Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ağustos '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1268
 

İçimdeki isyan

İçimdeki isyan
 

İçimdeki isyanım kendime. Sevda içindeki sevgisizlik kendi cehenemim ve kendime yararttığım cehennem sevgilinin yüreğindeki acıdır.

“Sevmek kimi zaman rezilce korkuludur” (a.ilhan) kendi rezil korkularımda bile asla vazgeçmeyen yüreğimin sesi, benim özgürlüğüm. Hiçbir şey yüreğimdeki sesin sıcaklığını benden alamaz, sevgilinin sitemleri bile.

Kardelen ve hercainin umutsuz öyküsündeki vefasızlık aşkın doğasındaki vefasızlıktır. Kardelenden hercayi giden yol iki saman yolu arasındaki mesafelerden uzak olsada her sevda dolu yürek dokunmasını bilir hercaiye.

Otobüsün camındaki soğukluğu aşan yüreğimizden gelen sıcacık gözyaşlarımızdır. Vefasız sevgileye giden yolda yaşadığımız mutluluk, yüreğimizin korlarıdır. Korlanan her yürek sevdaya yazılıdır oysa, sevdanın ateşindeki közlerden savrulan küle döndükçe, her dem yenilenir yaşam. Kendi mutsuzluğunda kalan yürek küllenmeden sönen talihsiz alevlere benzer, yaşanmışlığın ortasında yaşanmamış gibi kalan mum alevi kadar yakıcı, mum alevi kadar gerçek ve kalıcı olmayan. Oysa közlerimizden yeniden yangınlar sarar bizi, közden aleve dönen yaşamlarda saklıdır hayatın özü.

Hercailer karşılık vermez belki sevgiliye, ama hercaiye olan aşkımız ölümsüzdür en güzel şiirlerde ve öykülerde. Hercai daha şanslı değildir o nedenle, belkide kardelenin mutluluğu bundandır.

Kaç yangın yaşadın diye sormalı insanlara, kaç sevda. Sevdasız kalanlar kendi cehennemlerinde yalnız olanlardır. Oysa hiçbir insan haketmez sevdasız bir yaşamı. Birde gözleri buğulu bakan dünyanın en güzel kadını aşksız kalmışsa yüreğinin derinlerindeki sessizliğine bakmalıdır. Bakmalıdır ki insan olan yanında aşk kokan yanına dönebilsin diye. Gözlerinden gelen iki damla gözyaşını mutluluk bürüsün diye.

Buğulu gözlerle bakan hiçbir kadın aşksız olamamalı belkide. Aşk kokan kadınlar aşksız sa hayatın en büyük yalanıdır yaşanan.

Bir merdivenden akıp giden sevgili dönüp bakmıyorsa ardına, ardında sevda dolu bakan bir çift gözden yoksundur, o gözler ki hayata yalansız bakarlar. Yalansız bir çift gözden uzak kalmak ne büyük bahtsızlık.

Yasaklar dinlemez yüreğimiz, korkulardan uzaktır içimizdeki sevdamız. Hiçbir tiran sevdaya yasak koyamaz, bilir ki her yasak geçerlidir aşk tan gayrı. Ondandır sevdalıların ölümü hiçe sayışları.

Her baharı sevgiye açar sevgililerin, bahtsızların baharı olmaz. Her sonbaharda dökülen yapraklar hüzün değil gelecek baharın müjdecisidir sevdalı yüreklerde. Oysa sevgisiz kalan yüreklerde bitmeyen kışın başlangıcıdır her düşen yaprak. Ben baharları severim her mevsim ya bahardır yada baharı müjdeler. Hayat her daim ışığa ve mutluluğa kesilir. Düşlerden süzülen mavide yüreğim yüreğini maviye kesecektir sevdiceğimin, biliyorum....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

okumak çok güzeldi..

izmirlim 
 30.09.2007 12:00
Cevap :
çok teşekkürler. sevgiler  02.10.2007 12:27
 

duygu dolu bir yazı. Keyifle okudum.Söylenecek söz yok.Sevgiyle kalın

Ozlem Ozkulak 
 15.09.2007 2:11
Cevap :
çok teşekkürler bende size en içten sevgilerimi gönderiyorum.  17.09.2007 8:29
 

Yoksa otobüs camında ki soğukluğu aşan yüreğimizde ki sıcak gözyaşlarımızda mı? Aşk nerede gizli. Sıcak yarnlarda mı??? Yazınız çok keyifli ve aşk kadar sıcacıktı. Saygılar...

Sema GÜZEL 
 11.09.2007 10:21
Cevap :
o sıcaklık sizin yüreğinizde. sevgiler.  12.09.2007 13:05
 

yazınızın içinde, hayata dair slogan gibi..."Sevda içindeki sevgisizlik kendi cehennemim" , " Kendi içine baksın ki, insan olan yanından aşk kokan yanına dönebilsin"...Daha niceleri...Yaşanan herşey insanın kendi yüreğinde değil mi, sevgi de sevgisizlik de...Buna karışmaya kimsenin gücü yetmez haklısınız. Sevgiyle bakabilen gözler hayata da sevgi katabiliyor. Aşk ise, yaşamın doğasında var. Aşk coşkusu olmayan yürekler, yaşamı görev gibi yaşarlar. Hiçbirşey onların yüreğine coşku katamaz, çünkü bu duyguyu bilmezler. Oysa bilenler, baharın uyanışında bile aşkı görürler. Ondandır yaşama dört elle sarılışları, asla tökezlemeden yollarına devam edişleri... Bahar coşkusunda geçsin ömrünüz, asla solmasın yüreğinizdeki aşk çiçekleri. Onları soldurmak böyle bir yürek için, hayattan vaz geçmekle eş anlamlıdır çünkü...

Asi Rüzgar 
 08.09.2007 9:52
Cevap :
hayat görevlerden ibaret olamayacak kadar değerlidir, sevgili asirüzgar. ol sebepten yaşam ve yaşamın içinde aşk vardır, bunun değerini bilene. değerini bilemeyenler ise kendi cehenenmlerinde yaşaralar kendilerini aldatarak. sevgiler.  09.09.2007 12:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 383
Toplam mesaj
: 116
Ort. okunma sayısı
: 2659
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Ziraat mühendisi ve iktisatçıyım. yatırım danışmanlığı ve kişisel gelişim konularında  Simurg Con..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster