Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

17 Şubat '10

 
Kategori
Fotoğraf
Okunma Sayısı
1370
 

Hürriyet Akın ve Erkan Yurtbey Fotoğraf Sergisi ''İSTANBUL''

Hürriyet Akın ve Erkan Yurtbey Fotoğraf Sergisi ''İSTANBUL''
 

2010 Kültür Başkenti olan İstanbul’da tarihi eserlerin korunması amacıyla Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün başlattığı kültür ve sanat alanının aydınlatılmasını kaldıranları eleştiren Fotoğraf Sanatçısı Erkan Yurtbey proje kapsamında ülkemizin en önemli tarihi miraslarından Kanuni Sultan Süleyman Köprüsünde gece çekimi yaparken ortaya çıkan görüntünün tarihe ve kültüre ne kadar yakıştığını düşünürken yaklaşık bir ay sonra aynı yerde çekime gittiklerinde kapkaranlık bir ortamla karşılaştıklarını söyledi.

Erkan Yurtbay; “O gün köprüyü pırıl pırıl ışıklar altında çekerken yüreğimizde oluşan huzur ve mutluluğun yerini bugün karamsarlık ve üzüntü kaplıyor. Şu an köprümüzün ışıkları yok ve bu durum Büyükçekmece halkının olduğu gibi sanata ve kültüre değer veren biz sanatçıları da son derece üzmekte.”dedi.

Fotoğraf sanatçılarından Hürriyet Akın ve Erkan Yurtbey’in çektiği eserlerden oluşan İstanbul konulu fotoğraf sergisi, Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’de halkın beğenisine sunuldu.

Her iki fotoğraf sanatçısını yaptıkları çalışmadan dolayı kutlayan Başkan Yardımcısı Reşit Oral hayırlısı olsun dedi ve bu tür sergilerin Türk kültür değerlerinin tanınması açısından önemli olduğunu söyledi.

Başkan Yardımcısı Reşit Oral’dan sonra kısa bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Bayram Ali Üner ”Büyükçekmece’de son yıllarda yapılan sanatsal çalışmalar son derece başarılı. Çekilen her bir resim, insana bambaşka bir görsel haz veriyor” şeklinde konuştu. Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcıları Reşit Oral ve Bayram Ali Üner’in açılışını gerçekleştirdiği sergiyle ilgili bilgi veren Hürriyet Akın konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Uzun yıllardan beri fotoğraf makinesini elimden bırakmadım. Bir fotoğraf bazen çok şey anlattığının altını çizer. Herkes ona bakar ama görmez. Fotoğrafçının gözü ise işte o anı ve o anda olanları görür. Erkan Yurtbey ile birlikte tasarladığımız bu proje, iki yıllık bir çalışmamızın ürünüdür ” dedi.

Hürriyet Akın ve Erkan Yurtbey’in fotoğraf sergisine; Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcıları Reşit Oral ve Bayram Ali Üner, Reşat Akçay , Adem Yazır, Meclis Üyesi Ahmet Atalay, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nazan Karagözoğlu, Çağatay Şen ve sanatseverler katıldı.

İyi ki sanat var.

''MELEKLER YÜREĞİNİZDEN ÖPSÜN''

Sabiha Rana

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1988
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4897
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster