Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Temmuz '12

   
  Kategori
  Konut Kredileri
  Okunma Sayısı
  679
   

  İcradan alınan evler

  Yap-satçı bir müşterim sürekli icradan ev satın alıyor ve bir süre sonra aldığı fiyatın üzerine kar payını koyarak evi elden çıkarıyor. Yaklaşık 7 yıldır bu işi yapıyor ve kazandığı paralarla sürekli icradan ev alıp, satıyor.

  Değişik bir piyasa icra piyasası...Önceleri herkes bu kanalla ev sahibi olamaz derken sonra gördüm ki herkes bu evlere talip olabiliyor. Ancak bir sürü prosedürü varmış duyduğum kadarıyla. Öncelikle nakit paraya ihtiyaç varmış. İnternette araştırırken de gördüm ki bu evlere konut kredisi alınamıyormuş. Zaten nakiti olan kişilerin yapacağı bir iş gibi. Ama sonrasında evin el değiştirmesiyle kazanılan paralar hakikaten dudak uçuklatan cinsten.

  200 bin TL'lik evlerin 80 bine satıldığı oluyormuş. İnanılmaz rakamlar....Evin normal fiyatın yarısının bile altında satılması borçluyu nasıl zor duruma sokar kim bilir? Alanın kazandığı, satanın çoğunlukla zarar ettiği bir piyasa.... Zor bir durum...Ev sahibi olmak istiyorsunuz kredi alıyorsunuz ve ödeyemeyince hem eviniz elden gidiyor hem de üzerine para ödemek zorunda kalıyorsunuz.

  Aslında ev sahibi olmak için uzun süreli bir araştırma yapmak gerekiyor. Sonunda bu tip üzücü durumlarla karşılaşmamak için piyasayı iyi takip etmek ve yatırımı ona göre yapmak gerekiyor.

   

   

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
   
   
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 679
  Kayıt tarihi
  : 18.07.12
   
   

  İzmir Alsancak'ta emlakçılık yapılyorum. ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster