Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Kasım '17

 
Kategori
Tiyatro
Okunma Sayısı
1505
 

İcat Çıkartmayın Oyunu Görücüye Çıkıyor

İcat Çıkartmayın Oyunu Görücüye Çıkıyor
 

Tamamı tiyatroya gönül vermiş oyunculardan oluşan “Sıcak Oyun Atölyesi” tiyatro grubu, tiyatronun duayen ismi Erdoğan SICAK idaresinde, “İcat Çıkartmayın!” isimli komedi ile yeni sezonda perdelerini açmaya hazırlanıyor.

Her biri farklı mesleklerle uğraşan ve uzun yıllardır birçok projede sahne alan oyuncular, bu sezon Ali GÖKGÖZ’ ün yazdığı “İcat Çıkartmayın!” isimli komedi ile seyirciyle buluşacak. Günümüzde kullanılan birçok teknolojik gelişmenin ortaya çıkışını komik bir dille anlatan oyun, hem güldürmeyi hem de düşündürmeyi amaçlıyor.

Başlıca rolleri; Erdoğan SICAK, Ali GÖKGÖZ, Atilla GÜNEŞ, Ceyda ÇALIK, Ezgi ASİL, Faruk SAĞLAM, Feryal İLERİ, Gülşen BERBEROĞLU, Haçik İNGİLİZOĞLU, Hakan SALLI, İsmet KURTULUŞ, Muzaffer BUYAN, Sema ÇEKİN, Teuta GÖÇMEN, Turgay ÇİNAL ve Zeynel Egemen SÖNMEZIŞIK paylaşıyor.

 

Kesinleşen oyun tarihleri:

19 kasım (Akatlar), 1 aralık (Akatlar), 9 Aralık (silivri), 11 aralık (Altan Erbulak), 29 aralık (Akatlar), 4 ocak (Akatlar), 10 ocak (Akatlar)

 

Oyuna dair;                                                                                                            

Titiz bir ekip çalışması ile perdelerini açacak olan oyun bize;

Çok yorgun geçen bir günün akşamında en sevdiğiniz filmi izlemek üzereyken kesilen elektriğin, uzun zamandır yüzünü göremediğiniz, çok sevdiğiniz bir dostunuzdan gelen telefonun, her ayın sonunda almayı hevesle beklediğiniz maaşınızın, bu sefer bu kitabı mutlaka okuyacağım deyip, elinize aldığınız zaman kokusunu içinize çektiğiniz yeni basılmış o kitabın, 2 günlük tatilinizde zamandan tasarruf edip, gittiğiniz yerde daha fazla vakit geçirmek için tercih ettiğiniz uçağın aslında kimler tarafından nasıl bulunduğunu, seyirciyi içine alarak komedi tadında anlatıyor.

Gündelik hayatta  çok sık kullandığımız, “Olmasaydı ne yapardık?” dediğimiz ve eğitim hayatımız boyunca kim tarafından icat edildiğini bir türlü öğrenemediğimiz ama bir bilgi yarışmasında soru olarak görünce neden bilmediğimizi bilemediğimiz birçok teknolojik aletin icadını, zaman, dönem ve karakter kurgusu ile harmanlayıp seyirciye sunuyor.

 

Özkan Sarı bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 833
Kayıt tarihi
: 14.12.14
 
 

1980 yılında Batman'da dünya'ya gelen ihsan Taş 2002 yılında sanat camiasına giriş yaptı.  Bir ço..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster