Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
1479
 

Hrant Dink cinayetine hangi taraftan bakıyorsunuz

Hrant Dink cinayetine hangi taraftan bakıyorsunuz
 

Ben ermeniyim ben hrant dink'i m diyenlerin tarafından mı? yoksa ben türküm bu ülkenin vatandaşıyım diyenlerin tarafındanmı?

Ülkemizde büyük bir olay olduğunda,i nsanlar sanki bir taraf tutması gerekirmiş gibi olaya iki uç noktadan bakıyorlar. Bir olayı iki zıt kutuptan irdelemek elbette o konuda uzlaşmak adına iyi, ancak orda ince bir sınır vardır o sınırı geçmemek kaydıyla ama malesef bizler düşüncelerimizi uç noktalarda seslendirmeyi seviyoruz bir şey ya vardır yada yoktur diyoruz, bu ikisinin bir uzlaşma noktası olduğu hiç aklımıza gelmiyor. Özelliklede gençlerimiz, Türkiye nüfusunun çoğunluğu gençler oluşturduğuna göre tehlikenin boyutlarını varın siz ölçün.

Tehlikenin boyutları sinsi bir şekilde genişliyor, bu cinayeti ele alırsak cinayeti işleyen Trabzonlu olduğu için hemen bu şehirde yaşayan insanlar hedef alınıyor ve şehirler arasında da senin şehrin milliyetçi onun şehri solcu gibi şehirlerimizide fikirlerimiz gibi uç noktalara taşıyoruz. İnsanları sağcı solcu diye iki uç noktaya ayırmak yerine insanların insani tarafını öne çıkararak ona göre olaylara hüküm vermek en doğrusu olacaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hepimizi içine alacak kadar geniş ve derindir...Yeter ki görmeyi bilelim..Sevgiler..

Neşe İleri 
 01.06.2007 12:00
Cevap :
Haklısınız ,yeterki birbirimizi incitmeyelim şu üç günlük dünyada yorum için teşekkürler.  01.06.2007 22:47
 

kanım TÜRK soyum TÜRK dünüm TÜRK bugünüm TÜRK ruhum TÜRK duruşum TÜRK bakışım TÜRK TÜRK oğlu TÜRKüm Hepimiz ermeniyiz diyenlere duyurulur. HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ BİR ERMENİ ÖLDÜ ONBİNLER YÜRÜDÜ HER YIL ONBİNLERCE ŞEHİT VERİYORUZ HANGİNİZ YÜRÜDÜNÜZ

CEM SEL 
 26.01.2007 14:36
 

Etnik kökeni ne olursa olsun bu ülkeye vatandaşlık bağı olan ülkesine ve bayrağına saygı duymak zorundadır. Ermeni olmak suç değildir kimse ermeniyi küçük görmüyor göremezde ama ben ermeniyim sözü tepki üzerine söylendi deniyor haklısınız peki bu pankartı hazırlıyanlar neden Türk bayrağı da hazırlayıp dağıtmadılar dağıtsalardı tüm etnik kökenimize rağmen bu ülkenin vatandaşıyız ayni bayrak altında ayni ülküyü paylaşıyoruz mesajı verilseydi şimdi bu slogan konu edilmemiş olacaktı Yanlış yapıldı bunu kimse savunmasın Bu ülke için şehit olanların hiçbirinin cenazesinde bu kadar katılım olmadı bu farklı yorumluyanlar istismara kalkışanlar oldu itirazımız buna yoksa kimsenin ermeniliği kimseyi rahatsız etmiyor önemli olan NE MUTLU TÜRKÜM diyebilmektir.

Türetken 
 26.01.2007 11:45
 

Seni bir öğretmen olarak gönülden kutluyorum yavrum.Bu okuma azmin beni hem duygulandırdı, hem sevindirdi.Çünkü ne yazık ki "Okuma Özürlü" bir toplumuz.Okul diploma verir, meslek kazandırır.Ben ilkokul mezunu bazı arkadaşlarımı üniversite mezunu arkadaşlarıma değişmem.Onlardan çok şey öğrenmişimdir. Hrant Dink'le ilgili yazımı okursan, düşüncemi anlarsın. okuduktan sonra yorum da yazarsan sevinirim. Keriman Tevhit Ertuğrul Emekli Öğretmen

68'li 
 26.01.2007 11:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 103
Toplam mesaj
: 76
Ort. okunma sayısı
: 1266
Kayıt tarihi
: 15.09.06
 
 

Okumayı ve yazmayı seven ve bunları insanlarla paylaşmayı  barış ve hoşgörünün bütün insanlığa eg..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster