Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '19

 
Kategori
Okullar
Okunma Sayısı
37
 

Huzurevine Ziyaret

Milyonluk Yardım Sosyal Yardımlaşma Platformu, Huzurevi Sakinlerini “Toplum Hayatına Tekrar Kazandırma Projesi” kapsamında , Mecidiyeköy Final Akademi Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileriyle birlikde 5 Ocak 2019 Cumartesi günü Altunzade   Validebağ Mustafa Necati Bey Öğretmenler Huzurevi sakinlerine ziyaret gerçekleştirdi.

Öğrenciler tarafından huzurevi sakini öğretmenlere hediyeler verildi. Sohbet sonrası, Ataşehir Develi Restaurant’da özel bir öğle yemeği davetiyle noktalanan etkinlikle öğretmenlerin emeklerine karşılık duyulan minnetdarlık ve vefayı gösterdiler.

Öğretmenler genç öğrencilere gerek eğitim konusunda gerekse sosyal hayat yaşam konusunda tecrübelerini aktardılar. Nekadar donanımlı, birikimli olduklarını ihtiyaç ve istek olduğunda hala öğretmenliğe devam edebileceklerini vurguladılar. Öğrenmenin sonsuz olduğunu, beşikden mezara kadar sözcüğüyle altını çizdiler.

Öğrenciler emekli huzurevinde huzur içinde emekli öğretmenlerini dinlediler.Şiirlerini dinlediler..Validebağ Mustafa Necati Bey Öğretmenler Huzurevi sakinlerinden Melahat Çide Atatürk’ümüzün Türk kadını hakkındaki düşünce şiirini kendi kitabından okudu. Bazı bölümleri gözden kaçmadı..

Seni Anıyoruz Atatürk’üm olabidiğince,
Devrim demiştin adına, değer vermiştin kadın
………………………….

Seçme seçilme hakkı tanıdın
Kişiliğini bulmuştu kadın..
----------------------------------------

Okudu, öğrendi uygarca yaşamayı
Öğretmeyi, denemeyi, savunmayı
Her mesleğe girdi başardı
Çünkü gönlünde Mustafa Kemal vardı…

Yine huzurevi sakini emekli öğretmen Ahmet Cengiz Bozok “Yazbahar’dan Güzbahar’a” isimli kitabını ögretmen ve öğrencilerden arzu edenlere imzalı olarak hediye ederken bir şiir de okudu..

Tüm emekli huzurevi sakini öğretmenlerimizin dilinde sevgi sözcüğü vardı. Büyüklerinizi arayın tavsiyeleri vardı. Ne kadar yalnızlık çekdiklerininin bir göstergesiydi bu. Yakınlarını sorsan yaralarına dokunmuş gibi ağlıyacaklarını hemen fark ediyorsunuz.

Çocuklara ve ihtiyaç sahiplerine özel yardımlaşma kampanyaları, özel organizasyonlar ve etkinlikler düzenlemek ilkesi ile kurulan Milyonluk Yardım’ın Yöneticisi Hidayet Aslan ile yaptığımız söyleşide kendilerinin web sitesine verdiğiniz reklam logo reklamı ile bunları gerçekleştiriyorlar. Logo’nun biyikliğine göre reklam ücreti aldıklarını pikseli 5 Tl olduğunu 10 liradan başlayan piksel büyüklüğüne göre alınan logo reklam bir yıl boyunca sitedelerinde kaldığını söylüyor. Reklam  gelirlerinin %70 Sosyal Aile Bakanlığının bünyesindeki kimsesiz çocuklar projesine verildiğini, geri kalan % 30 kısımı ise Huzurevi ziyaretleri gibi benzer etkinliklerinde kullandığını ifade ediyor.

 Ayrıca Hidayet Aslan  “Bu organizasyon huzurevi sakinlerinin sosyal hayata katılması açısından çok önemli. Bu önemli bir projenin ilk adımı. Bu projenin ardından ulaşabildiğimiz kadar huzurevi sakinlerini mesleklerine göre kategorize ederek okullara meslek tanıtım günleri düzenleyeceğiz ve huzurevi sakinleri çocuklara kendi deneyimlerini aktarabilecekler. Onlardan öğreneceğimiz çok şey var. 2019 yılı içerisinde buna benzer ve bundan farklı çok özel etkinlikler ile sesimizi duyurmaya çalışacağız”şeklinde görüş bildirdi.

yilmazparlar@yahoo.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 73
Kayıt tarihi
: 11.11.18
 
 

İstanbul üniversite şletme Fakültesi mezunu Turizm kültür sanat yüksek lisans Basın  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster