Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Nisan '10

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
780
 

İçinden geldiği gibi blog yaz!

Milliyet Blogun sloganı " SESİNİ DÜNYAYA DUYUR ". Genel amaç bu. Yoksa kısa yazmışsın, uzun yazmışsın, gazetelerden alıntı yapmışsın, itina göstermiyorsun, yazı yeteneğin zayıfmış bunlar blog için bir kıstas değil.

Herkes güzel yazı yazamaz. Bu bir yetenek işi. Şiir yazmak da ayrıca bir yetenek ister. Kimseyi tenkit edemeyiz. İsteyen istediğini yazsın. İstediği şekilde yazsın. Bazen, Tek bir cümle, yüz sayfadan daha çok şey ifade edebilir.

Bir kere Blog ortamı özgürlük ortamıdır. Kimsenin özgürlüğünü kısıtlayamayız. Oysa ki MB'ye katıldığım günden beri okuyabildiğim blogların tamamına yakını mükemmel. Arada bir iki tane amacını anlayamadığım yazılar oldu. Belki de ben onları anlayamadım.

Blog ortamı, özgürlük ortamıdır diyoruz ama, tabii ki belli kurallara riayet edeceğiz. Haddimizi bileceğiz. Zaten bunları yazmak da gereksiz.

Benim bu blogu yazmama neden, bazı bloggerların blogların kalitesi hakkındaki olumsuz görüşleridir. Burası bence bir Edebiyat platformu değildir. Uzmanlar platformu hiç değildir. İnsanlar düşüncelerini açıklayacak bir ortam istiyorlar, fikirlerini açıklamak ve paylaşmak ihtiyacını duyuyorlar ve yazı yazıyorlar. Yoksa belli kriterler olsa çoğu kimse katılmaz ve bugünkü renkliliğe ulaşılamazdı.

Blog yazıları, bir çok gazete köşe yazılarına nazaran çok daha ilgi çekici, eğlenceli, kaliteli ve renkli olduğundan, bence çok okunuyor ve dikkat çekiyor.

Bence internetin en parlak yönü Blogların olmasıdır. İnsanlara bir ufuk açmıştır. Tenkitlerle bu ufuk daraltılmamalıdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Doğru söylüyorsunuz değerli yazarım, bardağında su olabilen paylaşabilir ancak, aramıza duvar örmek yerine köprüler kurabilmeliyiz, elinize sağlık saygılar

Cemile Torun 
 06.07.2015 18:04
Cevap :
Değerli yorumunuz için teşekkürler,saygılarımla.  07.07.2015 10:49
 

Kural varsa özgürlük yoktur, özgürlük kuralları aşmış bir bilincin ürünüdür.

Kerim Korkut 
 05.07.2015 21:57
Cevap :
Tam zıddıdır. Gerçek olan, Kural varsa özgürlük vardır. Aksi DURUM ANARŞİ olur.  06.07.2015 1:37
 

Doğru söylüyorsunuz. Burada amaç paylaşmak, az veya çok, edebi veya değil, kaliteli ya da kalitesiz.. Önemli olan samimiyet ve saygı. Sevgi ve muhabbetle

Murat HACIOĞLU 
 25.04.2010 23:34
Cevap :
Yorumunuz için teşekkürler. Blog yazarlarının yazılarını tenkit etmek bence hiç de anlamlı değil. İsteyen istediğini yazsın, etik olmak şartıyla. Sadece benim istediğim, yorumlarla katkıda bulunmaktan blog yazarı olarak imtina etmeyelim. Bir de önenli bir konu gündemdeyse fikir beyan edelim. Tabii ki bunlar da bir öneridir. İsteyen yorum yazar, isteyen gündeme katılır. Kimseyi kınamaya , tenkit etmeye hakkımız yok.Tek amaç bence , Blog içindeki huzurlu havayı bozmamak. Sevgi ve saygılarımla.  26.04.2010 10:57
 

Blog etiğine dikkat ederek herkes kendini istediği gibi ifade edebilmeli.Saygılarımla

Yanlış Zigot 
 24.04.2010 10:21
Cevap :
Yorumunuza teşekkürler. Esenlikler dilerim.  24.04.2010 20:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 437
Toplam yorum
: 2166
Toplam mesaj
: 120
Ort. okunma sayısı
: 984
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster