Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Eylül '08

 
Kategori
Doğal Tedaviler
Okunma Sayısı
335
 

Hümik asit

Merhaba,

Bu gün oldukça önemli maddeleri sizinle paylaşmak istiyorum.

Bu maddeler yaklaşık 200-250 milyon yılda oluşan ve yeni yüz yılın altın maddesi ismiyle adlandırılan hümik ve fulvik asitler.....

Bu iki madde de bir nevi torf yani kömür benzeri bir madde. Standart kömürü de işleyerek bu asitleri elde edbileceğiniz gibi yurt dışında özellikle A.B.D.de doğal olanı bulunmakta.

Şimdi bunu da nerden çıkartıyorsun dediğinizi duyar gibiyim. Öyle bir şey düşünün ki organik tarımda kullanılmasına izin verilen tek ürün arttırıcı, bitki verimini tavan yapan bir organik madde türü...

Tabiatta bütün mineraller ve vitaminler pozitif değerlikli. Hücrelerin içine bu pozitif değerlikli vitaminler ve minerallerin büyük bölümü giremiyor. İşte bizim bu asitlerimiz hücrelerin içine giremeyen vitamin ve minerallerin hücreler girmesine yardımcı olabiliyor. Yengecin kıskaçları ile bir şeyi alıp tutp hücrenin içine girmesini hayal edin aynen böyle.

Bana inanmayabilirsiniz o zaman girin google veya başka bir arama motoruna ve kendi gözünüzle araştırın.

Bu günlerde ülkemizdeki bir çok üniversitenin bu maddelerin kullanımı ile arştırmalarını hayretle okuyabilirsiniz. Özellikle ziraat konusunda... Ziraat konusunda onbinden fazla makale var.

İnsanlar üzerinde de makaleler bukabilirsiniz. Az da olsa var. HIV virüslerinin ve bazı kan hastalıklarının tedavisinde bu organik maddeler yoğun olarak kullanılıyor. Bundan altı ay önce anneme bu ilaçların kapsüllerini verdik.Yetmişini geçmiş her insan gibi yoğun kemik ağrıları vardı.... Birinci ayın sonunda ağrılarının büyük bölümü geçti. Artık çarşıya pazara yürüyerek gidip geliyor....

Bunun nasıl olduğunun birazını yukarda anlattım. Bu organik maddelerin çok önemli bir başka özelliği daha var oda şu: bir fıçı düşünün ve fıçının ortasından bir delik açın, fıçıya ne kadar su koyarsanız koyun su deliğin üzerine çıkmaz. İşte bizim organik maddeler de vücudun ihtiyacından fazlasını da atıyorlar. Yani bir cins detox.

Tüm bunlar beş altı yüz yıldan beri özellikle Rusya ve Çinde kullanılan maddeler. Rus bir arkadaşıma sordum bunların doğruluğunu bana verdiği cevap çok daha ilginçti bu bizim aspirinimiz dedi.

Kullananların hemoglobin ve iyi kan hücrelerinin arttığını da bulup okuyabilirsiniz. İşte bu yüzden de HIVin yoğun olduğu Güney Afrika Cumhuriyetinde yılda bir milyon kutudan fazla ilaç kullanılıyormuş.

Her şeyde olduğu gibi çözüm doğada....

selamlar
gökalpini

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 1084
Kayıt tarihi
: 24.08.08
 
 

Makina mühendisiyim ve 1988 yılından beri İ.M.K.B.de bazen pofesyonel bazen amatör olarak igileniyor..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster