Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Kasım '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
613
 

İçimizdeki düşman

İçimizdeki düşman
 

DTP eş başkan, Ahmet Türk diyorki: "Kurtuluş savaşını beraber yaptık. Beraber kan verdik, can verdik"

Ahmet Türk, tarihi değiştirmek istiyor, ama boşuna. Kurtuluş savaşında Kürtler, hiç bir zaman bizimle birlikte olmadılar. Kürtler, İngilizlerin ve Yunanlıların yanındaydı. Savaşta, Yunanlılar Bursaya yürürken, Kürtler de, Koçgiri isyanında, 45 bin kişilik isyancı gurubu ile Sivasa yürüyordu. Amaç, ordunun bir bölümünü buraya çekip, zayıf düşürmekti. Yunanlılarla böyle anlaşmışlardı. Savaş bitene kadar da hiç yanımızda olmadılar. Atatürk, Nutukda, bütün bu olayları açık bir şekilde anlatıyor. Kürtlerin en sadık müttefiki, İngilizlerdi. Tıpkı bu gün olduğu gibi. Kürtler, her sorunu, önce Avrupaya taşıyorlar. Sorunlar önce orada şekilleniyor, sonra buraya taşınıyor. PKK yumurtadan çıkmadı. PKK da, avrupada şekillendi, planlandı ve uygulamaya geçildi. PKK, bu kadar silah, malzeme ve parasal finansı, nasıl sağladı? Bu kadar para, totodan kazanılmadı her halde.

DTP nin de mali kaynaklarının, incelenmesini öneriyorum. Ergenekonu ve TSK yı, mercek altına alanlar, bu konuyu da biraz araştırsınlar bakalım. Devlet yardımı olmadan, harcamaları ne ile yapıyorlar. Bağışların ve para yardımlarının makbuzları var mı? Ne oluyor, ne bitiyor. CHP yi, didik didik arayan, didikleyen müfettişler, neredeler? DTP nin de, deniz feneri mi var?

Ahmet Türk diyor ki: Baykal değişti. CHP, Kürtlere düşman. CHP Dersimde olanları onaylıyor. Baykal, aynı Baykal. Biz Baykal da, hiç bir değişiklik görmüyoruz. Ama Kürtlerdeki değişimi görüyoruz. DTP nin yüklendiği kurumlara sahip çıkmamız gerektiğini de biliyoruz.. Bir milli maçta, Irlandaya yenilmiştik. Fatih Terim ve Milli takıma yoğun eleştiriler vardı. Terim bu eleştirileri yapanlara, "içimizdeki İrlandalılar" tanımlaması yapmıştı. PKK sorununda da, içimizdeki İngilizler var.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tesekkurler yaziniz ve yorumunuz icin.Keske herkes sizin gibi dusunebilip icimizde ki yilanlarin farkina varabilse.Tekrar tesekkurler benimde dusuncelerime tercuman oldugunuz icin.Size onumuzdeki yazilariniz icin simdiden basarilar. Saygilarimla,Mete Bayar.

mete bayar 
 22.11.2009 12:19
Cevap :
Paylaştığınız için teşekkür ederim. İnşallah, her şey düzelir. Selamlar ve saygılar.  23.11.2009 9:40
 

Haklısın, Fransızlara karşı Urfa, Antep ve Maraş savunmalarını hep Egeden ve Marmaradan gidenler yaptı. Sahibi olduğu koyun sürüsünü satarak silah alan ve milis kuvveti kuran Karayılan da Bodrumdan gitdiydi güney anadoluya. Çatlasanız da patlasanız da artık gerçekler hep bir bir su yüzüne çıkıyor. Esas ihanet içinde olanlar Ege bölgesiynan Marmara bölgesiydi. Bunları anlattığı için senelerce yasaklanan Yorgun Savaşcı dizisini gör.

Günes Iriz 
 21.11.2009 9:25
Cevap :
O tarihlerde, o bölgenin şehirlerinde yaşayanların büyük çoğnluğunu, Türkler oluşturuyordu. Direnişi başlatanlar da Türklerdi. Bu gün bile, bölge şehirlerinde yaşayanların tamamı KÜrt kökenli diyemezsiniz. Osmanlıdan bu yana, bölgede yapılan isyanlar. ayaklanmalar, çapulculuk, yağma, eşkıyalık, işte kürtlerin hayat tarzı. Günümüzde de, batıdaki hırsızlık olaylarının, gasp ve tecavüz olaylarının, faillerini bir araştırın bakalım. Dikkat edin, patlamayın. İçinizdeki mayını patlatmayın.  23.11.2009 9:38
 

Yazınızın birçok yönden eleştirilecek boyutları var. Ben sadece şu "İçimizdeki İrlandalılar" noktasındaki yanlışlığı hatırlatayın istedim. Bu konuyu tekrar araştırıp bu cümleyi kimin kullandığına baktıktan sonra düzeltmenizi yaparsınız. Selamlarımla

Yıldız Nihat 
 21.11.2009 4:57
Cevap :
Eleştirin o zaman. Fatih Terim ismi yanlıştı. Denizli olacaktı. Okuyanlardan özür diliyorum, ama yazının özünde bir değişiklik yaratmıyor. Dışarıdan değil de, içeriden yapılanlar koyuyor adama. Size koymuyor mu? Yazdıklarımı eleştirecekseniz, buyurun eleştirin. Ama sağlam bir şeyler söyleyin.  23.11.2009 9:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 324
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster