Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Şubat '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
679
 

Hrant mı? ermeni mi?

Hrant mı? ermeni mi?
 

Siz hangisisiniz? Hrant mı? Ermeni mi? Ben Hrant Dink olduğumu düşünüyorum. Çünkü pek de Türk'lüğümden vazgeçme taraftarı değilim.

Son günlerde öyle bir tartışma var ya. Msnlere falan da dolaşıyor. Herkes birbirine binlerce sehit öldü, kimse yürümedi, biz Ermeni değiliz, bir Türküz vb. . . yazılar atıyor. Aslında sinirleniyorum. Bu şehit falan meselesi değil ki. Öyle bir konu olsa tabiki ben şehitleri savunacağım ama bu Türk'lüğe, Türkiye'ye sıkılmış bir kurşun. Hrant Dink'i tanımazdım. Bu olaydan sonra tanıdım. Türk'lükle ilgili yazdığı yazıyı da okumadım. Hani Ogün'ün vurma nedeni olan yazı. Okumadan da karar vermek istemiyorum. Adam haksız da olabilir haklı da. Ogün'den bahsetmiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Hrant Dink'ten bahsediyorum ben. Yani eğer alehimize bir yazı yazmışsa, kusura bakmasın pek de yanında olamayacağım. Ama tabi ki öyle olmadığından bahsediliyor. Büyük ihtimal de öyle değil. Çünkü söylediği şeylerden Türk'leri sevdiği anlaşılıyor. Ogün'ün yaptığı işe gelince. Ben milliyetçi bir cahilden başka birini göremiyorum onda. Hrant Dink'in yazdığı yazıyı yanlış anlayıp, gidip birkaç kişinin dolduruşuna gelip, adam öldüren bir cahil. Umarım bizi dışarıya kötü göstermenin cezasını çeker.

Aslında şu aralar kafamı kurcalayan başka bir konu var. 301! Kalksın diyorlar. Neden? Bazı kişiler Türk'lüklerini unutup, Türkiye üzerinden geçinsin diye mi? Hayır! İzin vermiyorum. Ben Türk'üm ve kimsenin benim arkamdan konuşmasına izin vermiyorum. Bunu yapanları da kınıyorum. Belki de hakkı olduğu halde, söylediği söz yüzünden ödülü çoğu kişi tarafından hoşgörülmeyen bazı insanların da neden böyle birşey yaptığını merak ediyorum. Hiçbir şey söylemeden o ödülü alıp, Türkiye'ye bir kahraman gibi dönmek varken, kötü birşey söyleyip bazılarını karşısına almak hoşuna mı gidiyor acaba? Veyatta bizim onayımız dururken, yabancıların onayı daha mı önemli olduğu için böyle birşey yapıyor? Ya da işini garantiye almak için mi? Hangisi olduğunu çok merak ediyorum. İyiki 301 var! İyiki Türk'lük var! İyiki hala bizim burada olduğumuzu duyurabileceğimiz bir yer var ve iyiki milliyetçilik var!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Pınar,yazın çok güzel ve doğru.Hrant Dink Kötü bir adam değildi.Hatta Türkiye'nin sahip çıkması gereken bir vatandaşımızdı. Çünkü o söylemleri ve yazılarıyla Ermeni Diasporasının sözde Ermeni soykırım savını eleştiriyordu,ve bu düşmanlık nereye kadar gidecek,bırakın bu işi tarihçilere,biz şu anki ilişkilerimizi güçlendirelim diyordu. Kötü dahi de olsa idi,asla bir cinayet tasvip edilemez.Ancak Türkiye üzerinde öyle oyunlar ve de öyle koyunlar var ki Pınar. O sloganlardan birine bak sen de anlam verememişsin.(Katil 301) Hepimiz Ermeniyiz sloganını şu an diaspora çok güzel kullanıyor.Dışarıda şunları söylüyorlar;''Bakın Türkiye'de 200,000 kişi Ermeni soykırım'ı için yürüdü.Ellerinde de hepimiz ermeniyiz dövizleri vardı'' İşte bu koyunluktur. Yoksa biz bu söylemlerden neden rahatsız olalım.Ama işte elin adamı çok ince hesaplar peşinde. İyi ki 301 var diyorsun ben de diyorum ki,''İyi ki Pınar sende varsın ,senin gibi gençlerimizde var'' Sana eğitim hayatında başarılar dilerim.

mahmut inal 
 05.02.2007 0:26
 

Canımcım, 301. maddeyi incelemişsin. yalnızca son bölümünü almışsın ya! üstteki üç bölümü de kapsayacak bir başka sorun var ortada. 301'inci maddeye karşı gösterilen direncin altında yatan ana gerekçe yazarların, gazetecilerin ve araştırmacıların bulgularını yurttaşları ile paylaşamama.. Bize dayatılan ve doğru olduğu söylenen bir çok şeyin doğru olmadığı varsayımı bu yasa ile koruma altına alınıyor. Hiç bir yazar ya da bilim adamı sokakta ki vatandaş mantığı ile yazmaz. Araştırır kaynaklar göstererek sunar yazdıklarını. O yazılanlar doğruysa, bilinen yanlışlar düzeltilir, doğru değilse zaten o yazar, gazeteci ya da bilim adamı itibarını kaybedecek ve inandırıcı olmadığı için söyledikleri dikkate alınmayacaktır. Bu çerçeveden bakıldığında bir kişi Türklüğe hakaret içeren bir şeyler yazdı deniliyor diye o insanı 'vatan haini' ilan etmek doğru mu? Ve o insanı karşı görüşlülere canlı hedef yapmak?

Ömer Sebahattin Çetin 
 05.02.2007 0:06
 

Son zamanlarda dönüp duran tartışma ve bazı kavramları linç etme girişimlerine öylesine güzel cevaplar vermişsinki sevgili Pınar! İşte herkesin görmesi gerekir ki geleceğimizin aydınlık, milliyetçi Türk gençliği profili burada! Çalışmalarında üstün başarılarının devamını içtenlikle diliyorum...

DNA2023 
 03.02.2007 11:19
Cevap :
tesekkür ederim :))  03.02.2007 19:45
 

Yasindan daha iri yazip yorum yapmissin.Yeni nesilin boylesine turklukle ve yurtseverlikle dolu olmasi icimde kipirtilar yapti. Seninle aramizda yillar olmasina ragmen ayni seyleri dusunuyoruz. Bir kez daha aferin devam!!!! Saglikla

Newyorker 
 03.02.2007 6:45
Cevap :
aynı fikirde olmamıza sevindim :)  03.02.2007 19:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 253
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 2149
Kayıt tarihi
: 01.02.07
 
 

91 doğumluyum, elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum, çalışmaya da devam edeceğim. Ta ki büyüyene k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster