Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Kasım '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
3992
 

Hz. Ali'nin işaret ettiği isim Obama mı?

Hz. Ali'nin işaret ettiği isim Obama mı?
 

"Babası Müslüman, göbek adı Hüseyin olan Obama, Hz. Ali'nin bahsettiği Mehdi'nin habercisi mi?"

İran'da babası Müslüman, göbek adı Hüseyin olan Obama'nın, Hz. Ali'nin sözlerinde yer alan Mehdi'nin habercisi Büyük Siyah Savaşçı olduğu iddiası dilden dile yayılıyor.

ABD'de 4 Kasım'daki başkanlık seçimlerinin Demokrat Parti adayı Barack Obama'nın geçmişi çok tartışıldı. Kenyalı bir Müslüman babanın oğlu olan ve göbek adı Hüseyin olan Obama'nın da Müslüman olduğu iddialarının sonu gelmedi. Şimdi de İran'da Mehdi'nin habercisi “Büyük Savaşçı” olduğu iddia ediliyor. Amerikan Forbes dergisine göre, ilginç gelişme, yarı resmi bir internet sitesinde 17'nci yüzyılda yazılmış “Işık Okyanusu (Bahar El Enver) adlı kitabın yayınlanmasıyla başladı. Kitapta Hz. Ali'ye atfedilen şöyle bir söz yer alıyor: ”Kıyametten hemen önce, uzun boylu siyah bir adam batıda iktidarı ele geçirecek. Dünyanın en büyük ordusunu komuta edecek. Üçüncü İmam'dan (Hz. Hüseyin) işaretler taşıyacak. Şiiler onun bizden olduğuna şüphe etmesin.“ Birçok İranlı'ya göre 1.86 metre boyundaki ve siyahi olan Obama, Büyük Siyah Kurtarıcı'nın ta kendisi. Ayrıca ”Barack Hüseyin“ Farsça'da ”Kutsanmış Hüseyin“ anlamında. İsmi Fars alfabesiyle O-BA-MA diye hecelendiğinde, ”O bizden biri“ anlamına geliyor.

SARIK GİYMİŞTİ

Obama'nın Kenya'ya bir ziyaretinde yerel bir elbise giyip, sarık takması ”Müslüman olduğunun“ en büyük kanıtı olarak gösterildi. Ancak Obama, her fırsatta Hristiyan olduğunu söylüyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Oba:Türkçe Obama:Bizim obaya anlamına geliyor. barak:türkçe, bir yörük boyu. Elmalı ile Fethiye arasında Girdev Gölü yakınlarında barak Ovası vardır.Bir de baraklıların kendilerine has dokumalı barak kilimleri vardır.Bu Obama'nın bizimle ilgisi nereden?

Ünal Şöhret Dirlik 
 27.11.2008 9:09
 

mehdi a.s hz isa a.s la 2025 te buluşmuş olucak,ahir zamandayız dünyadaki tüm gelişmeler onun habercisi.buraya yazıyorum not edin bunu.

tansel girgin 
 22.11.2008 13:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 1312
Kayıt tarihi
: 17.11.08
 
 

Bir şeyler yazmak çok hoşuma gidiyor. Uluslararası Ahmet Yesevi Üniversitesinde 2. sınıf gazetecilik..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster