Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ağustos '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
572
 

İçim acıyor!

İçim acıyor!
 

Türkiye keskin bir dönemeçten geçiyor. Abdullah Gül yeni cumhurbaşkanı!

“Bu, Cumhuriyet döneminin sonudur. Laik sistem çökmüştür ve onu kesinlikle değiştirmek istiyoruz.” (27 Kasım 1995 The Guardian Gazetesi) .

İşte bu sözlerin sahibi olan Abdullah Gül, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğuna oturmak üzere. Abdullah Gül, aynı zamanda da, Türk Ordusu’nun Başkomutanı sıfatını da elde edecek…

Dışişleri Bakanı olduğu dönemde Türk askerinin başına çuval geçirilen bir kişi, AKP dayatması ile Türkiye Cumhuriyeti’nin 11. Cumhurbaşkanı oldu.

Laik rejimi alenen değiştirmek istediğini söyleyen bir kişi devletin en tepesinde!..

TBMM, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı…

Artık bazı dengeleri korumak için olağanüstü bir çaba sarf eden Ahmet Necdet Sezer’de yok!

Bu duruma AB, ABD, Busht , Kıbrıs Rum Kesimi, Yunanistan, Ermenistan, Fener Rum Patriği, Barzani ve Talabani ile Bekir Coşkun’un deyimiyle göbeğini kaşıyan adam çok sevinmiştir. Hatta şimdi el çırpıp, dans ediyorlardır. Akşam da Ankara’nın Çankaya’sında havai fişek gösterileri falan düzenlenir…

***

ATATÜRK UYARIYOR

“Saygıdeğer Efendiler,

Pekiyi bilirsiniz ki, sultanlarla, halifelerle idare edilmiş ve edilmekte olan memleketlerde, vatan için en büyük tehlike, sultanların ve halifelerin düşmanlar tarafından satın alınmalarıdır.

Bu, çok defa kolaylıkla sağlanabilmiştir. Meclislerle idare edilen memleketlerde ise, en tehlikeli durum, bazı milletvekillerinin yabancılar adına çalınmış ve satın alınmış olmalarıdır .


Millet Meclislerine kadar girme yolunu bulabilen vatansızlara her zaman rastlanabileceğine, tarihin bu konudaki örnekleriyle hükmetmek zaruridir.


Bunun için millet, kendi vekillerini seçerken, çok dikkatli ve titiz olmalıdır.


Milletin hata yapmaktan korunması için tek çıkar yol, düşünce ve faaliyetleriyle milletin güvenini kazanmış olan siyasi bir partinin seçimde millete kılavuzluk etmesidir.


Genellikle bütün vatandaşların, adaylıklarını ortaya atan her şahıs hakkında karar vermeye yardımcı olacak doğru bilgilere ve isabetli oya sahip bulunacağını kabul etmek, nazari olarak var sayılsa bile, bunun tam bir gerçek olmadığını, tecrübelerin tecrübeleriyle ve inkar edilemez bir açıklıkla ortaya çıkmıştır.


Mustafa Kemal ATATÜRK”


İçim acıyor!

Emaneti koruyamadık!

Onu kabullenmek o kadar zor ki!

Asla benim cumhurbaşkanım olmayacak!

O, yüzde 46’nın cumhurbaşkanı…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sevgili tülay hanım.. benim de içim acıyor . herkesin bu kadar şikayet ettiği, hatta küfür derecesine varacak kadar kızdıklarına ; ne olduda son bir kaç günde her iki kişiden birisinin oy vermesi.. alsın da bu millet hayrını görsün. demek ki hayır değil bu millet belasını arıyor.. ne arıyorsa onu bulacaktır. alsın tepe tepe kullansınlar. bu milletin onur, itibar, şeref,özgürlük,demokrasi,adamlık, laiklik, din, millet kaygısı yok.

isa can 
 04.09.2007 9:24
Cevap :
Sevgili İsa Can Senin içinin ne kadar acıdığını en iyi bilenlerdenim. Ama yinede halkın ilerleyen zamanda sağduyusunu kullanacağına inanmak istiyorum. Evet dediğin gibi halkımız hem şikayet etti hem de oy verdi. Sevgiyle kal.  04.09.2007 17:00
 

Yaziniz hayli karamsar, karamsarligi kadar da gercek, dogru, isabetli. Ne yazik ki bence söylediklerinizin tamaminda haklisiniz. Türkiye Cumhuriyetinin 1. Cumhurbaskani, gazi Mustafa Kemal Pasa`nin ikazlarini hatirlatmaniz da o denli yerinde olmus. Tesekkür ederim. Lakin, zaman serin kanli olma zamanidir. Mevcut hadiselerden almamiz gereken dersi alip, sükunet icerisinde, önümüzdeki 4 yili iyi degerlendirip, bu olumsuzluklara asker müdahalesine gerek kalmadan, "Dur!" dememiz gerekmektedir, sizin de taktir edeceginiz gibi, mevzuat anca sivil toplum örgütlerimizin ve siyasi kurumlarimizin, artik söz konusu durumun olasi bir tehlike olmadigini, aksine mevcut bir tehlike oldugunu tespit etmesi ile faaliyete gecip artik samimi bir sekilde Cumhuriyetimizin ilkelerine sahip cikmak gibi bir yükümlülügü bulunmaktadir.

OKAN TINMAZ 
 02.09.2007 22:00
Cevap :
Sayın Tınmaz Yorumunuz için teşekkür ederim. Yazdıklarınızda haklısınız. Zaman bekleyip, sabretmek ve doğru adımlar atmak zamanıdır. Asker müdahalesine asla sıcak bakmıyoruz. Bu işi yine halk çözecektir.Saygılar  03.09.2007 14:40
 

evet benımde cumhurbaskanım degıl.. o ulke bırlık ve butunlugunden nefret eden boluculuklşe esdeger dusuncelere sahıp olan yalnızca kafaları degıl kafalarının ıcı de bos olanların cumhurbaskanları uzgunum ne yazık kı atamızı8n emanetını koruyamadık.. bunca gerı, bagnaz, yobaz kıt dusunen, at gozluklu ınsan sevınsın gobek atsın. ulkede satılmadık yer kalmayınca gıdecek yer bulamadıklarında onların yuzlerının alacagı seklı cok merak edıyorum cok gec olacak ne yazık kı cok gec! sevgıler

?=)( 
 30.08.2007 13:45
Cevap :
Burcu hanım Yorumunuz için teşekkür ederim.İnşallah bugünleri de atlatacağız. Sevgiler  03.09.2007 14:41
 

Yazınızda fikir bulamadım arkadaşım. Kabullenmek zorunda değilsiniz zaten. Ama halkın seçimine birazcık saygıdan ne çıkar. Doğrusu fazla sert buldum yazınızı. Bakalım dediğiniz gibimi olacak. Adamlar 4-5 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. Cumhurbaşkanı olsalar ne olurki. Laiklik, demokrasi tehlikeyemi girdi şimdi?

DurmuşGüler 
 29.08.2007 0:44
Cevap :
Merhaba, Yorumunuz için teşekkür ederim. Saygılar  03.09.2007 14:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 496
Toplam yorum
: 632
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 1100
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ankara doğumluyum. İstanbul'da uzun yıllar özel sektörde çalıştım. Halen, kayıtlı-ruhsatlı malî m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster