Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ocak '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
617
 

Hrant Dink suikasti ve düşündürdükleri.

Hrant Dink suikasti ve düşündürdükleri.
 

Bu akşam üzeri yine tüm millet olarak içimiz yandı. Tasvip eden yada etmeyen herkesin içi yandı Hrant Dink'in öldürülmesine. Bir kesim insanımız görüşlerine ve fikirlerine duyduğu yakınlık ve saygıdan dolayı içi yandı üzüldü. Bir kısım insanımız da görüşlerini ve fikirlerini sevmediğ halde, tasvip etmediği halde içi yandı Hrant Dink'in saldırıya uğramasına, katledilmesine.

Belki de en fazla kendisinin fikirlerini tasvip etmeyen, görüşlerine katılmayan insanlar üzülmüştür bu menfur olaya. Çünkü töhmet altında kalan kesim kendileridir, çünkü (katilleeeerrrr) damgasını yiyen ama bu işten haberi olmayan hatta çıkarı olmayan kesim kendileridir. Yemin etseniz kimseyi inandıramazsınız. Kimse inanır mı sizlere? Dün siz değil miydiniz "bu vatanın ekmeğini yiyip de bu vatana ihanet edenleri bu vatanda istemiyoruz" diyenler? Şimdi ne söyleseniz nafile.

Öyleyse bu işten çıkarı olan, çıkarı olabilecek kimler hangi kesim yada hangi dış güçler vardır bunu iyi araştırıp öğrenmek öğretmek lazım. Belki yarın katil yakalanıp yüce adalet önüne çıkartılacaktır. Bundan öncekiler gibi 1-2 cümle söyleyecek bizim hafiye basının bir kısmı "a" partisine yakın partilere, bir kısım basında "b" partilerine yakıştırmalarda bulunacak ve yakalanan şahsa belli bir ceza verilip tarihin derinliklerine gömülecektir. Burada bu hassas dönemde hangi vatanseverin çıkarı olacak bu olaydan? Kimsenin çıkarı olmayacak olsa olsa bu olaydan dış ülkelerin hatta Ermenistan bile çıkabilir olayın altından.

Eğer katil yada katiller yakalanmazsa seyredin senaryoları? Komşumuzdaki yaşanan dram ortada. Kardeşi kardeşe kırdırmaya devam ediliyor orada hala. Uygarlık için gelen güçler kan getirdi, korku getirdi komşuya. Ve tüm dünyanın gözü şu an orada. Hatta çok daha önemlisi Kerkük'te dünyanın gözü. Tüm Türkiye'nin de dikkati orada. Bu olaydan sonra dikkatler Kerkük'ten dağılacak korkumuz o. Bütün gözler bu hassas dönemdeki Hrant Dink'in öldürülmesi olayına çevrilecek. Kerkük'teki göç ve baskılar daha da artacak ve kimsenin haberi olmayacak maalesef. Ve Kerkük'te elden gidecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu olay çok çirkindir fikirlerin silahla susturulduğunu gördünüzmü ? ancak fikirlerine katılmayan biri olarak sizin belirttiğiniz gibi hiçte suçluluk kompleksine kapılmadım kapılmamda mümkün değil bu adi cinayetin ardındakileri çıkarmayanlar suçluluk duymalıdır. Tepki gösterenler içinde rahmetlinin fikirlerine katılmayanlar da vardır cinayete tepkiliyiz millet olarak herkezi üzmüştür ancak tüm ulus olarak neden suçluluk duymamız gereksinki . Bir kez daha cinayeti şiddetle kınıyor merhuma rahmet ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Türkoglu 
 21.01.2007 20:09
 

Bu hain saldırayı Dink in fikirlerini kabul etmeyenlerde kınamıştır enaz sizin kadar üzülmüştür ama yazınızda Fikirlerini tasvip etmeyen insanlar üzülmüştür,töhmet altında kalmış katiller damgasını yemiştir sözünüze katılmıyorum umarım yanlış anlamışımdır. rahmetli Dink in fikirlerine katılmamak onun ölümüne sevinmek anlamını taşımaz bu ifade kırgınlıklar yaratır.Katil silahında kalan mermileri ülkemize sıkmıştır bakın 21 yüzyılda Türkler ermenileri katletmeye devam demeye başladılar utanmadan ellerindeki diplomatlarımızın kanını temizlemeden. Bu cinayetin arkasında PKK dahil Ermeni diasporasına kadar hertürlü gölgeyi arayabilirsiniz ama fikrini kabul etmeyenler derseniz katilde çıkar ben fikrini kabul etmedim ondan öldürdüm der bu inandırıcı olabilirmi ?Şiddetle tekrar kınıyor rahmet ailesine sabır diliyorum.

Ersen Gürpınar 
 21.01.2007 16:20
 

bizim ülkemizden bir vatandaşımızı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz toplum olarak.şunu bilmemiz gerekirki insanların konuşma hürriyeti her zaman serbest olmalı;tabii bu tartışmalı bir sınır fakat,şöyle'de bir durum var: mesela 301.maddeyi kaldırsalar idi ne hrant dink bu kadar gündeme gelir, nede, yargılanma sürecinde bu tatsız olaylar olup bazı çevreler tahrik edilmiş olurdu. bu'da bu sisasi iktidarın bir çıkmazı olmuştur.

hasmet divarci 
 20.01.2007 16:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 921
Kayıt tarihi
: 06.09.06
 
 

1966'da yine bir sonbaharda doğdum. Hala o sonbaharı yaşıyorum. Amacım yazar falan olmak değil sadec..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster