Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Şubat '07

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
519
 

Hüzünbaz..

Hüzünbaz..
 

Çok istediği uzaklığa eninde sonunda kavuşmuştu, etrafındaki her yüz herşey yabancıydı kendisine artık özgürdü kimse tanımıyordu kendisini, tanımıyordu kimseyi kendi isteği de buydu mutlu olması gerekirdi..

Ancak ruhunda aynı özgürlüğü, mutluluğu yakalayamamıştı, ne yapsa ne etse üstüne bir kara bulut gibi çöken hüznü tutsak etmişti kendini.. Bir türlü kurtulamıyordu bu durumda yollara vurdu yine kendini bu kez yaya olarak ilerliyordu nasıl olsa kimse müdahale etmiyordu kendisine yürüyordu o da.. Yürüdü sadece yürüdü günlerce yürüdü üstelik ne yaptıysa atamadı ölü toprağını üstünden oysa kurtulmuştu herşeyden zihnini de boşaltmıştı yoktu onu bağlayan hiç birşey; peki nereden geldi bu hüzün neden sarmaladı tüm vücüdunu, herkes bırakmıştı bu neden bırakmadı.. Yürürken hep bunları düşünüyordu..

Birden hayat denilen bulmacada birçok sorunun cevabının olmadığını hatırladı ve gülümsedi ama yol bitmişti...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

klasik bir evden ayrılma sendromu yaşamışsın üzülmene gerek yok :) ama şu bir gerçek nereye gidersen git hatırası olmayan bi yer yok. eğer öyle bir yer bulursan hatırası olmayan o yer için bol bol yaz... nereye gidersek gidelim kendimizden kaçamıyoruz.. işte gerçekten bizi rahat bırakmayan duygu sanırım bu kardeşim.. neyse bence bu yazını daha içerikli yazmalısın yani anlayacağın çok beğendim.. kendine dikkat et.. değerlisin yazar dostum..

Schiele 
 28.02.2007 2:07
 

Hüzün çöker bazen yüreklere... Hüküm sürer dilediğince hayatta.. Gülümsemeyi bilmek gerekir.. Pusuda yatar çünkü.. gitti sanırsın ama ansızın gelir tekrardan.. Hüzün yaşama mutlak hakimdir.. Ne yaparsan yap değişmez bu...Yüreğinize sağlık..Sevgiler

Hoşsada 
 24.02.2007 12:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1325
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

1980 yılı Gaziantep doğumluyum. Bir çoğu gibi üniversiteden yeni mezun oldum; bir bankada görev yapm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster