Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mart '14

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
40
 

Hülya

Ey insan! Aç uyudun mu hiç? Bir mezarlığın yanından geçerken ürperdin mi? Toprak çağırdı mı seni bir kez olsun? Tam sevinç çığlıkları atacağın anda en değerli varlığın çekip gitti mi? Rüyada olsun öldün mü? Ölümün soğuk yüzüyle karşılaştın mı hiç?

Kuşkuların gölgesinde yüreği yaralı olan Hülya, tek kelime etmeden vaktin gelmesini bekliyor, Sinem ise odanın içinde bir o tarafa bir bu tarafa hareket ediyordu. Yüzlerine yansıyan nahoş durumun kırıntıları günler sonra vücuda gelecek kaktüs dikenleri gibi belirgindi. Tazecik yüreklerini kaplayan o gaddar korku karşısında tam bir teslimiyet hâkimdi ve birisi gerçeği bilirken diğeri tamamen habersizdi. Hülya belkiler arasında boğuşup sözde yaralı babasına üzülürken, Sinem bu habersiz masumun gerçekle yüzleşeceği andaki hâline veryansın ediyordu. Son derecede bir yürek burkulmasının yaşanacağı tarifsiz dakikalara sayılı saatler kalmasından ötürü Sinem'i ateşler basıyor, feci şekilde ürküyordu. Hülya'nın ise zihni uyuşmuş, başka âlemlerdeydi.

Ölüm geldi mi bedene, Lokman olsan nafile!
(Tanıtım Bülteninden)

Bazı hayatları okumak gerçekten can yakar, bazıları da kendin yaşamış gibi mutlu eder. Hülya sizin de hayatınızı anlatmakta, eminim bir parça bile olsa kendinizden bir kesit bulacaksınız. Gülücük mü yoksa gözyaşı mı ortaya çıkacak buna siz karar verin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 51
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 267
Kayıt tarihi
: 15.02.11
 
 

"OKUMAK VE YAZMAK DÜNYANIN EN GÜZEL DAVRANIŞLARINDAN BİRİDİR" Bu düşünce çerçevesinde hareket etm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster