Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mayıs '11

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
4784
 

Hülya Avşar Neden Başarısız?

Hülya Avşar Neden Başarısız?
 

Uzun yıllardır Avşar kızının istikrarsız özel ve sanat hayatını medyadan ve bizzat kendi anlatımlarından biliyoruz, dinliyoruz.

Dalgalanmalarla dolu bir yaşantı onunki.

İlk gençlik yıllarında yaptığı başarısız evliliği kısa sürmüştü.

80’li yıllarda evli olan Tanju Çolak ile yasak bir ilişkiye girmiş ve uzun süre medyada adından söz ettirmişti.

Sonrasında şu an adlarını bile hatırlayamayacağımız sayısız ünlü ile aşk yaşamıştı. En çok aklımızda kalanlar İbrahim Tatlıses, Coşkun Sabah, Osman Hattat, Mehmet Aşçıoğlu ve Saadettin Saran.

Sahne, sinema hayatı gibi, aşk ve evlilik hayatı da daima başarısız oldu Avşar kızının.

Kuvvetle muhtemel güzelliğine fazlaca güvenerek – ben ne söylersem söyleyim, ben ne yaparsam yapayım, kabul görür - mantığı ile olur olmadık her yerde olur olmaz, saçma, kırıcı ve topluma örnek olması gereken bir sanatçıya yakışmayan laflar edebildi. Patavatsızlıkları zaman zaman doruk noktalara ulaştı.

İşte Avşar kızının bu fevkalade olumsuz özelliği onu ne sahne, sanat hayatında, ne de özel hayatında başarıya ulaştırdı !

Maalesef içi boş güzelliğine olan anlamsız güveni! onu her seferinde biraz daha dibe çekti ve haklı olabileceği durumlarda bile kendini, dili ile “haksız” duruma düşürmeyi başardı.

Ve gelinen son nokta…

En son Kral TV Müzik ödülleri gecesinde Tarkan’ın ödüllerini almak için sahneye çıkmamasına öfkelendi ve Tarkan için “Eşek herif” “Dangalak” “Bir metrelik adam” gibi son derece seviyesiz hakaretlerde bulundu.

Bugüne kadar hiç kimseyle polemiğe girmeyen Megastar Tarkan’ın tepkisi ise her zamanki gibi kendine yakışır şekilde oldu. Efendiliğini ve saygısını her zamanki gibi koruyarak, Avşar ile polemiğe girip muhatap olmadı. Dava açmayı düşünmediğini söyledi.

Ama bu Avşar’ın ilk vukuatı değildi.

Avşar, 13 yıl önce “Eşek” sözü yüzünden mahkemelik olmuş.

1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi öğrencilerine kızarak “Okumakla adam olunmuyor, eşeklik baki kalıyor” demiş. Bunun üzerine öğrencilerden Yakup Hakan Sekmen tarafından mahkemeye verilen Avşar, hakaret ettiği gerekçesiyle 1000.-TL tazminat ödemeye mahkûm edilmiş.

Temyiz istemiyle Yargıtay’a başvuran Avşar cezayı 650 TL’ye indirmeyi başarabilmiş. Bu arada Tarkan’ın fanları internet sitelerinde Hülya Avşar hakkında zehir zemberek eleştirilerde bulunmuş.. Boy konusuna özellikle vurgu yapan Tarkan hayranları “Tarkan’a 1 metre dedi de kendisi 99 santim” diyerek Avşar’ı ti’yi alıyormuş.

Evet artık Avşar Kızı’nın kendine çeki düzen vermesinin ve içini doldurmasının zamanı geldi de çoktan geçiyor bile.

Ne dersiniz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet Avşar kızı hakkında yazdıklarınıza katılıyorum..kıymet verdiğim bir sanatçı değil..ama şu da var..ben onun tarkan hakkında söylediklerine de katılıyorum..evet hakaret ve argo kullanması onun duygularını kontrol edememe halinden kaynaklı bir yanlışı..Ama Tarkan' a bu kadar değer katan şeyi doğrusu ben de merak ediyorum..yani 1 metrelik boyu değil mevzu..kendini ulaşılamaz hale getirmesine ne ara izin verdik biz...Ajda pekkan bile tarkanla düet yaptığı için kendini şanslı buluyor.nasıl ya ..Orhan gençabay bile onun çok değerli olduğunu söylüyor..bu değer dedikleri şeyi anlayamıyorum..hülyanın dediği gibi 2 göbek atmakmı değer? amerikada yaşamakmı değer? fransada 2 -3 kişinin tanıması mı değer? 2 tane söz yazmakmı değer?yoksa okul yaptırmak,çocuk okutmak,ülkesinde istihtam yaratmak mı değer?bilmiyorum Tarkan neye değer?

daldabir 
 24.06.2011 0:00
Cevap :
Merhaba, Tarkan farklı bir insan ve star. Özgüveni yüksek, kendi değerinin farkında ve herkese karşı son derece saygılı. Bugüne dek hiç bir sataşmaya cevap vermemesi, polemik yaratmaya çalışanlarla muhatap olmaması bunu kanıtlıyor. Bu bile başlı başına önemli bir erdem değil midir ? Türkiyeye mal olmuş önemli yıldızlar Ajda Pekkan, Orhan Gencebay bile onun çok değerli olduğunu söylüyorlarsa diyecek sözüm yok :) Demek ki önemli biri! :) Saygılarımla.  24.06.2011 11:18
 

birisininin hayatını takip ettiğiniz zamanınıza yazık değerli arkadaşım. Ama pek çoğu için ibret gösterilecek bir konuya değinmişsiniz.

Yüksel ÖNAÇAN 
 26.05.2011 15:31
Cevap :
Merhabalar Yüksel Bey. Takip etmek mi ? Çok aleni oluyor, takip etmeye hacet yok ki. Sizce de öyle değil mi ? Hem ne zamanım var bu tip insanların hayatını takip etmeye ne de tahammülüm :) Saygılarımı sunarım efendim, hoşçakalınız.  26.05.2011 15:54
 

İşte toplum önünde böyle kişiliği tam oturmamış tipler; Ergenlik dönemindeki kızlarımıza kötü örnek oluyor. Bir an geliyor ki üstlerindeki yaldızlar dökülüp gerçek görüntüleri bütün çirkinliği ve çıplaklığı ile gözler önüne seriliyor. Yasemin çiçeklerinden bir demet yaptım arkadaşım sevgilerimle size geliyor.Ayşen Kura

Ay Şen 
 26.05.2011 8:45
Cevap :
Günaydın sevgili arkadaşım Ayşen'ciğim, öncelikle güzel ve anlamlı çiçekler için yürekten teşekkürler. Şu an kokluyorum mis gibiler... harikasın. Çok haklısın "sanatçı" demek topluma örnek olması gereken kişi demek. Ne yazık ki, bazılarını tenzih ederim ama, çoğu kötü örnek oluyorlar, ne yazık ! Bu da gelişmemişliğimizin onayı sanki. Yürekten teşekkürler, sana sevgilerimi gönderiyorum kocaman pembe bir balonla tut :) Sağlıcakla kal, öpüyorum.  26.05.2011 11:43
 

Gönül isterdi ki, bu kadar göz önünde olan şahsiyetler daha örnek alınabilir, eğitimli ve kültürlü olsalardı!. Sanatçı olamkla, şöhret olamnın karıştırıldığı ülkemizde inan Hülya Avşar gibileri daha çook ballı ekmek yemeye devam ederler! Duyarlı paylaşım için teşekkür ederim, dost selamlrımla! Her şeye rağmen, illede Umut diyorum...

Dilek Yaka 
 25.05.2011 11:23
Cevap :
Yorumun için teşekkür ederim Dilek'ciğim. Evet herşeye rağmen umut! Ama Hülya Avşar için toplum olarak umudumuzu çoktan yitirdik sanırım :-))) Umut'suz vaka olduğunu kabul ettik! Sevgiler canım kocaman öpüyorum.  25.05.2011 16:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 563
Toplam yorum
: 1939
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 8523
Kayıt tarihi
: 30.03.10
 
 

Kişisel gelişim uzmanıyım. Yaşam Koçu, İlişki Koçu, NLP Uzmanı ve Eğitmeni, Kuantum Yaşam Koç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster