Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ağustos '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2084
 

Hüseyin Çelik’ten tuhaf açıklama!?

Hakkari’de PKK’yı 19 gün sonra geri püskürtmüş, Foça’da kan gövdeyi götürmüş, üstelik CHP’nin Tunceli Milletvekili PKK tarafından dağa kaçırılıyor; AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ise şunları söylüyor:

 “Üç beş Mehmet şehit oldu diye Meclis mi toplanır!? Özellikle PKK'nın oluşturduğu bir gündemin peşine takılarak, TBMM 'yi toplantıya çağırmanın ne kadar çok yanlış olduğu, kanaatimizi biraz daha pekiştiriyor. Bu gelişmeden (Yani, CHP Milletvekili Aygün'ün kaçırılmasından) sonra AK Parti tavrında değişiklik yapmayacaktır. TBMM, CHP'nin çağrısı üzerine toplanacaktır, ancak AK Parti grubu orada olmayacaktır. Hükümet işinin başındadır ve terörle mücadele devam etmektedir. Şemdinli'deki operasyonlar esnasında, CHP bir mânâda PKK'nın propagandasına ve emellerine hizmet edercesine Türkiye 'de olağanüstü bir durum varmış gibi panik havası yaratmıştır… (Milliyet/ 13 Ağustos-2012)" dedi, iyi mi?

Peki, bu ülkede daha ne gibi “olağanüstü durum” arıyor bu zat-ı muhterem siyasetçi!? Daha ne olsun? Cumhurbaşkanı veya Başbakan mı kaçırılsın? Meclis mi bombalansın? Bakanlar Kurulu mu rehin alınsın, daha ne olması gerekiyor? Meclis’in toplanması için, siz daha neler bekliyorsunuz, onu söyleyin millete!..

Bu millet, tüm Milletvekillerini ne diye seçti? Niye Meclis’e gönderdi? Ülkeyi sarsan son günlerdeki büyük olaylar sonrasında bu milletin Meclis’i toplanmayacak da, ya ne zaman toplanacak? Sizin yegâne göreviniz bu değil mi?

Yarın bu süreniz dolup da tekrar millete gittiğinizde, bunun cevabını bu halktan ve özellikle seçmenlerden çok fena alacağınızın ayrtına varamıyor musunuz?

Bilinçli insanlarımız size; “Biz size uzun Yaz tatilinde gönül eğelendirsin diye mi, yoksa, öncelikle ülkeyi yönetsinler diye mi seçtik? Bunca ayrıcalıkları ve ballı maaşları size ne diye verdik!?” demeyecekler mi? Ne cevap vereceksiniz onlara?

Bu açıklama neyse de; AKP Gaziantep Vekili Şamil Tayyar ve AKP Hatay Vekili Hacı Bayram Türkoğlu; Twitter’dan CHP’li Hüseyin Aygün’ün kaçırılma olayını makaraya sarıp, dalgalarını geçince, birçok insandan ağızlarının payını aldılar ve yazdıklarını sayfadan silmek zorunda kaldılar…

Bunlar nasıl Milletvekilleridirler de, Meclis çatısı altında mesai yaptıkları bir arkadaşlarının PKK hainleri tarafından kaçırılışıyla dalgalarını geçebiliyorlar? Hiç terbiye, izan, haya, utanma duyguları kalmamış mı bunların?

Allah kimseye göstermesin ama; diyelim ki, yarın bunların başına da aynı şey geldi; PKK veya başka bir terör örgütü bunları kaçırdı; Twitter’da yazdıklarıyla, ziyadesiyle canını sıktıkları birçok insanın zil takıp da oynamaları kendilerinin ve ailelerinin hoşuna gidecek mi acaba?

Aygün ailesi ile CHP örgütleri, çaresizlik ve endişe içinde kıvranırken; Milletvekilinin bulunması için ve bir iktidar üyesi olarak seferber olacakları yerde, şunların yaptıklarına bir bakınız!..  Yarın Hüseyin Aygün’ün başına bir şey gelirse, onun ailesi sizler için neler düşünecektir, günah değil mi o masum insanlara!?

İktidar olma ve muhalefetten hıncını çıkarma hırsı; gözlerinizi ve vicdanlarınızı bu derece mi kör etti!?

Nasılsa yarın bu olaylar bir şekilde biter beyler; geriye ise sadece sizin yaptığınız hafiflikler kalır ve ömür boyu bu vebalden kurtulamazsınız! Şimdiden bunu size söyleyeyim de, içimde kalmasın!.. Bir insanın kaçırılmasından gizlice zevk duyanlara da yazıklar olsun!..

Sakin KOŞAR.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 191
Toplam yorum
: 48
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 684
Kayıt tarihi
: 09.08.08
 
 

16/07/1951 Bozüyük / Yatağan / Muğla doğumlu, 1970 Isparta - Gönen mezunu, 1986 Anadolu Üniversit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster