Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Haziran '16

 
Kategori
Spor
 

Huzur İstiyoruz 2

Dün, ‘’ Huzur İstiyoruz ‘’ başlıklı yazımla birlikte çok değerli Ercan Güven’in Aziz Yıldırım ile yaptığı röportaj da Skorer’de yayınlandı. Ercan Güven, bu röportajda benim de dahil olmak üzere pek çok kişinin merak ettiği soruları açık bir şekilde Aziz Yıldırım’a sormuş ve ilginç cevaplar almış. O nedenle öncelikle bu önemli röportaj için değerli Ercan Güven’e teşekkür etmek gerekiyor.

Benim de bu röportaj sonunda aynı değerli Ercan Güven gibi hem Aziz Yıldırım hakkında hem de diğer pek çok konuda fikrim olumlu anlamda değişti. Açık konuşmak gerekirse Aziz Yıldırım’ın söylediği çoğu şeye ben de katılıyorum. Lakin dünkü yazımda da belirttiğim gibi sporumuzda birlik ve beraberliğin sağlanması için sporun önde gelen aktörü Aziz Yıldırım’a önemli görevler düştüğünü düşünüyorum.

Aziz Yıldırım’ı pek çok konuda haklı bulduğumu yukarıda belirtmiştim. Gelgelelim bu kavga ortamı ülke sporumuzun gelişmesine engel olabilecek düzeye geldi. Bu nedenle Aziz Yıldırım, özellikle üslup konusunda daha dikkatli olarak bu işe katkı sağlayabilir.

Bence kulüp başkanları temiz bir gelecek için geçmişi unutmalılar. Geçmişte ne yaşandıysa yaşandı. Sürekli geçmişi kurcalayarak bir yerlere varamayız. Bu nedenle en uygun ortam olan Kulüpler Birliği’nde başkanlar geçmişe sünger çekmeye ve yeni başlangıç yapmaya karar vermeliler. Daha sonra beş büyük kulübün başkanı da bir araya gelip bu anlaşmayı daha ileri boyuta taşıyabilirler.

Sporumuzun ileri yönde hamle yapması için bu mutabakat şart. Biliyorum, pek çoğunuz bunun imkansız olduğunu düşünüyorsunuz. Fakat bu uzlaşma bir şekilde olmak zorunda.

Üslup ve zamanlama hatası olduğunu düşündüğüm Aziz Yıldırım bağırdıkça, Dursun Özbek ona aynı şekilde cevap verdikçe, öbürü ötekine sert çıktıkça aynı yörüngede gezer dururuz. O nedenle ülke sporunun ilerlemesi için herkesin elini taşın altına koyması ve ortak bir noktada buluşmaya çalışması gerekiyor. Kulüpler Birliği çatısı altında bu sağlanamadığı takdirde gerekirse Bakanlık işe el atmalı ve bu aktörleri uzlaşma masasında toplamalı.

Ben de biliyorum, kavga ortamının pek çok açığı ve başarısızlığı örttüğünü ve çoğu başkanın aslında bundan memnun olduğunu. Gelgelelim, bir şeyler yapılmak zorunda. Futbolumuzun ve sporumuzun geldiği nokta ortada.

Örneğin UEFA’nın Finansal Fair Play şartları pek çok kulübümüzü sarmış durumda. Galatasaray bir yıl ceza aldı. Diğerleri kıskaç altında. Elbette kavgalar bunların üstünü güzel örtüyor. Mesela Aziz Yıldırım’a ‘’ neden Pereira ile devam edeceksiniz ‘’ diye soruluyor. İşte nedeni bu. Yeni bir teknik direktöre ödenecek paralar, varsa Pereira’nın tazminatı, yeni hocanın isteyeceği yeni transferler, vs., vs.,… Bakın Gökhan Gönül’le bile bu ekonomik kıskaç nedeniyle anlaşamadı Fenerbahçe.

Kısaca felaket kapıya geldi. Bu saatten sonra aktörlerin aralarındaki kavgaların kimseye faydası olmaz. Huzur ortamı şart. Huzur istiyoruz. Huzur ve bunun getireceği Avrupa’daki başarıları.

Ben bir sorumluluk olarak gördüm ve iki yazıyla bu konuya değindim. Bu yazımda da en önemli aktörler olan başkanların yapmaları gerekenleri yazdım. Elbette diğer aktörlere düşen görevler de var. Sporcular, hakemler, taraftarlar, … Bu konu üzerinde bir daha yazmayı düşünmüyorum. Umarım ‘’ ben uyarmıştım ama … ‘’ diyeceğim günler hiçbir zaman gelmez.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 910
Toplam yorum
: 63
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 333
Kayıt tarihi
: 02.03.08
 
 

Yazmak benim için bir tutku, bir yaşam kaynağı. Sadece basit bir hobi olarak açıklanamaz yani. Be..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster