Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Aralık '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
724
 

Huzur kusura gelmez

Huzur kusura gelmez
 

Köşe Yazısı


Huzuru maddeden temin edenlerde var...

 

Huzuru şükründen sağlayanlarda var...

 

Huzuru vatanıma yakıştıramayan ve bozmaya kalkışanlarda...

 

Atomun çekirdeklerini çitlerken kimileri, kimileri de şemşamer (ayçekirdeği) çitlemekle yetiniyor.

 

Pencere olmasına gerek yok ufacık bir aralık olsa yetiyor olayların büyüklüğü ve olayı oluşturanların küçüklüğünü görmek için.Hangi mensubiyete dahilsiniz bilemem hangi düşünce yahut davanın yolundasınız bilemem amma bildiğim şu ki aynı güneşe kendini teslim etmiş bireyler olarak -görünene- dalıp gitmek yerine – görünenin görünmeyeniyle- ilgilenmeliyiz.

 

Kendi menfaatlerini vatan menfaatleri üzerinde tutan basitlerle aynı kefede olmamak vicdanı hafifletecek bir anlayıştır.

 

'Ben' taraflarını okşayanların 'biz' taraftarlarına kin duymaları gayet doğal olmakla beraber kendinden çok başkasını düşünenlerinde 'ben' diyenlerin şerrinden ürkmeleri normaldir.

 

Yollar ne kadar farklı olursa olsun varılacak noktaya mutabakatımız kurtarır bizi.Ama yolundan başkasını yol saymayanların üstünlük taslamaları koca bir tualin renklerini hedef alır.

 

Huzur almak için daha çok madde temini gerekiyor diyenlerin oluşturduğu tehlike inanılmaz boyutlara ulaşmıştır. Huzur kavramının uçsuz bucaksız bir rahatlığı vardır lakin huzur temini için uçsuz bucaksız kötülüğe değil, iyiliğe ihtiyaç vardır. Bu formülü unutanlar veya yanlış hatırlayanlar en çok zararı masum insanlara hesaplandıracaktır.

 

Vahşi yüreklerin kavgalara güç biriktirmeleri  lafa ihtiyaç olmayacak bir durumken hassas kalplerin kindar yaklaşımlarını, vahşi söylemlerini hangi cebimize koyabiliriz.Bu neyin püskürmesi? Neyin öfkesi? Bu kime karşı karşılık fiili? Bu debelenmenin tozu toprağı neyin  anlaşmazlığı?

Enaniyet taşıyan her türlü plan çökmeye mahkumdur.Enaniyet sırtlayan her proje göçmeye mecburdur. Hak olmayan her durum elbet alt üst olacaktır.

Kendini dünya ateşinden kurtarmak cehennemin alevlerinden de kurtarmayı beraberinde getirmiyor.

Bırakın kardeşim bu kelleleri, paçaları, ayakları.

Düşünüzden düşmek istemiyorsanız biran önce uyanın.Uyanın ki rüya zannettiğiniz bu kabusları görmeyin ve kabuslarınıza insanları ortak etmeyin.

Huzur kusura gelmez.Haklı olan hakkın yolundan ayrılmaz,haksızlıkla hakkım var diyerek arayışa çıkmaz.Kötü sözün kimseye faydası yoktur. Kendini iyi addedenler konuşarak zarar açıyorlarsa susmayı denemeli ve  bütün gürültülerden kurtulmalıyız.

 

Herşey iyi kötü huzur rayında giderken; raya bozuk para koyarak raydan çıkaranların üstüne devrilir tren.

 

Köşe Yazısı: DENİZHAN BURHAN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 55
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 145
Kayıt tarihi
: 19.02.13
 
 

Basın Danışmanı. Medya tanıtım uzmanı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster