Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ağustos '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
350
 

İçimizdeki

İçimizdeki
 

İnsanoğlu mutluluğu hep hor kullanıyormuş.Hep şikayetçi hep bıkkınmış.Birgün melekler mutluluğu saklamaya karar vermişler.Saklayalım, zor bulsunlar.Zor buldukları için belki kıymetini bilirler diyerek başlamışlar tartışmaya.
Sorun büyükmüş.Mutluluğu saklamak kolay değilmiş çünkü.
Kimisi:
"Everest'in tepesine saklayalım"demiş.
Kimisi:
"Atlas Okyanusu'nun dibine "demiş.Tac Mahal'in kubbesi, Mekke sokakları, İtalyan sofrası..Bir hastanenin yenidoğan odası, dondurma külahı, şarap şişesi...Sigara paketi, lale bahçesi...:))
Pek çok yer düşünmüşler ama hiç biri yeterince zor gelmemiş...

Derken meleklerden biri:
"İÇLERİNE SAKLAYALIM" demiş."Kimsenin aklına gelmez içine bakmak!!!"

İşte o gün bu gündür mutluluk insanın kendi içinde saklıymış.Hiç bir mutluluk kolay gelmiyor.Kolay kolay gülmüyor insanın yüzü.Emekte ve insanın içinde saklı mutluluk.Ne başkasının ekmeğinde, ne başkasının evinde, ne de başka bir şeyde...Bu yüzden hep gözünüz içeride olsun.Siz dışını boşverin, içine bakın.

Hepinizin, çok sıkıldığı, kendini mutsuz hissettiği dönemleri elbette ki olmuştur. Bu anlarınızda siz neler düşünürdünüz mutlu olabilmek adına? Mutsuzluğun yakanızı hiç bırakmadığını mı? yoksa bu günleri ezer geçerim düşüncesiyle kendinizi rahatlatmayı mı?
Şundan eminim.Hiç bir sorun, çözümsüz değildir.Mutlaka bir çıkış kapısı vardır. Boşvermişlik demiyorum asla ama hayatı fazlasıyla ciddiye alırsak, yaşam o kadar zorlaşıyor.

"Mutlu olmayı yarına bırakmak, karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer..Nehir asla durmaz..."
sözünü bir yerde okuduğumda, bazı şeylerin kendi elimizde olduğunu bir kez daha anlamıştım. Aslında bunu hepimiz çok iyi biliyoruz.Ancak uygulamaya geldiği zaman, çok azımız bunu yapabiliyor.
Bırakın mutluluğu nerde bulacağınızı düşünmeyi, siz çağırın kendinize o sizi bulsun:)

Herşey Sevgiyle...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kadın erkek mutlu olmak için özellikle her iki taraf üstüne düşeni yapması gewrek, ama bu tabiki ısmarlama olmaz. işte burda senin dediğin ortaya çıkıyor. "Mutlu olmayı yarına bırakmamak" en önemlisi nehirin durmasını beklrsek karşıya asla geçemeyiz öyle değilmi..kalemine yüreğine sağlık..sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 01.01.2009 19:16
Cevap :
teşekkür ederim :)  02.01.2009 9:24
 

Ben bu yazıyı,çıktığı gün okumuştum.Ama yorum yazmamışım.Şimdi okuyunca anladım. Mutluluğu başkalarında aramayacağız elbet,kendimize döndüğümüz zaman ne kadar beyhude zaman öldürdüğümüzü anlarız. SEVGİ VE SELAM.

Nariçi 
 27.08.2007 17:58
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim.Mutluluklarınızın daim olması dileği ile..  28.08.2007 9:36
 

Mutluluk vücudumuzun sağlıklı olup tüm duygularımız dengeli yaşanmasıdır. Aşk mutluluk hedefinin son basamağıdır. Sevgilerle.

Özkan Salman 
 25.08.2007 0:40
Cevap :
Mutlu günlerinizin eksik olmaması dileği ile.. Teşekkür ederim. Sevgiler benden:)  25.08.2007 13:54
 

Mutluluk belleğimizde çizdiğimiz resimlerde saklıdır. Bu resme rengini vermek bakış açısını ayarlamak, ebatını belirlemek elimizde. Mutluluk gözlerimizde. Nasıl bakarız dünyaya öyle görürüz.

Yapukay 
 24.08.2007 14:18
Cevap :
İçten yorumunuz için teşekkürler.. Gözlerinizdeki mutluluklarınızın eksik olmaması dileğiyle.. Sevgiyle kalın..  24.08.2007 15:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 95
Toplam mesaj
: 76
Ort. okunma sayısı
: 641
Kayıt tarihi
: 26.07.07
 
 

Hayatın ne kadar çabuk geçtiğini, insanın en fazla hissettiği yaştayım Baltalimanı Behçet Kemal Ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster