve torunuma. Ama ben bunun geçici bir veda olduğunu ve daha büyük bir kavuşmanın geleceğini biliyorum ilerki aylarda. 

Önceki yazılarımda 'Hayalleri olmayan insanlar'da hala hayallerim olduğunu yazmmıştım şu yaşımda. İnanıyorum ki hayallerim gerçek olacak.

Yazımı ünlü şairimiz Yahya Kemal'in sözü ile bitireyim bu eylül sabahı.

İnsan bu alemde hayal ettiği müddetçe yaşar.

Şahin ÖZŞAHİN, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kızınızın bir müzik ziyafetine hayır demeyiz. Vede, siz bir Çeşme akşamlarını bir görseniz, Bodrum'u aratmaz sanırım. Esen kalınız.

Şahin ÖZŞAHİN 
 02.09.2016 15:44
Cevap :
Çeşme de çok güzel biliyorum. Zira büyük kızım İzmir'de oturuyor ve sık sık Çeşmeye gidiyoruz.Cennet yurdumun her köşesi çok güzel.Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sevgi ile kalın.  02.09.2016 17:50
 

Evet canım insan hayal ettiği müddetçe yaşar.(Hayal et gönlüm elbet bir gün karanlıklar üstüne güneş doğacak) Eylül ayı girdi ama Fethiye'de sıcaktan yanıyoruz sabah saat 10 sıcak şimdiden başladı bakalım nasıl olacak.Sevgilerimle öptüm. Sevgilerimle öptüm.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 02.09.2016 9:59
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkür ederim Sevgili Dostum. Güneşin hepimizin üstüne doğması dileklerimle, Sevgi ile kalın  02.09.2016 17:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 811
Toplam yorum
: 1052
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1010
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster