Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Nisan '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
587
 

İçim sıkılıyor…

İçim sıkılıyor…
 

Sizlerde aynı duyguları yaşıyor musunuz bilmiyorum. Benim içim sıkılıyor.

Eskiden evde bir problem oldumu dışarı çıkardık. Deniz kenarında bir yürüyüş iyi gelirdi. Sahil kahvelerinden birinde oturur, denize karşı demli bir çay içer, bir yandan iyot kokusunu içimize çekerdik. Gam, tasa dağılır giderdi.

Şimdi öyle mi ya? Dışarıda daha çok sıkılıyorum. Kendi kendime nedenleri sorguladığımda ilginç sonuçlar ortaya çıkıyor. Anlaşılan eskiden hükümetimize güveniyordum. Dışarıda her şey kontrol altında diyordum, içim rahat ediyordu. Sakın ideoloji olarak bana yakın partiler iktidardı da o yüzden içim rahattı sanmayın. Ben bir CHP liyim ve bizim parti 60 senedir iktidar değil. İktidarda hangi parti olursa olsun, hükümetin her şeyi kontrol altında tuttuğuna inanırdım ve içimde rahattı.

Artık bu inancım bitti. Dışarıya güvenmiyorum. Tam tersi evimde daha iyiyim sanki. Yaşadığınız şehri bir düşünün. Fazla değil on yıl önce akşam saat 9 – 10 oldu mu sokaklarda ne kadar hayat olurdu, şimdi nasıl? Hava kararırken büyük bir hızla insanlar evlerine koşuyor. Sanki örtülü bir sokağa çıkma yasağı başlıyor. Mecburiyeti olmayan kimseyi dışarıda göremiyorsunuz. Oysa inanıyorum ve biliyorum ki, günün iş yorgunluğunu, stresini atmak için insanlar çıkmak istiyor. Ancak dışarıya güvenemiyorlar.

Medya bu güvensizliği sözde habercilik yapıyorum diye sürekli pekiştiriyor. En basit, beklide haber bile sayılmayacak bir haber allanıp pullanıp, (Flaş, Flaş, Flaş) etiketi ile insanların gözüne sokarcasına sunuluyor. Ne yazık ki, bunun adı da habercilik oluyor. Bir örnek vereyim. Hükümetin orduyu ele geçiremediği için düşman gördüğü ve yandaş yapabildiği yargı bölümü vasıtası ile tarumar etmeye çalıştığı ortada. Medya da buna inanılmaz çanak tutuyor. Hatta bir gün bu konuda çok çarpıcı bir haber yoksa evvel Allah oluşturuveriyor. Maksat Türk halkının içi sıkılsın. Herkes bilir ki ordu, Türk halkının kendisidir. Ona vurulacak en ufak bir fiskeyi insanımız ciğerinde hisseder. Buyurun bir haber: “Emine Erdoğan GATA’da yatan tiyatrocu Nejat Uygur’u ziyaret etmek istemiş, ancak görüşememişti. O dönem GATA Komutanı olan Çakan da gözaltına alındı” Buyurun bakalım, artık zaten emekli veya muvazzaf suçu var veya yok bütün üst düzey askerler gözaltına alınıp insan onurları, itibarları, şerefleri, haysiyetleri yerle bir edilecek. Buna karar verilmiş. Demek o askerimiz sıradan bir gözaltı haberi yapılsa pek tanınmayacak, itibarı yeterince zedelenmeyecek ki, böyle detaylara giriyorlar, ne zaman sıra eşlerinin çoluk çocuklarının bu haberlere konu edilmesine geleceğini merak ediyorum.

Hükümete güven bir kere sarsılmış ya artık her şeye şüphe ile bakıyoruz. Haksız da sayılmayız. Buyurun şu habere beraber bakalım: TÜİK in araştırmasına göre Türk halkının % 85 i mutlu. Şaka gibi değil mi? Tamam hükümetin kuruluşu, biraz yanlı olabilir ama bu kadarı gerçekten iç karartıcı. Gel de bunlara inan, güven.

Oooooof, of. İçim sıkılıyor.

06/04/2010

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İçi sıkılmayanların içi yok demektir ki bu durumda da onların var olan dışları, kabukları sıkılmalı demektir. :))Sağlıcakla kal..

Necdet  
 08.04.2010 16:58
Cevap :
Merhaba, Ben tekin olmayan bir adamım. İçim sıkıldı mı muhakkak birilerinin başka bir yerleri sıkılacak demektir. :-)) saygı ve selamlar...  09.04.2010 14:10
 

Çünkü bir şeyi sıkmadan özünü elde etmek olmaz. Sağlıcakla kal.

Necdet  
 08.04.2010 8:47
Cevap :
Merhaba, Bakalım asıl içi sıkılası olanların ne zaman içleri sıkılacak. Saygı ve selamlar...  08.04.2010 13:02
 

B.Franklin:Acırım yüksekte olanlara;çünkü onların düşüşü çok acı olacaktır-demiş...Beş milyon tahsilli işsiz...Fuhuş ve hırsızlık zirvede...Asgari ücretle çalışan aç insanlarımızın sayısı 22 milyon...Rütbeli askerlerin yarısına potansiyel suçlu olarak bakılıyor...Gençler, evlenmekten vazgeçmişler...Bunun neresi mutlu çoğunluk ?..Sırça köşklerden bakınca öyle görünüyor demek ki...

Mesut Selek 
 06.04.2010 23:35
Cevap :
Merhaba, En acı olan tarafı da böyle bir yalanı yapanın devlet kuruluşu olması. Saygı ve selamlar...  07.04.2010 13:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1665
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster