Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Temmuz '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
565
 

İç hesaplaşma

İç hesaplaşma
 

Bu gün günlerden Perşembe. Benliğim ikilemler arasında. Acaba yapmak istediklerimi yapabiliyor muyum? Yoksa acele edip elime yüzüme mi bulaştırıyorum? Yoksa bir beceriksiz miyim?

Kendimi iyi tanıdığımı düşünüyorum. Hislerimde pek yanılmam. Ama kendimle ilgili bazı şeyleri çok aceleye getiriyorum galiba. Bir şeylerin olacaksa hemen olmasını olmayacaksa ise o konuda tam bir karasamlık içindeyim. Sabır erdemdir. Nedense bunu kalbime dinletemiyorum. Oysa bazı konularda hatta bir çok konuda sabırlıyımdır.

Neden olur bilmiyorum. Sanki birden kalbimin içindeki bir enerji benliğime hakim oluyor ve güzellikleri kaçırmamak korkusuyla aceleci davranıyor. Hakim olmak isterim. Biraz daha yavaş ilerlemesini isterim ama nedense bunu yapamıyorum. Yoksa gerçekten bu işlerde beceriksizmiyim.

Sevmek zor ama galiba ben sevmeyi bile beceremiyorum. Aşk güzel şey ama diyorum o duyguyu yaşamak kadar yaşatmakta önemli galiba ben burda beceriksizlik yapıyorum. Her zamanda öyle olacak galiba. Fırtına bende Karadenizdeki gibi çok çetin. Kıyılara vurdukça oralardan bir parça alıyor. Maalesef benim fırtınam benden çok parça aldı.

Sanki insanları kaçırıyorum kendimden. Oysa onları çok severim, kim olursa olsun. Kötülükten uzağımdır. Kimseye bir zararım dokunmamıştır şimdiye kadar. Fakat nedense yaptığım hatalardan mıdır, zamanından önce atılan demirler yüzünden midir ya da kabalığımdan mıdır anlamadım. Belki bir kalasımdır. Yontulmamış, hızardan geçirilmemiş bir kalas. Hızardan geçmiş kalaslar kereste olunca daha güzel görünürler. Belki ondandır.

İnsanlara karşı içimdeki inceliği gösterememden kaynaklanıyor. Ya iletişim sanatını iyi bilmiyorum ya da insanlarla sosyalleşmeyi iyi beceremiyorum. Yine çıkıyor işin beceriksizlik yanına. Evet evet anladım bu konularda ben beceriksizim. Zannedersem benim acil bir yardıma ihtiyacım var.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kesinlikle katılıyorum. beceriksizin birisin. bi defa kendinle barışık bi insan değilsin. önce bunu başarmalısın. daha sonra bi şeyleri becermeye başlarsın.

oguz oguz 
 17.07.2007 8:40
Cevap :
Sağol Oğuz. Gerçektende sağol. Hatırlattığın için teşekkür ederim. Sevgilerle...  17.07.2007 10:36
 

size bu satırları yazdıran sebep ne bilmiyorum ama bence kendinize bu şekilde hitab ederek benliğinize büyük bir haksızlık yapıyorsunuz. "ben beceriksizim, ben kötüyüm, ben başarısızım" seklindeki olumsuz şartlandırmaları beyin o şekilde kabul eder ve gerçekten öyle olursunuz. Bence beyninize olumsuz sinyaller yerine olumlu sinyaller göndermeyi deneyin. Ve önce kendinizi severek başlayın işe, Sevgiyle...

Tülay TERZİOĞLU 
 12.07.2007 11:48
Cevap :
Sevgili Emoş Yazdığın için teşekkür ederim. Sonuna kadar haklısın. Benim bunu kaleme almamdaki sebep yaptığım ufak hataların büyük yalnlışlara sebep olmasındandır. Örneğin sana diyelimki seninle arkadaş olmak istiyorum desem bunun ne kadar zamansız olduğunu bilirsin ama işte bu tür ufak hatalar sonra beni önce sizin gibi insanları üzüyor. O yüzden beceriksizim diyorum.  12.07.2007 15:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 196
Toplam yorum
: 114
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 479
Kayıt tarihi
: 28.06.07
 
 

Doğayı seviyorum. Onun içinde yaşamayı ve güzelliklerini tatmayı seviyorum. Yaşamayı ve hatta ölü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster