Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ekim '13

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
2522
 

İBB ve Maltepe Belediyesi'nin ilgisizliği

İBB ve Maltepe Belediyesi'nin ilgisizliği
 

Kaynak: http://www.maltepeekspres.com/haber.php?haber_id=4743


Bazı şeyler, sahtedir. Göz boyamak içindir, sizinle ilgilendiğini zannedersiniz ama umursamazlar. Uğraşmazlar, parmaklarını kıpırdatmazlar ama çok çalıştıklarını ifade ederler.

Bundan birkaç hafta önce; Maltepe Sahili'ndeki piknik yapan mangalcılardan rahatsız olduğumuzu, dumana boğulduğumuzu, sahilde yürüyemediğimizi ifade eden durumu hem e-posta ile hem de telefonla Maltepe Belediyesi (altın masa)'ne ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (beyaz masa)'ne bildirdik. Gelen cevaplar, bizleri hiç umursamadıklarını gösterdi.

Maltepe Belediyesi; Park ve Bahçeler'le, İBB'nin ilgilendiğini bir şey yapamayacaklarını söyledi. Burasını anlarım da, sizin de bu ilçeyi korumak gibi bir yükümlülüğünüz, vatandaşın huzurunu sağlamak için sorumluluğunuz yok mudur? Direkt; "Biz ilgilenmeyiz, kendiniz halledin" dediler.

İBB'den gelen cevapta; "Mangal Yasağı" diye bir şey olmadığını belirttiler. Yahu, g*tünüzden mi anladınız? Ben size, "mangaldan çıkan dumandan rahatsız oluyorum" diyorum. Dumansız mangal varsa yapsınlar, umrumda değil ama böyle hoyratça yakılan bu mangallar hem insanlara hem de oradaki ağaçlara, çimenlere, hayvanlara zararlı. Çünkü; mangalcılar, mangalın küllerini hep ağaç diplerine döküyorlar. Bana gelen cevabın devamında, polise şikâyet edin dediler. Sağ ol yavrum, belediyeden başka bir şey olarak görüyorsun kendini demek ki.

Yani; her ikisi de benim yapacağım bir şey yok; kendi sorununuzu kendiniz halledin dediler. Biri de demiyor ki; "Yahu burası, insanların hava almak için yürüyüşe çıktığı, denizi seyrettiği İstanbul'da az bulunan bir yer. Adam haklı, aklımızda yoktu böyle bir şey ama bunun üstüne gitmeliyiz".

Sayın belediyeler, siz o poponuzu rahat sıcak koltuğunuzdan uzaklaştırmayın, üşür falan, belki de mangal dumanından soluğunuz kesilir. Keyfinizi bozup, bunu bir kontrol bile etmeye layık görmeyin. Sizi de kimse Tİ'ye almayacak yakında.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsanların bilinç düzeyi oluşmadıktan sonra kolluk kuvetleri çaresiz kalıyor gibi. Selamlar

Kadri KANPAK 
 11.10.2013 10:31
 

Merhaba, piknikçilere dikkat ettiniz mi? Selamlar...

Mesut KARİP 
 10.10.2013 14:42
Cevap :
Dumandan, pek gözükmeseler de; sayıları azımsanmayacak kadar var. Özellikle görmem gereken bir şey mi vardı sayın yazarım? Siz böyle sorunca, aklıma takıldı.  10.10.2013 18:26
 

Ferhat Bey, merhaba. Belediyeler olsun, polis olsun kanun ve yönetmenliklere göre hareket ederler. Mangal yakma konusunda bir kanuni düzenleme olmadığına göre belediyenin, polisin yada başka bir kimsenin müdahale etme hakkı yoktur. Ancak bu konu il genel meclisinde gündeme getirilerek oradan bir karar çıkarılabilir. Selam ve saygılarımla.

Dr Lokman Doğruöz 
 06.10.2013 14:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 131
Toplam yorum
: 123
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 3070
Kayıt tarihi
: 10.04.09
 
 

Marmara Üniversitesi, Tıp Fakültesi'nden mezun... Tıp Fakültesi'nden her şey çıkar, arada doktor ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster