Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Aralık '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
329
 

İçimiz kan ağlıyor! Bu kahpe terörü önlemek için neler yapmalıyız?

İçimiz kan ağlıyor! Bu kahpe terörü önlemek için neler yapmalıyız?
 

2016 yılı acılarla ve üzüntülerle geçti. Kahpe terörizm canımızı çok yaktı. 15 Temmuz'da büyük bir felaketin eşiğinden, damarlarımızdaki asil kan sayesinde döndük. Şimdi her zaman olduğu gibi dimdik ayaktayız. Ayakta kalacağız..Buna kimse engel olamayacak.

Ancak, kahpe, şerefsiz, haysiyetsiz ve aşağılık teröristler eylemlerine devam ediyorlar.

Devletimiz elinden geldiğince tüm kuvvetleriyle ve adalet ve demokrasi sınırları içinde bu kahpeliği önlemeye çalışıyor.

Benim fikrim bizlere karşı insanlık dışı, hak ve hürriyet dinlemeyen terör hareketlerine olağanüstü tedbirlerle karşılık vermek olacaktır.

Aklıma gelen ilk tedbir Ülkemizde yerleşik tüm kişilerin yapılacak bir NÜFUS SAYIMI ile kayıt altına alınması olacaktır. Bu sayede kaçak insan kalamayacak. Fareler ülkemizi terkedecekler ve vatanımız pisliklerden arındırılmış olacaktır.

İkinci önerim, İlk projenin gerçekleştirilmesi akabinde herkese "YENİ BİR ELEKTRONİK HÜVİYET BELGESİ " verilmesi olacaktır. Böylelikle kaçak, şüpheli ve tehlikeli kimselerin takibi ve yakalanması kolay olacaktır.

Bu projelere ek olarak,  Emniyet güçleri, Muhtarlıklar ve apartman yöneticileri işbirliği ile yerleşik tüm bireylerin adresi kayıt altına alınmış olacaktır.

Bugün kimin nerede oturduğu, varoşlarda yuvananların kimler olduğu bilinmemektedir. (Ya da istihbarat görevlilerince bilinmektedir. Ben bilemiyorum)

İkinci husus ise tüm vasıtaların, otomobil,otobüs, minibüs, kamyon, kamyonet hatta motorsikletlein, çok sıkı kontrol altına alınmasıdır. Bunların el değiştirmesi ve çalınma durumları bir merzkenden elektronik ortamda takip edilmeleridir.

Buna ek olarak "araç kiralama şirketleri " de aynı kontrol şemsiyesi altına alınmalıdır. Hatta araç kiralamada daha ince detaylara inilmelidir.

Bir başka önlem de kimyasal madde üreten fabrikalar ile kimyasal madde satış merkezlerinin çok yakından incelenip kontrol altına alınması olacaktır. 

Büyük şehirlere ve büyük şehir otogarlarına girişler çok yakından ve ciddi bir şekilde denetlenmelidir.

Mümkünse ülkemizdeki tüm ateşli silahların devlet tarafından toplanması ve silah satışlarının önlenmesi olacaktır bir başka önemli tedbirimiz.

Tabii ki alınacak daha bir çok tedbir vardır. Zaten devletimiz bir çok tedbir almaktadır. Alacaktır da.

Netice olarak yukarıda çizdiğim tablo belki "BİR POLİS DEVLETİ "  görünümünü yansıtmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki  "olağanüstü " durumlarda polisiye tedbirler almak, hak ve hürriyetleri kısıtlamak en olağan tutumdur. 

Yüzlerce vatandaşımın çok kısa süre için de şehit olması karşısında benim hak ve hürrişyetlerimin kısıtlanması hiç bir şey ifade etmez. Mevzubahis vatan ise gerisi teferruattır. Batının tutumu da vız gelir tırıs gider.

Evet tekrarlamak istiyorum. Dimdik ayaktayız. Yarınlarımız aydınlığa açıktır. Gleceğimizin zaferlerle dolu olduğuna inanmaktayım. Biz sımsıkı birlik içinde oldukça ve Atamızın yolunda yürüdükçe bizi kimse yıkamaz.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Üstad, ben de senin gibi düşünüyorum. Medenî olalım, iletişim tekniklerini ihlâl etmeyelim. Modern zamanlarda belden aşağı küfürlü cümleler bizlere yakışmaz. Olaylara bilimsel, nesnel, analitik yaklaşalım. Aydın duyarlılığını es geçmeyelim. Herkese söz hakkı tanıyalım. Fikirlere hoş görüyle yaklaşalım. Karşı tarafa da anlayışla yaklaşalım. Empati yapmaya çalışalım. Hoşumuza gitmese de önce bi dinleyelim. Ayrıştırıcı değil birleştirici olalım. Ama insan dayanımıyor değil mi? Yâni söylemeden edemiyor insan. Ve gördüğün gibi sağduyu mağduyu kalmıyor ve zembereğinden boşanıyor insanoğlu. Çünkü bunların yaptığı memleket düşmanlığı, kahpelik, soysuzluk, edepsizlik, hâyâ yoksunluğu. Kalleşlik. Sabrın sonu ile.

Baver Ergun 
 08.01.2017 10:52
Cevap :
Aziz dostum, ne yapıp yapalım, şu terrörün önüne geçelim.ira yaşam hakkımız çok kısıtlandı.Acilar karşısında perişan olduk.  08.01.2017 17:37
 

Yılmaz Bey, sınırdan geçiş yapanların sıkı kontrol altında tutulması, sınırlarımızda yaşayan yabancıların kayıt altına alınması zaten şarttır. Araç kiralama işine yeni ve daha güvenli bir boyut getirilebilir elbette. Silah konusuna gelince; onu devletin yetkilileri teşvik eder görünüyor bazı söylemleriyle...Aslında tüm bu tedbirleri devletimiz almak zorundadır. Devlet olmanın gerğidir bu. Burada eksik olan tedbir ve denetlemedir bana göre. Yoksa zaten Ohal durumu var ülkede. Yabanıl tek kuşun dahi uçamaması gerekir. Uçuyorsa şayet burada bir kusur vardır ve kusur da istihbarat kusurudur bana göre... Selamlar, mutlu kalın.

Ayşegül HAYVAR 
 17.12.2016 11:42
Cevap :
Her ne kadar Devlet istihbarat görevini tam anlamıyla yerine getirmiyor dense bile ki herkes böyle söylüyor.Ben tam aksini düşünüyorum.İstihbarat görevini devlet kesinlikle yerine getiriyor.Zaten bu görev yerine getirilmese hiç terörist yakalanmaz.Esas mesele benim yazımda belirttiğim denetimlerin ve kontrol mekanizmalarının kurulmamış olmasıdır.Hayretler içinde kalıyorum söylediğim hususlara kimse kulak asmıyor,Önem vermiyor.Hatta lüzumsuz sayıyorlar.Bakınız bir nüfus sayımı yapılacak olsa kaç yüz kişi yakalanacaktır.Tüm araçlara çip takılsa bakalım bombalı saldırı olacak mıdır?Zaten hayatımın bir çok safhasında önerilerime çok kişi karşı çıkmış.Sonra haklısınız Yılmaz bey demişlerdir.Örneğin dört beş sene önce oturduğum apartmana kamera takılmasını önermiştim.Çok kişi karşı çıktı.kAMERA TAKILDIKTAN SONRA APRTMANDA TEK BİR HISIZLIK HADİSESİ OLMADI.bUNLARI SİZİN İÇİN SÖYLEMEDİM.Siz önerilerime karşı çıkmadınız.Bu konuda dertli olduğum için sizinle paylaştım.Selamlar ve saygılar.   18.12.2016 1:12
 

Merhaba, detaylarına indiğiniz tüm önlemler alınmalıdır. ANCAK dünyanın sorunsuz ülkelerine bakıldığında; işsizlik, yoksulluk, gelir bölüşümü dağılımı ve kimliksizlik problemlerinin olmadığını sosyal temellerinin ve dokularının sağlıklı olduğunu görebiliriz. Tüm önlemler alınsa bile bireysel problemli vatandaşın toplumsal problem üretme faktörü olduğunu göz ardı edemeyiz. Kolluk kuvvetleriyle zorla huzur sağlamanın ÖLÇÜSÜ ALINMAMIŞ BAŞA YAPILAN ŞAPKAYI ZORLA TUTUNDURMAK kadar zor olduğunu gözlüyorum. Selamlar

Kadri KANPAK 
 17.12.2016 10:35
Cevap :
Kadri bey biz ülke olarak çıkan ve yayılan yangını söndürme aşamasına gelmiş durumdayız.İlk önce yangını söndürüp bir düzlüğe çıkalım. Ondan sonra diğer temel ekonomik ve sosyal tedbirleri alalım.Selamlar.  18.12.2016 1:15
 

Yılmaz Bey önerdikleriniz zaten yapılıyor. Sosya Medya bile takip atında. OHAL uygulandığını unutmayın. Bundan ötesi ne olabilir ki? OHAL in karesi varmıdır acaba? 300-400 kg patlayıcı nasıl oralarada geziyor. MİT neden yeterince istihbarat alamıyor? Bence bunları sorsak daha yararlı oluruz diye düşünüyorum. Ülkemiz hepimiz elbette dimdik ayaktayız. Fakat ölmememiz için bu yetmiyor. Alah hepimize sabırlar versin.

DurmuşGüler 
 12.12.2016 19:14
Cevap :
Kusura bakmayın ama, önerdiklerimden hangisi yapılıyor.Nüfus sayımı yoluyla kontrol mü yapıldı? Yapıldı da benim mi haberim yok? Otogarlara giriş çıkış nasıl konnrol ediliyor? Otellerle, rent a car şirketlerinin denetlenmesi, kamyon kamyonetlerin devir takipleri vs.vs hangisi yapılıyor Sayın DG . Yazımı lütfen bir daha okuyun.Selamlar.  17.12.2016 10:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 430
Toplam yorum
: 2152
Toplam mesaj
: 120
Ort. okunma sayısı
: 993
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster