Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Kasım '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
440
 

Hoşgörü, ama bir yere kadar!

Hoşgörü, ama bir yere kadar!
 

600 blog sonrasında ilk kez, bir süreliğine izin vermiştim kendime, ancak dinlencem planladığımdan kısa sürdü . Tesadüfen fark ettiğim ve adeta polemik yaratmak için özellikle kurgulandığı baştan sona çok belli olan bir blog, durduk yerde rahatsız etti beni. Çünkü yazı konusu ve yorumlarına verilen cevaplarda tarafıma yönelik alaycı tavırlar sergilenmişti.

Oysa bu yazarımız ana sayfasında kendisini dost canlısı bir kişilik olarak ifade etmekteydi. ( barışçıl konulara ambargo koymakla suçlanmam, çok çelişkili bir durum değil mi?)

Neyse ki, sergilediği bu garip tavırları sayesinde bu arkadaşımızı daha yakından tanımak fırsatı buldum ..

Tüm bunların temelinde ise, Öğretmenlerimiz ile ilgili yayınladığım bloguma gelen bir yoruma verdiğim cevapta yer alan acizane bir tarif yatmaktaydı sadece.

Benim düşüncem, bir aile de eşlerin çalışıyor olması ve temel ihtiyaçlar dışında ekstra harcamalardan kısılması kaydıyla beş yıl sonra ev sahibi olunabileceği yönündeydi..

Yani bir ömür boyu rahat etmek uğruna, beş yıl diş sıkmak fedakarlığı tavsiyesini içeren masumane bir sunumdu.

Ancak, sırf bu yorum cevabından yola çıkılarak abartılı bir blog yayınlandı ve yazımla çok alakasız tespitler hayali bir şekilde konuya dahil edildi.

Hatta “Tanıyın bu arkadaşımızı” ve “Öğretmenlerimize sataştı" gibi kışkırtıcı, tahrikkar üsluplar bile kullanıldı.

Daha da ileri gidilerek yine hayali bir anlatımla, konu asgari ücretle çalışanlardan tutunda, Öğretmenlerimizin taverna vs, harcamalarına kadar uzandı gitti !.

Evet arkadaşlar, görüldüğü üzere meydan boş bulunmuş olmalı ki, bir sataşma konusu geldi ve hiç bir katkım yokken kendiliğinden buldu beni..

Bu durumda zıvanadan çıkmamak mümkün mü?

Evet doğrudur, hoşgörü hoşgörü dedim hep bu günlere kadar. Ancak bir yere kadar.

Yönetimin bu konudaki hassasiyetlerini dikkate alarak, isim yada link veremiyorum.

Ancak, aydın bir insan kimliğinin gereği olarak arkadaşımızın hatalarını fark edeceğini ve telafi edeceğini umuyorum...

Bu bilgiler doğrultusunda, “polemik yaratmak ünvanının” kime yakıştığını takdirlerinize sunuyorum..

Günün anlam ve önemine uygun bir konu değildi ama, affınıza sığınarak hakkımı aramak gereği duydum.

Çünkü bu tür sataşmalar can sıkıcı olmaya başladı artık ve başka hiçbir getirisinin olmadığı ortada..

Bu duygular içerisinde tüm Yazarlarımızın ve Editörlerimizin bayramını kutluyorum..

Saygı ve Selamlarımla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bugün bayram arkadaşlar bence sadece sevgi, barış,dostluk olmalı hayatımızda... sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 29.11.2009 15:17
Cevap :
Benim tepkim de bu yönde zaten Meral hanım, bir yoruma verdiğim cevap baz alınarak kocaman bir blog yazılmış ve yazımın link'i verilerek kıyametler koparılmış adeta, tesadüfen haberim olmasa keyfim kaçmayacaktı..Saygılar selamlar..İyi bayramlar diliyorum..  29.11.2009 19:37
 

Siz çok şanslısınız. Ümit Bey herkesle bu kadar yakından ilgilenmez. Demek ki bu mahallede bir tek sizinle çelik çomak oynamak istiyor. Sizde kendisini yakartopuna ya da dokuz taş oynamaya ikna edin. Deneyin. Ama ne vurduğunuz toplar nede attığınız taşlar bizim bahçeye gelmesin. :) Vallahi ninem bastonuyla kovalar ikinizide. :) Mesela ben bayılıyorum siz iki beyefendinin çekişmesine. Demek ki bir tek sizi kendisine yakın hissetti ve rakip seçti. Sizde Ümit Beye vereceğiniz cevaplarla bu oyundan zevk almaya bakın. :) Ümit Beye ve size sevgilerimle.. :)

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 29.11.2009 12:05
Cevap :
Valla haklısınız Sabiha hanım, çocukça davranışlar içerisindeyiz bu aralar:-) Ama oyunun kuralları bozuluyor bazen, şaka mı gerçek mi anlayamıyorsunuz. Neyse ki ne taşlar nede toplar bahçenize sıçrama fırsatını bulamıyorlar. Editörlerimiz gerekli önlemleri alıyorlar sağolsunlar.. Yorum cevaplarımda da görüleceği üzere tavsiyenizi uyguluyorum zaten:-) Saygılar selamlar..  29.11.2009 19:54
 

Sevgili kardeşim Arif ÖĞÜTÇÜ, insan istemezse de böyle yorumlara muhatap oluyor ve bu bazen benim de yaptığım gibi, insanın canı ne yazmak ne de okumak içinden geçiyor, bazen 15 günde bir kere baktığım olmuştur.. Kendini doğru anlatırsın ama karşında ki şöyle bir okumayla anlamadan düşünmeden hemen yorumu döşenir. Ne yaparsın bu da yazı hayatı işte.. Gazetelerde okuduğumuz köşe yazarların tüm yazılarını severek mi okuyoruz, beğenmediğimiz yazılara hemen yorum mu yapıyoruz hayır, şu ana kadar hiç bir yazarın yazısına yorum yapmadım, evet bunu niçin yazdım, çünkü burası onlar için daha kolay geliyor, bazen boş vermek gerekiyor galiba, bu da bizim gibi ince düşünen insanlar için, hiç de kolay değil. O yorumları ya cevap verme ya da yayına almam en iyisi bu galiba.. Canını sıkma, bayramını gönül rahatlığıyla kutla.. İyi bayramlar.. Sevgi ve dostlukla..

Ohannes 
 29.11.2009 1:24
Cevap :
Sadece yorum döşenseler cevabını fazlasıyla alırlar sevgili Ohannis, yada bahsettiğiniz gibi yayınlamazsınız olur biter. Ancak, konu bir blog haline getirilmiş ve yorum yapan arkadaşlarımıza verilen cevaplar özellikle sizi kötü tanıtmak yönünde tasarlanmış ise buna kayıtsız kalmak mümkün değil. Öyle ya hepi topu basit bir öneride bulunmuşum, yorum yapar düşünceni belirtirsin olur biter.Hatta ikna olmazsan aydın kişiliğinin bir gereği olarak doğruyu bulana kadar fikir teatisinde bulunursun. Sonuç olarak öğretirsin yada öğrenirsin. Böyle konu saptırılarak insanların saygınlığı ile oynamak hiç hoş değil, ayrıca meydan boş değil ..Saygılar selamlar..İyi bayramlar.  29.11.2009 20:29
 

Doğru bizim Çingen Sabişe en iyi kurşunu o döküyor :)

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 29.11.2009 1:21
Cevap :
Bende zaten Sabiş hanım'a güvenerek niyetlenmiştim efendim, hem sipali almaz hemde sıra bekletmez sağolsun:-) Bu arada Ümit bey'in ikinci yorumu geldi ancak yayına almadım, çocukluk anılarını anlatan Arkadaşım eşek başlıklı yazımdan alıntılar yapmış bu defa, "intikallerin 6 yaşındaki çocuk maaşlarını" neden etkilemediğini konu etmiş Müfettiş bey:-) Çerçiçi dayıdan keçi boynuzu almak için annemizin terliğinin tekini neden sattığımı sorguluyor:-)) Saygılarımla..  29.11.2009 11:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1021
Toplam yorum
: 4165
Toplam mesaj
: 254
Ort. okunma sayısı
: 1581
Kayıt tarihi
: 19.10.07
 
 

Çok eski olmayan bir tarihte tıpkı sizler gibi Melek'lere gülümsermişim uykulu hallerimde!  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster