Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mayıs '16

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
383
 

Hristiyanlığın ‘misyoner’lere ihtiyacı kalmadı

Hristiyanlığın ‘misyoner’lere ihtiyacı kalmadı
 

yenicaggazetesi.com.tr'den...


Şu anda, 2016 dünyasında gördüğünüz Hristiyan nüfus, Hristiyan ülkeler, bu dinin dünya çapında yaygınlığı, dünyada nüfuz bakımından birinci din olması “misyonerler”in eseridir. Başta ve başlangıçta, Hz. İsa’nın 12 havarisi ve onlardan sora kuşak kuşak gelen “misyonerler”in!

Hristiyanlığın doğduğu Ortadoğu’dan Avrupa’ya, Rusya’ya, Uzak Asya’ya, oralardan Amerikalara, Afrika’ya, Avustralya’ya kadar yayılması hep misyonerlerin eseridir.

Çünkü Hristiyanlığı yaymak “beyaz adamın boynunun borcudur”.

Artık değil!

Daha doğrusu, artık misyonerlere ihtiyaç kalmadı. Çünkü insanların Hristiyanlığa girmesi için bir çabaya, bir tanıtıma, bir propagandaya ihtiyaç kalmadı. Hristiyanlık; iktisadıyla, kültürüyle diğer dinlere galebe çaldı. Hristiyan dünya “cazibe merkezi” oldu.

Memleketlerinde aç kalanlar, memleketlerinde zulme uğrayanlar Müslüman bir ülkeye değil, Müslümanlığın doğduğu topraklar olan Mekke’ye, Medine’ye, Suudi Arabistan’a değil; Hristiyan memleketlere doğru koşuyorlar… Ölümü göze alarak Batı’ya doğru koşuyor, yüzüyorlar.

18 Nisan 2016 tarihli yazımda, başlıktan “Müslüman göçmenler Hristiyanlaşır mı?” diye sormuştum.

Cevap geldi:

Evet, Hristiyanlaşırlar… Hem de akın akın!

Cevap, 20 Mayıs 2016 tarihli Yeniçağ Gazetesindeki, “Sığınmacılar din değiştiriyor” başlıklı haberde…

Haber özetle şöyle: “Sığınmacılar, ülkelerine geri gönderilmelerinin önüne geçmek için her türlü çareye başvurmaya başladı. Bu çareler arasında son zamanlarda en revaçta olanıysa, din değiştirmek. Şu sıralarda, Almanya kiliselerine din değiştirme başvurularında patlama yaşandığı belirtiliyor. Almanya’da yayınlanan Focus Dergisi’nin haberine göre, Alman kiliseleri artan başvurulardan rahatsız.”

Demek ki neymiş; “din değiştirme başvurularında patlama yaşanıyormuş ve bu kadar yoğun başvurudan Alman kiliseleri rahatsız bile olmuşlar.”

Peki, bu din değiştirmeden, Müslümanların Hristiyanlaşmasından biz de rahatsız mıyız?

Bu, İslam âleminin merkezine, Mekke’ye doğru değil de Batı’ya doğru, üstelik “ölüm pahasına” yöneliş nedendir?

Bunun bir sorgulanması gerekmiyor mu?

Müslümanlar nerede hata yaptı? Nerede hata yapmaya ısrarla devam ediyor?

“Sırat-ı müstakim*”e ne zaman girecek?

------------

*: Doğru yol

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ARDEŞİM!TANIŞMA ADINA VECİZ BİR SÖZÜ SÜYLEMEME MÜSADE EDİN ! TEŞEKKÜR EDERİM "HER İNSAN DİNDEN VEYA YARATILIŞTAN KARDEŞTİR" http://blog.milliyet.com.tr/mariya-abla-/Blog/?BlogNo=389755

Yusuf Incekalan 
 26.05.2016 10:51
 

dfeğerli kardeşim nedenlerin en büyügünü bilmeyen yok lakin size bir başka yorummumda demiştim benim adamım! benim *mes7eb'im, den olduğu için doğru dur yanlışı olsada korumamlazım diyen insanlar 143yılın üstünde bir zamandir müsakim yola girmek bir yana balçıkta çebelleşip duruyorlar birkaç örnek : 1 sakife olayı, 2 sıffin gazvesi,3 cemel savaşı ve benzerlewrini ! müslümanlık adına doğru gören ve bundan ders almayan vahabi selefi ve benzer yollarda cebelleşen mefaat garabetleri aramızda hepimiz biliyoruz fakat % BİLMEM KAÇ ARAMDA OYVAR DEYİP LAİKLİĞİ CUMHURİYETİ KALDIRMAK İSTEYEN VARMI YOK MU VARTSA ! SEBEBİ BELLİ DEĞİLMİ . .! SAYGILAR SUNUYORUM *(çekme

Yusuf Incekalan 
 26.05.2016 10:44
 

Sayın Cengiz! Yapılanlar sayesinde Müslümanlığı zayıflattılar, hata hata üstüne yapılıyor. Selam, sevgi ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 24.05.2016 18:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1414
Toplam yorum
: 4905
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1190
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Kuleli Askerî Lisesi, Kara Harp Ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster