Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Kasım '14

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
 

Huzur mu İstiyorsun ?

Huzur mu İstiyorsun ?
 

Denge huzur verir...


Huzur sizin için ne anlam ifade ediyor? Huzur kelimesini en çok neleri ifade ederken kullanırsınız? Benden birkaç örnek:

Bir huzur ver!

İlişkimde huzur olsun istiyorum..

Evde huzur yok...

İşyerinde huzur yok...

O çok huzursuz...

İçimde bir huzursuzluk var...

Huzur istiyorum...

Evet, hepimiz huzur isteriz. Bir dinginlik halidir, içten içe bir rahatlama; dengede, güven içinde olma halidir. Harika bir duygudur... :)

Eğer etrafınızda çok huzursuzluk varsa ve insanların size huzur vermesini istiyorsanız bir de kendinize dönüp sorun bakalım: "Ben kendi içimde, kendimle ne kadar huzurluyum?" Hayatımıza katmak istediğimiz her şeyde olduğu gibi huzura giden yol da kendi içimizden geçer. Evde, işte, eşte huzuru yakalamak istiyorsak önce kendimiz huzurlu olmalıyız. Cevap, "Huzur veren bir iş gelsin ya da huzur veren bir eş gelsin bak ben nasıl huzurlu olurum o zaman" değil. İçinde huzuru yakalayamamış bir kişiyi en huzurlu ortama koysanız bir zaman sonra mutlaka huzursuzluk çıkaracak ya da huzuru kaçacaktır.

Peki kendi kendinizde, içinizde nasıl huzurlu olacaksınız? Size huzursuzluk veren her şeyi hayatınızdan çıkardığınızı hayal edin . Geriye ne kaldı? Peki geriye kalanla siz huzurlu musunuz? Cevap evet ise, hayatınızda bir temizlik yapmaya başlayın, size iyi gelmeyen şeyleri hayatınızdan çıkarın. Bazılarını çıkarmak çok zor olabilir ama isterseniz yapabilirsiniz. Yok cevap "hâlâ huzursuzum" ise belki de bir arınmaya, kendinizi tanımaya, kendinizle yüzleşmeye, kendinizle barışmaya ihtiyacınız vardır. Huzur kalpten gelir. Kendini sevmek, kendini bağışlamak, affetmek, sevgiyle bakmak, egoyu bırakıp öze dönmek huzur getirir. Belki biraz daha kalbine dönmeye, kalbini dinleye ihtiyacın vardır. Ne dersin?

Sevgi ve sağlıkla ilerleyin...

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu 

www.arzubiyiklioglu.com

Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsan ancak iman ederek huzur bulabilir, eğer iman edip tevekkül etmezse nerdeyse tüm dünya üzerine çöker. Kaderi bilmeden, imtihan olduğunu bilmeden, bu dünyanın sonunun sonsuz bir hayat olduğunu bilmeden insan huzur bulamaz. Sizi blog sayfama davet ediyorum. Saygılar, sevgiler.

Mert Arslanoğlu 
 02.11.2014 17:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 521
Toplam yorum
: 94
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 471
Kayıt tarihi
: 24.08.10
 
 

1971 doğumlu Arzu Bıyıklıoğlu uluslararası sertifikalı Yaşam Koçu, NLP Uzmanı, NLP Eğitmeni ve Re..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster