Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mayıs '16

 
Kategori
Kişisel Gelişim
 

İçsel yolculuğunuza hazır mısınız?

İçsel yolculuğunuza hazır mısınız?
 

Son yıllarda artan kişisel gelişim kitapları kafamızı hayli karıştırıyor. İndigo yayınlarından çıkan ‘Gücün Güçsüzlüğündedir’ adlı kitabım ile kişisel gelişimin insan egosunu beslediği vurgusunu yaparak içsel gelişime önem verdiğini ifade ettim. Tüm kitapçılarda yerini alan kitabımda, insanların ruh ve beden sağlığının bütünlüğü ile içsel gelişimine katkı sağlamak amacındayım.  İçsel gelişim uzun bir yolculuk. Bu yolculukta size yoldaş olacak, rehber niteliğinde bir kitap yazmaya çalıştım. Egoyu beslemeden ama ego ile zıtlaşmadan aynı yolda nasıl yürüyeceğiz? İş hayatımızdaki bencilliğimizden kurtulup başarıyı nasıl yakalayacağız? Özel yaşamımızdaki çift uyumunu nasıl sağlayacağız? Tüm soruların yanıtı aynı kapıya çıkıyor. İÇSEL YOLCULUĞUMUZU TAMAMLAYARAK. Bu kitap içsel yolculuğunuzun keyfini çıkarmanız için umarım size fayda sağlar.

Ayrıca tüm gelirinin kimsesiz çocuklar için kurulan Mutlu Yuva, Mutlu Yaşam Derneği’ne  bağışlanacağı kitabı satın alarak sizde bir çocuğun, ev sıcaklığında, sosyal sevgi ile büyümesine destek olabilirisiniz.

Kitap özeti
Her insan yaşamı boyunca hayatına her daim mut­luluğun hâkim olmasını ister. Ancak mutluluğun ilk şartı kendini ve kendi hayatını yaşıyor olmandır. Top­lum yapımıza baktığımızda genellikle hepimizin ailemizin çizdiği, daha doğrusu ailemizin belirlediği kimlik ve rollerle yaşantımızı sürdürdüğünü görürüz. Fakat bu seçimler bizi bir yere kadar mutluymuşuz gibi gösterir. Kendi benliğimizi bulduğumuz andan itibaren bizim için belirlenen kimlik ve rollerden sıkılır, mutsuz oluruz. Demek ki mutluluğun ilk şartı “GERÇEKTEN KENDİNİZ” olmanızdır. Öteki tür­lü, programlanmış bir hayatı yaşamaktan ileriye gidemeyen, başkaları tarafından oluşturulan zoraki kimlik olmaktan öteye geçemezsin. Kişiliğini, kim olursa olsun bir başkasının senden beklentilerine göre belirlersen kendini kandırmış, asıl benliğini bastırmış ve kendini yok saymış bir hayat ya­şamış olursun. Mutlu olmayı sorunların yüzünden erteleme. Sorunlarınla mutlu olmayı öğrenmek zorundasın. Kendini erteleme. Yaşadığın sürece en çok kendine ihtiyacın olacak çünkü. Bu kitap bir kişisel gelişim kitabı değil yalnızca. Bu kitap senin dostun, iç sesin, öz benliğin… Bu kitap seni ol­mak istediğin kişi ve yaşamak istediğin hayata götürecek. İçsel gelişim kitabın olacak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 51
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 577
Kayıt tarihi
: 10.12.14
 
 

1968 yılında İstanbul'da doğdum. Lise eğitimini Kabataş Erkek Lisesi'nde aldım. 1985 yılında İsta..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster