Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ağustos '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
834
 

Hürrem'in çaresizliği

Hürrem'in çaresizliği
 

Meryem Uzerli - Hürrem Sultan


Bir insanı nasıl yıprattığımızı okudum Ayşe Arman ile röportajında. Rolüne cuk oturan bir kişilik… Padişahlarımızın ithal kadınları kendine eş olarak aldığı dönemlerde, ithal olamaya çalışmadan, rol yapmadan, doğal yapısı ve şivesi gereği sanki gerçek Hürrem’i izliyormuşçasına izledik hep. Baba Türk, anne Alman, ana dil Almanca, oranın kurallarına ve yetişme tarzına uygun büyümüş, sadece sarayda değil, Türkiye’ye uyumda da bocalamış. 

 

Timur Savcı'nın yapımcılığını üstlendiği ve senaryosunu Meral Okay ölümünün ardından Yılmaz Şahin'in yazdığı Muhteşem Yüzyıl adlı diziye bir Hürrem Sultan seçmek için Türkiye'de bütün oyuncu ajansları, bütün tiyatro kurslarından oyuncular seçilerek onlar arasında eleme yapılmış. Uzerli, aralarından en uygunu görülmüş ve Almanya'dan çağırılarak Hürrem Sultan rolünü üstlenmiş.

 

Üstlenmiş de ne olmuş, okuyunca cevap “maff olmuş” diyesi geliyor insanın… Otel odasında geçen iki yıl, yanlış bir ilişki, sonuç intihar girişimi. Anlatışına göre, çok mutlu, güle oynaya bir yaşantısı varken, psikolojik bunalıma girmiş, tükenmişlik sendromu hastalığına yakalanmış, paraya pula bakmadan diziyi terketmiş ve yaşadığı yere dönmüş.

 

Türkiye de zaten çok izleniyor, bunun dışında Türklerin bulunduğu hemen her ülkede soluksuz izlenen bir dizinin başrol oyuncusunu bu duruma düşürenlere yazıklar olsun.

 

Yurt dışında yaşayan kızlarımızın o röportajı okuması ve iyi analiz etmesi lazım. Bir çoğunun hayalleri Meryem Uzerli’nin yaşadığı hayat olduğunu tahmin ediyorum. Orada ki saf, tertemiz, art niyetsiz büyüyen çocuklar, Avrupa’da ki yaşam tarzıyla, Türkiye’de ki yaşam tarzına ayak uydurmalarının ne kadar zor olabileceğini görmeleri için çok güzel örnek.

 

Röportajı yapan Ayşe Arman’ı da tebrik etmek gerekir. Çok başarılı. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1047
Kayıt tarihi
: 08.02.13
 
 

Cengiz Ülkü 1966 yılı Manisa-Salihli doğumluyum. İlk, Orta ve Liseyi Salihli’de... Üniversite..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster